Uncategorized

Veganarsist’te klasik vegan restoran algısının dışına çıktık

Veganarsist Kurucu Şefi ve CEO’su Emre Aydoğan ile bir araya geldiğimiz Ekim sayımızda markanın kuruluş hikayesini ve franchise sistemlerinin avantajlarını konuştuk.

Veganarsist’i tanıyabilir miyiz, sektörde nasıl bir eksikliğin hissedilmesi sonucu markanız doğdu?

“Herkes vegan beslenebilsin ve vegan olmayanların yediği her şeyi veganlar da yiyebilsin diye Veganarsist” düsturuyla yola çıkan markamız, klasik vegan restoran algısının dışında, Türk sokak lezzetleri ve Türk mutfağının vegan versiyonlarını sunan ilk marka olarak 2017 yılında doğmuş olup; bugün Kadıköy ve Balat olmak üzere İstanbul’da iki ayrı lokasyonda restoran olarak, İstanbul 5. Levent ve Bahçelievler ile İzmir Seferihisar’da franchise olarak kapalı mutfak konseptinde sadece gel-al ve paket servis şeklinde haftanın her günü saat 11:00-22:00 arası hizmet veriyor. Yakında İstanbul Bostancı ve Maslak ile Ankara Kızılay’da yine franchise olarak kapalı mutfak konseptinde sadece gel-al ve paket servis şeklinde haftanın her günü saat 11:00-22:00 arası hizmet verecek olan 3 yeni şube açılışı daha yapılacaktır. Türkiye’de ilk defa Tantuni, Kokoreç, Ciğer, Adana Dürüm, Urfa Dürüm, Kajran (Kajudan Vegan Ayran), Islak Hamburger, Midye Dolma, Yoğurtlu Köfte, Midye Tava, Kadınbudu Köfte, İslim Kebabı, Patlıcan Kebabı, İzmir Köfte, Sebzeli Bodrum Döneri, Laz Böreği, Muhlama, Hamsili Pilav gibi yemeklerin %100 vegan versiyonlarını sunarken; Lahmacun, İçli Köfte, beş çeşit Burger, Mantı, Sucuk, Anne Yemekleri, Sütlü ve Şerbetli Tatlılar, Kurabiyeler, Çorbalar, Dürümler, Tostlar ve Sandviçler ile Türk mutfağını tamamen veganize ederek katkı maddesi kullanmadan, tamamen ev mutfağında Nevin Annemiz tarafından hazırlanan, zengin ve %100 vegan bir menü sunuyoruz. Ayrıca web adresimizden, Türkiye’nin her yerine pişmiş/ yarı pişmiş ve soğuk olarak tüm ürünlerimiz kargo ile sipariş edilebilmektedir.

Veganarsist marka çatısı altına girecek yatırımcı adaylarına sağladığınız avantajlarınız nedir?

1. Kurulum danışmanlığı Veganarsist franchise ekibi, şubenin açılacağı noktadaki tüm analizleri yapar ve gerekiyorsa yeni bir satış noktasının bulunması sürecinde yatırımcıya ücretsiz danışmanlık ve koçluk yapar.

2. Doğru marka Türkiye’de vegan restoran ve vegan sıcak yemek sektöründe en fazla şubesi olan Veganarsist, franchise verebilen ilk %100 yerli sermayeli markadır. 8 şubesinde Türkiye’deki binlerce insana hizmet sunmaktadır. Yurt dışında yeni açılması planlanan şubeler için görüşmeler de devam etmektedir.

3. Ödüllü Şef Markamızın Kurucu Şefi ve CEO’su Emre Aydoğan, 9 navegan mutfak şefine karşı 1 vegan mutfak şefi olarak katıldığı “Kazanan Restoran” adlı yarışmada 12 bölüm boyunca navegan mutfak şeflerini elemiş olup; çeyrek finalde yarışmaya veda etmiştir. Ancak buna rağmen final bölümünde, jüri üyelerinden dünyaca ünlü şeflerimizden olan Murat Bozok’un ücretsiz danışmanlık ödülünü Şefimiz Emre Aydoğan kazanmıştır.

4. Yüksek kalite – erişilebilir fiyat politikası %100 katkısız üretim yapan, yüksek lezzet kalitesini korumak için coğrafi işaretli hammaddeleri kullanan, tüm şubelerinde katkısız, doğal vegan yemek sunmayı başaran tek markadır. Fiyat kalite dengesi açısından tüketiciye erişilebilir fiyatlara hizmet sunan Veganarsist, gerektiğinde lokasyon bazlı fiyat stratejileriyle de bayilerine esnek bir ticaret alanı sunmaktadır.

5. Yüksek kar marjı Sadece gel-al ve paket servis hizmetinin verildiği Kapalı Mutfak konsepti için franchise bedeli alınmayan Veganarsist franchise sisteminde yatırımcı yaptığı yatırımı, ortalama 1 yıl içerisinde amorti edebiliyor. Ürün grubuna göre değişmekle birlikte kar marjı brüt %30-35 dolayında olan Veganarsist şubelerinin aylık cirosu 200-350 bin TL arasında değişmektedir.

6. Genel merkez ve bayi arasında güçlü iletişim Bayilerin ticari faaliyetleri noktasında ihtiyaç duyduğu her konuda danışmanlık yapmayı sürdüren Veganarsist, bayileriyle uzun yıllar boyunca sürecek iş birlikleri gerçekleştirir.