Eğlence

Atrax, daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler de sunuyor

Tureks Uluslararası Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nergis Aslan ile Ocak sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide Aslan, bu yıl 11.’si düzenleyecekleri ATRAX 24 ile eğlence sektöründe yaratmayı hedefledikleri farkındalıkları okurlarımızla paylaştı.

Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak bu yıl 11.’sini düzenlediğiniz eğlence sektörünün devlerini ve yerli üreticileri buluşturacak olan ATRAX 24 ile eğlence sektöründe nasıl bir farkındalık yaratmayı hedefliyorsunuz, bu yıl fuara ne oranda bir katılım bekliyorsunuz?

ATRAX kapsamında eğlence ve oyun alanları, tema parklar, su parkları, havuz ve spa merkezleri, spor, açık hava aktivite alanları, park, peyzaj, yeşil alanlar, bahçeli yaşam, tesis güvenliği ürünleri ve daha birçok seçenek aynı çatı altında global alıcıları ile buluşacak.

ATRAX 24’te 22 ülkeden 300’den fazla şirket ürünlerini sergileyecek. İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek olan fuar 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı salonlarda zengin ürün çeşitliliği sunacak. Salon 7’de oyun alanları, otomat makineleri ve kapalı alan eğlenceleri sergilenecek; 5 ve 6’da parklar, kamusal alanlar, oyun ekipmanları, spor tesisleri, açık hava fitness konseptleri ve açık alan tesis güvenliği tel çit sistemleri yer alacaktır. Salon 4 tamamen havuz, spa, wellness gibi su eğlencelerine ayrılmışken, Salon 8’de bahçeli yaşam, yeşil alanlar, bahçe konfor ürünleri, tiny house gibi keyif ürünleri sergilenecektir.

Tüm konular, tematik olarak ayrılmış salonlarda ortak bir vitrinde bir araya getirilecek ve bu sayede katılımcı firmalar yerel yönetimler, planlamacılar, yatırımcılar, mimarlar, okullar ve sektör firmalarını içeren hedef kitlelerine tek bir yerden ulaşabilecektir. Bağlantılı bir alanda tüm sektör oyuncularının Nergis Aslan ortak sunumu, benzersiz bir atmosfer yaratacak ve ticari ziyaretçilerle kapsamlı iletişim sağlayan ek sinerjiler yaratacaktır.

11 yıldır eğlence sektörünün en büyük fuarlarından birine ev sahipliği yapan Tureks Uluslararası Fuarcılık olarak sizce değişen tüketici alışkanlıklarıyla beraber sizce eğlence sektöründeki yeni trendler neler olacak, sektörde farklılaşan nelere tanıklık edeceğiz?

ATRAX 24 Fuarı’nda açık hava eğlence ve keyif alanları, fiziksel aktivite alanları konusunda ürün ve hizmet sunanlar daha öne çıkıyor. Sektörün önde gelen global etkinliği olarak sadece yüzlerce ürün ve hizmet sunmakla kalmayıp, aynı zamanda daha sağlıklı ve mutlu toplumlar için çözümler sunuyor. Fuarda bu yıl özellikle AQUAFUN yıldızı parlıyor. Havuz, sauna, spa, wellnes ve su atraksiyonları salonu geçen yıla oranla %80 oranında büyüme ve firma sayısında artış sağladı. Fuar alanının en büyük holü olan 4. holü dolduran AQUAFUN’ın bu sene ülkemizde şimdiye kadar düzenlenmiş en büyük organizasyonu olacağı kabul ediliyor. Hem organizasyon olarak bizler hem de katılımcılarımız hep birlikte çok heyecanlıyız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Fuar, bu alanlarda sergilenen ürünlerin yanı sıra sektör dernekleri, üniversiteler ve yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde seminerler, konferanslar gibi etkinlikler düzenleyerek sektör profesyonellerinin fikir alışverişinde bulunmalarını ve ağ kurmalarını sağlayacak birçok fırsat sunacaktır.

Sağlıklı nesillerin yetişmesinde önemli bir rol oynayan çocuk oyun alanları, eğlenceden çok daha fazlasını sunar. Oyun alanları, fiziksel aktiviteyi, sosyal etkileşimi ve hayal gücünü geliştirirken; aynı zamanda gençlere yeteneklerini keşfedebilecekleri ve birey olarak gelişebilecekleri güvenli bir alan sunar. Özellikle kentsel çevreler, bu türden yeterli sayıda ve uygun şekilde donatılmış alanlara ihtiyaç duyar. Sektörün önde gelen uluslararası ticaret fuarı olan ATRAX, toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren bu konuyu fuarın odağına koymaktadır