Franchise Uncategorized

Kaliteli ürün ve güler yüzlü hizmet sunan cold stone, 10. yaşını kutluyor

Yeme içme sektöründe 2013 yılında çıkmış olduğu bu eğlenceli yolculuğunda 10. yaşını kutlayan Cold Stone Creamery, tamamı franchise sistemine dahil olan 18 şubesiyle felsefesi olarak benimsediği ‘İyiliğin Gücü’nü yaymaya devam edecek. Cold Stone Creamery Genel Müdürü Sezai Kavaklı ile bir araya geldiğimiz Ocak sayımızda 2024 yılına ilişkin büyüme hedeflerini konuştuk.

Cold Stone Creamery olarak 2023 yılında sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

Bizler gıda veya cafe /restaurant sektörü hakkında bilgili ve tecrübeli, işine bağlı, sorumluluk sahibi yatırımcılar ile yola çıktık ve bu doğrultuda devam edeceğiz. Mottomuz olan “doğru ol”, “dürüst ol” ilkesini benimsemiş bir kurum olarak, yine bu ilkeler ile uzun yıllar misafirlerimize hizmet verme hedefindeyiz.

Yeni şube açılışlarınızla birlikte 2023 yılı sonunda Türkiye genelinde kaç Cold Stone Creamery şubesine ulaştınız, bunların kaçı franchise sistemine dahil?

2023 yıl sonu şube sayımız 18 olup, şubelerimizin tamamı franchise sistemine dahildir.

2024 yılına ilişkin yatırım hedefleriniz ne olacak, yeni yılda büyüme stratejinizin temelinde hangi unsurlar yer alacak?

Bizler 2013 yılında çıkmış olduğumuz bu eğlenceli yolculuğumuzda, kişiye özel ve eğlendirerek hazırladığımız dondurma karışımlarımız ile öne çıkan bir konseptte sunumlarımızı yapıyoruz. Ana ürünümüzün dondurma olmasına karşılık yine elde günlük hazırlanan kornet çeşitleri, Waffle çeşitleri, taze kahve çeşitleri, çay çeşitleri, soğuk içecek çeşitleri, pasta ve kek çeşitleri ile misafirlerimize hizmet vermekteyiz. Franchise modeli biliyorsunuz ticari gelişme noktasında tüm dünyada yaygınca kullanılan bir marka büyütme yöntemidir. Biz de büyüme konusunda inandığımız bir yol olan franchise modeline bağlı bir markayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Cold Stone Creamery olarak tüm mağazalarımızda kaliteli ürün, güler yüzlü hizmet ve servis felsefemiz olan ‘İyiliğin Gücü’nü yaymaya devam edeceğiz. Dahası ülkemizde 10. yılımızı doldururken misafirlerimize çok özel sürprizlerimizin olacağını da şimdiden söylemek isteriz.