Haber

SEKTÖRE ÖZEL TESLİMAT MODELLERİ BELİRLİYORUZ

Mikro lojistik ile kendi geliştirdikleri yazılımı birleştirerek mikro teslimata odaklanan İletmen, işletmelerin iç işleyişlerine odaklanmalarını sağlamak ve müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla sektörde müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. İletmen Kurucu Ortağı Özgür Duruöz ile Eylül sayımızda bir araya geldik.

E-ticaret günümüzde çok büyük boyutlara ulaştı. İletmen olarak e-ticerette akıllı teslimat hizmetinizi okuyucularımız için anlatır mısınız, bu hizmetin avantajları nelerdir?

2016 yılında kurulan İletmen Akıllı Teslimat olarak, mikro lojistik hizmetinde yaşanan sıkıntıları gördük. Özellikle siparişlerini müşterilere hızlı ve güvenli bir şekilde iletmek isteyen işletmeler ile geç teslimatlar nedeniyle memnuniyetsizlik yaşayan müşteriler arasında bir sorun vardı. İletmen olarak tam bu noktada tamamen özgün bir fikirle mikro lojistik ile kendi geliştirdiğimiz yazılımı birleştirdik. Sadece mikro teslimata odaklıyız. Kargo firması değiliz. Geliştirdiğimiz özgün yazılım ve operasyonumuz sayesinde, işletmelerin siparişlerini kolayca iletip, bu siparişleri en kısa sürede ve güvenli bir şekilde müşterilere ulaştırıyoruz. Amacımız, işletmelerin iç işleyişlerine odaklanmalarını sağlamak ve müşteri memnuniyetini artırmaktır.

Paket gıda servislerinde sizlerin oldukça dikkatli olduğunu biliyoruz. İletmen olarak konu doğrultusunda dikkat ettiğiniz hususlar nedir?

Geliştirdiğimiz özgün yazılım sayesinde, rota optimizasyonu sağlayarak sipariş teslimini en kısa sürede gerçekleştiriyoruz. Bu da demek oluyor ki, işletmeler siparişlerini daha etkili şekilde yönetiyor, daha az ödüyor ve müşterilere daha hızlı ulaşıyor. Özellikle gıda siparişlerine uygun taşıma box’ları kullanarak, siparişlerin müşterilere sağlam bir şekilde teslimini sağlıyoruz. Bayilik modeli ile işi yönettiğimiz için sadece lokasyon bazlı hizmet veriyoruz. Bu da işi daha kaliteli yönetmemizi sağlıyor. Yani o mahallede biz de dükkân açıp işletmelere komşu oluyoruz. İşletmelere sağladığımız en büyük avantajlarımızdan biri de onlara komşu olmamız, herhangi bir anda onların en yakınında ki teslimat çözüm ortağıyız.

Türkiye’nin hangi noktalarında hizmet vermektesiniz, uzun dönem hedeflerinizden bahseder misiniz?

İstanbul başta olmak üzere Bursa, Bodrum, Çanakkale ve İzmir’de bayilerimiz mevcut. İstanbul’da Ataşehir, Bağdat Caddesi, Bahçelievler, Beşiktaş, Beyoğlu, Etiler, Eyüp, Fatih, Göktürk, Kadıköy, Kağıthane, Maltepe, Sarıyer, Şişli ve Zeytinburnu lokasyonlarında işletmelere hizmet vermekteyiz. Çok yakında İletmen Türkiye’nin tüm illerinde aktif bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. Hedefimiz doğrultusunda ekibimize alanında profesyonel iş arkadaşları dahil ederek yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Şimdi farklı sektörlerde değişik teslimat modelleri üzerine entegrasyon yapıyoruz. Verimlilik ve sürdürülebilirlik üzerine bir iş olacak. Tüm e-ticaret lojistiğini ve paket servis hizmetini etkileyecek önemli bir hizmet diyebiliriz. Buna ödeme sistemlerini de ekliyoruz. Kısa bir sürede projelerimizin lansmanını yapacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

E-ticaret firmalarının ve restoranların müşterisine ulaşması için önemli bir partneriz. Sipariş anında da iade olduğunda da marka müşterisine İletmen sayesinde o an erişebilir. Birçok firma ile güzel iş birlikleri yapıyoruz. Müşterilerimizin sektörlerine özel olarak onlara göre teslimat modelleri belirliyoruz. Bu sayede hem firmalar hem de müşterileri memnun oluyor. Sektörde her zaman gelişime açığız. Teslimat operasyonunda problem yaşayan, müşterisine erişim kanalını geliştirmek isteyen firmalar ve yeni erişim noktaları kurgulayan firmalarla iletişimdeyiz. Bu konuda neler yaptığımızla ilgilenen tüm firmalar ile görüşüp iş birliği yapmaya açığız.