Uncategorized

Sağlıklı beslenmeyi özgün bir şekilde yeniden tanımlamak istiyoruz

Akdeniz mutfağına ait sağlıklı yemeklerle danışanlarını buluşturduklarını ifade eden Diyet Kapımda Firma Sahibi Abdullah Kuz’u ağırladığımız Ekim sayımızda Kuz, Diyet Kapımda marka çatısı altında yer almak isteyen yatırımcılara sağladıkları avantajları ve hem yurt içinde hem de yurt dışında büyüme stratejileri doğrultusunda odaklandıkları bölgeleri okurlarımızla paylaştı.

Diyet Kapımda’nın büyüme stratejisi doğrultusunda öncelikle odaklandığınız hedef bölgeler nereler, bu bölgelerde yer alan yatırımcı adayları Diyet Kapımda çatısı altına girebilmek için hangi koşulları sağlamalı?

Diyet Kapımda olarak yurt içinde, gerek nüfus yoğunluğunun gerekse Diyet Kapımda’nın potansiyel müşteri profili sayısının yüksek olduğu Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde öncelikli olarak büyümeyi hedefliyoruz. Yoğun talepleri değerlendirirken, operasyon sürecinin oldukça titizlik gerektirmesini ve yatırımcılar ile kurulacak uzun vadeli ilişkileri de dikkate alarak oldukça seçici davranmaya çalışıyoruz. Yatırımcılarımızın öncelikle iş kalitesi modelimize uygun vizyona sahip olmalarını önemsiyoruz. Gıdanın satın alımından başlayan ve sağlıklı bir şekilde tüketiciye ulaşmasına kadar geçen sürede tüm ekibini, bu sürecin hassasiyetinin bilincinde olacak şekilde yönetmesi iş ortaklarımızdan öncelikli beklentimiz. Sonrasında ise yatırımcılarımızdan mutfak kurulumu, yeterli personel istihdamı sağlanması ve tüm sürecin organize edilebileceği bir mali yapı beklentimiz bulunmakta. Biz de Diyet Kapımda olarak tüm sarf malzemelerin tedariği ve ödeme kolaylığı, yenilenen internet sitesi altyapımız ile online sipariş oluşturulmasına aracılık edilmesi, ulusal reklamların ana şirketimiz tarafından karşılanması, know-how desteği avantajlarını da yatırımcılarımıza sunmaktayız.

Global pazarda uyguladığınız master franchise sisteminizin detayları nedir, yurt dışında hangi pazarları hedefliyorsunuz?

Halihazırda yurt dışında master franchise görüşmelerimiz Hollanda, Avusturya ve Dubai için devam etmekte. Diyet Kapımda olarak Akdeniz mutfağına ait sağlıklı yemeklerle danışanlarımızı buluşturuyoruz. Yurt dışında da yerel lezzetlerle Türk mutfağını birleştirerek, diyeti ve sağlıklı beslenmeyi özgün bir şekilde yeniden tanımlamak istiyoruz. Master franchise koşullarımızın en başında yine yurt içi yatırımcılarımızdan beklediğimiz en önemli 2 başlık bulunmakta; yatırımcımızın güvenilir olması, işin gerekliliklerine titizlikle yaklaşması ve tabii ki tüm operasyon için gerekli olan maddi gücü bulundurması.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Türk mutfağı olarak uluslararası gastronomide dikkate alınmanız için sadece konuşmak yetmez, amaçlarınız ve iddia ettiğiniz hedeflerinizdeki konular ile ilgili çaba sarf etmiş ve bu alanlarda bir şeyler üretmiş olmalısınız.

Biz bizi bilmezsek kim bizi bilir? Biz bizi yaşatmazsak kim bizi yaşatır? Biz bizi geleceğe taşımazsak kim bizi geleceğe taşır? Biz bizi anmazsak kim bizi anar? Biz hayran olmak için değil; bilgimiz, tecrübemiz ve köklü mutfak kültürümüz ile geçmişte olduğu gibi şimdi de dünyada Türk mutfağına hayran olunması için var olmalıyız.