Uncategorized

Büyüme ve gelişme odaklı bir marka: Terra Pizza

40’ı aşkın şehirde 150’den fazla restoranıyla büyüme ve gelişme odaklı bir marka olan Terra Pizza, yenilikçi yaklaşımlar sunarak sektördeki konumunu koruyor. Franchising sistemlerinin detaylarını konuştuğumuz Terra Pizza Genel Müdürü Fasih Emrah Peker ile Ekim sayımızda bir araya geldik.

Terra Pizza’nın büyüme stratejisi doğrultusunda AVM ve cadde kanadında öncelikle odaklandığınız hedef bölgeler nereler, bu bölgelerde yer alan yatırımcı adayları Terra Pizza çatısı altına girebilmek için hangi koşulları sağlamalı?

Terra Pizza olarak 1997 yılından beri yatırımcılardan gelen yoğun istek üzerine franchising sistemi ile ilerliyoruz. Bugün 40’tan fazla ilde 150’yi aşan restoranlarımız ile müşterilerimize lezzetli pizzalar sunmaya devam ediyoruz. Terra Pizza’nın AVM’lerdeki başarısını büyük şehirlerde, yeni AVM’lerde ve işlek caddelerde şubeler açarak daha da ileriye taşımayı hedefliyoruz. Şubelerimizin kolay ve ulaşılabilir bir lokasyonda olması, rahat restoran konsepti, sıcak ve samimi bir ortam oluşturması dikkat ettiğimiz kriterler arasında. Franchise adayları web sitemiz üzerinden Ön Başvuru Formu’nu doldurarak başvurularını kolayca gerçekleştirebiliyorlar. Başvuruların değerlendirilmesinin ardından, uygun bulunan adaylarımızı yüz yüze görüşmeye davet ediyoruz. Görüşmenin ardından franchise adayımız iş planlarını kapsayan bir sunum hazırlıyor. Lokasyon seçimi sonrasında kiralama ve sözleşme süreçlerimiz başlıyor. Daha sonrasında eğitim sürecimizi başlatıyoruz. Şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağını düşündüğümüz tüm bilgiler Terra Pizza’nın alanında uzman ekibi tarafından adayımıza aktarılıyor. Son aşama olarak Terra Pizza yönetiminin de katılımıyla birlikte şube açılışımız gerçekleşiyor.

Yerli bir zincir pizza markası olarak uluslararası markalarla rekabette sizi hem tüketici hem de yatırımcı nezdinde öne çıkaran hususlar nedir, tercih edilirliğinizi etkileyen faktörlerden bahseder misiniz?

Sektörde olan tüm gelişmeleri, tüketicinin istek ve ihtiyaçlarını yakından takip ederek yenilikçi yaklaşımlar sunuyoruz. Terra Pizza olarak; güven duygusu, her damak tadına uygun pizzalar, kaliteli malzemeler ve kaliteli hizmet ile sektöre kattığımız yenilikler diğer markalardan ayrışmamızı sağlıyor. Yeniliğin ve büyümenin verdiği güç ile tüketicilerimize beklentilerinin üzerinde bir hizmet sunmayı hedefliyoruz. Eşsiz bir lezzet deneyimi sunduğumuz pizzalarımızın yanında; Terra Pizza denildiğinde akla gelen birliktelik, paylaşım ve kutlama duygularıyla insanların paylaşmaktan keyif aldığı anları çoğaltmak istiyoruz.

Büyüme ve gelişme odaklı bir markayız. Verimli açılış maliyetlerimiz ve sunduğumuz kârlı operasyon yönetimiyle franchise’larımızın yatırımlarının geri dönüşünü hızlı alabilmelerine imkan sağlayan bir iş modelimiz var. Frachise’larımıza proje ve inşaat danışmanlık desteği sağlıyoruz. Düzenli olarak şube ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Franchise’larımızın performanslarını takip edip, geri bildirimler sağlıyoruz. Aynı zamanda, franchise sahiplerine marka kültürü, işletme yönetimi, temel standartlar konularında 2 ay süren yoğun bir eğitim programı sunuyoruz. Tedarik sürecinde de lojistik ve düzenli sevkiyat ile franchise’larımıza destek sağlıyoruz. 7/24 hizmet veren Müşteri Hizmetleri hattımızla operasyonlarını kesintisiz bir şekilde yönetme imkanı sunuyoruz. Vadeli çalışma imkanı, belirli kriterleri yerine getiren franchise’lara ciro primi desteği, kredi kartı ile ürün alımı ve özel kampanyalara destek gibi avantajlarımız bulunuyor. Ek olarak sunduğumuz teknolojik altyapı desteğimiz, işletmenin verimliliğini artırmak için büyük bir avantaj sağlıyor.

Klasik tatların yanında kendinize özgü lokal lezzetleri oluştururken Terra Pizza olarak nasıl bir AR-GE sürecinden geçiyorsunuz?

Türkiye’den çıkmış, Türkiye’nin her yerinde lezzeti ve servisiyle insanların beğenisini ve sevgisini kazanmış bir markayız.

Yeni ürün geliştirme süreçlerinde müşterilerin iç görülerini yakından takip ediyoruz. Pizza alanındaki uzmanlığımızı derinleştirerek, uzman şeflerimizin ellerinden çıkan yeni ve lezzetli ürünleri müşterilerimize sunuyoruz. AR-GE çalışmalarımızı kalitemizden taviz vermeden özenle yürütüyoruz. Tüm noktalarımızda aynı lezzette ürün sunulabilmesi için pizzalarımızda kullandığımız içeriklerin ürün kalitesine özen gösteriyoruz ve tüm malzemeleri sektörün en güvenilir markalarından tedarik edip restoranlara ulaştırıyoruz. Her damak tadına uygun geliştirdiğimiz zengin pizza çeşitlerimizi kaliteli malzemelerle ve yüksek hijyen koşullarıyla üretip pizza severlerle buluşturuyoruz.