Eğlence

2024 yılı magıc play için çok daha verimli bir yıl olacak

Magic Play Firma Sahibi Okan Uzun ile bir araya geldiğimiz Ocak sayımızda Uzun, 2023 yılında mağaza konseptlerinde yeniliklere gittiklerini ve Nata Vega’da açtıkları 1.749 metrekare büyüklüğe sahip olan yeni mağazalarıyla hayallerini gerçekleştirdiklerini ifade ederken; 2024 yılına ilişkin alacakları aksiyonları ve yatırım hedeflerini de okurlarımızla paylaştı.

Magic Play olarak 2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu?

Sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz? Vizyon gelecekte gelinecek yani hedeflenen noktayı, misyon ise hangi şekilde ne yaparak gelineceğinin mesajını verir. Tam da bu noktada Magic Play 2023 yılını bu şekilde tamamladı; kaliteli, yenilikçi ve farklı konseptler yaratarak bunları markamızın yüzü haline getirdik. Böylelikle 2023 yılı hem ailelerin hem de çocuklarımızın kendilerini keyifli ve güvende hissedebilecekleri mağazalar açtığımız ve tercih edilen bir marka olarak tamamladığımız bir yıl oldu.

2023 yılının ilk aylarına Kuşadası mağazamızı daha büyük metrekarelere taşımakla başladık. Buradaki konseptimizi yeniledik ve mağazamızı çocuklarımızın daha fazla keyifli vakit geçirebileceği ekipmanlarla destekledik. Mağazamızın yenilenen yüzüyle hem aileler daha mutlu oldu hem de çocuklarımızın daha özgür oynayabileceği bir mağaza açmış olduk. 2023 yılının ortalarında Aydın mağazamızı açtık. Magic Play, tüm sıcak ve samimi yüzüyle Aydın halkına güvenli, keyifli ve çocuklarımızın eğlence anlamında tam anlamıyla yanında olabileceği bir mağazayla hizmet vermeye başladı.

2023 yılının son aylarında ise bizim yüzümüz, yolumuz ve hayallerimiz dediğimiz Nata Vega Magic Play hayata geçti. Büyük emek ve özveriyle hayata geçirilen çalışmalarımız doğrultusunda 1.749 metrekare olarak açtığımız mağazamız varoluş nedenimiz oldu.Biz misyonumuzu oluştururken mevcut değerlerimize hep çok dikkat ettik. Bu değerlerimiz tabii ki ilk önce güvenlik ve daha sonrasında da çocuklarımızın hayalleriydi.

Eğlence sektöründe değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, Magic Play hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarını şekillendirecek?

Magic Play olarak eğlence sektöründe değişen satın alma eğilimleri ve tüketici alışkanlıklarını çok önceden takip ederek bunun altyapısını hazırlıyorduk. Gelişen teknolojiyle birlikte çocuklarımızın elektronik ve dijital platformlarda geçirdikleri yoğun zamanın onlarda bıraktığı zararları ve ebeveynlerden gelen geri dönüşümleri dikkate alarak soft play interaktif hareketli alanlarla çocuklarımızın hayal dünyalarına indik. Beden kitle endekslerini destekleyen, mutlu ama heyecan verici alanlar kurmak için büyük bir çaba içinde olduk. Minik ziyaretçilerimizin enerjilerini atabilecekleri, koşup oynayabilecekleri büyük kaydıraklar, dev trambolinler, uzun serüvenli asma köprülerimiz ve onlara eşlik eden oyun ablalarımız; arkadaşlığın ve paylaşmanın, beraber olma ruhunu verdiğimiz oyun alanlarımız bizim hep misyonumuz oldu ve buna bağlı birçok yeni projemizin devam ettiğini belirtmek isterim. 2024 yılı Magic Play için çok daha verimli olacaktır.

Sektörde tecrübeli bir isim olarak sizce eğlence sektörü ne yöne evriliyor, teknolojinin gelişimiyle birlikte klasikleşmiş eğlence ve oyun alanları anlayışı nasıl bir değişim yaşayacak?

Dünyada bu durum nasıl bir yol izliyor? Teknolojik gelişmeler çocuk oyun alanları bağlamında sürekli yeni oyun araçları ve oyun türlerinin yaratılmasını sağlamaktadır, lakin yeni oyunlar olarak sunulan birçok materyalin geçmişten gelen oyun alanlarıyla benzerliği olduğu aşikardır. Çünkü çocuk masum ve doğal olan yerde mutlu ve özgürdür. 2024 yılının da buna paralel olarak çocuklarımızın kendini rahat hissedebildiği, aileleriyle beraber vakit geçirebileceği yeni oyun alanlarıyla zenginleşeceğine inanıyorum.