Franchise

Cups & Clouds, 2024 sonunda 25 şubeye ulaşmayı hedefliyor

7’si merkez bünyesinde, 7’si de franchise olarak işletilen toplam 14 şubesiyle Türkiye’de 2018 yılından bu yana kahve severlerin uğrak noktası olan Cups & Clouds Coffee Bakery, global arenada da Amman Ürdün’deki şubesinin yanı sıra 2024’ün ikinci çeyreğinde de Pittsburgh’da şube açmayı planlıyor. Şubat sayımızda bir araya geldiğimiz Cups & Clouds CEO’su Mustafa Tuncer ile hem markanın kuruluş hikayesini hem de yeni yatırım hedeflerini konuştuk.

Cups & Clouds’un kuruluş hikayesi nedir?

Koşuşturma ve hızla akan hayat döngüsü içerisinde her birimiz bizleri ferahlatan, neşelendiren, keyif veren, dinlendiren, mutluluktan bulutların üstüne çıkaran anlar yakalamak isteriz. Kahve, yorucu hayatta bize bu fırsatı sunan muhteşem bir nimettir. En iyi kahvenin bulutların üstünde demlenmesinin arka planında yatan felsefemiz de bu aslında. Amerika Birleşik Devletleri Delaware Bay’de faaliyet gösteren küçük ama keyifli bir coffee markasının bilgi birikimi, tecrübesi, reçeteleri ve tüm global haklarıyla CC Coffee Gıda LTD.ŞTİ.’nin bünyesine katılmasıyla başladı hikayemiz. Dünyanın en büyük projelerinden biri olan İstanbul Havalimanı’nda ilk şubesini açan Cups & Clouds Coffee Bakery markası, beş yıl gibi bir süre içerisinde toplamda 14 şubeye ulaşmıştır.

Kahve zincirinin misyonu ve vizyonu nelerdir?

Firmamızın misyonunu; kaliteli kahve çekirdeklerini doğru kavurma teknikleriyle işleyip, uygun fiyat ve “Kahvenin Arkadaşları” olarak tarif ettiğimiz atıştırmalıklarla beraber tüketicilere sunan bir marka olmak şeklinde özetleyebiliriz. Bu misyon gereği de kalite ve standartlarından ödün vermeden, yenilikçi ve farklı ürünler geliştirmek, müşterilerin kendilerini iyi hissedeceği ve keyifle kahve tüketeceği tercih edilen mekanlar sunmak, kendi işinin patronu girişimci owner operator’lara sürdürülebilir ve büyüyen bir gelir kaynağı oluşturmak da vizyonumuz olarak tarif edilebilir.

Cups & Clouds’un gelecekteki büyüme planları nelerdir?

Tüm firmalar/markalar için büyümek önemli bir hedeftir. Bununla beraber kontrolsüz büyümek ise başka problemleri beraberinde getirmektedir. Markalar, büyüdükleri oranda AR-GE çalışmaları ve insan kaynaklarına daha fazla gereksinim duymaktadır. Kalifiye insan kaynağının firma kültürü ile harmanlanması, baristadan üst kademe yöneticilerine kadar tüm ekibin senkronize bir uyum içerisinde çalışabilmesi, firmalar açısından yoğun emek ve zaman gerektiren bir süreç.

Bu perspektifle markamızın öncelikli politikası; hızlı büyümek değil, istikrarlı yürümektir. Bu gerçeğin farkında olan Cups & Clouds markasıyla Türkiye yolculuğumuz; 2018 yılında başlamış olup bugün yurt içi ve yurt dışı olarak 14 şubeye ulaşmış durumdadır. Bu bağlamda büyüme planlamamız çerçevesinde, 2024 yılı sonuna kadar 25 şubeye ulaşmayı hedeflemekteyiz.

Türkiye’deki ve yurt dışındaki mağazalarınızın sayısı nedir? Hangi ülkelerde bulunuyorsunuz?

7’si merkez firmamız bünyesinde olan, diğerleri de franchise olarak işletilen toplamda 14 şubemiz bulunmaktadır. Yurt dışında ise; ilk olarak Amman/ Ürdün şubesi açılmış olup, 2024 yılının ikinci çeyreği için Pittsburgh lokasyonu planlaması yapılmıştır