Perakende

ÖNCELİĞİMİZ KAZANÇ DEĞİL MEMNUNİYET

İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu bölgelerinde hızla artan talebe istinaden toptan tedarik sağladığı firma ağlarını geliştirerek büyümeye devam eden AVVİO adına Firma Sahibi Murat İçöz ile Eylül sayımızda bir araya geldik.

AVVİO’yu tanıyabilir miyiz, hangi ürün gruplarıyla müşterilerinizle buluşuyorsunuz? Halihazırda hangi lokasyonlarda yer alıyorsunuz, bu alanda yeni yatırımlarınız mevcut mu?

AVVİO firması olarak 2009 yılında faaliyetlerine başladığımız masa, sandalye ve avize sektöründe yer almaktayız. Başladığımız günden bu yana avizede ithalat ve imalat, masa gruplarında imalat olarak faaliyetlerimizi geliştirmekteyiz. Perakende satışın yanında toptan satış sektöründe de yer almaktayız. Mağaza taleplerinden ziyade İç Anadolu, Karadeniz ve Doğu bölgelerimizde hızla artan talebe istinaden toptan tedarik sağladığımız firma ağlarımızı geliştirerek büyümekteyiz. Amacımız ülke genelinin tamamında yer almaktır. Günümüz şartlarından dolayı talebi hızla artan mobilya sektöründeki mutfak masa sandalye grupları, balkon mobilyaları ve avize sektöründeki talepleri karşılamak için gerekli AR-GE çalışmaları yapmaktayız. Ürün yelpazemizi de bu doğrultuda revize ederek müşteri taleplerini karşılamaya çalışmaktayız. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde üretim kapasitemizi artırarak hem ülke içinde hem ülke dışında ürünlerimizin toptan satışını artırmayı hedefliyoruz. Aynı zamanda mağaza sayımızı artırarak perakende müşterilerimizi uygun fiyata kaliteli ürünlerle aracısız buluşturmayı hedefliyoruz.

Mobilya ürünlerinizin üretiminde hangi malzemelere yer veriyorsunuz, tasarım aşamasında AVVİO farkını hissettirecek hangi unsurlarla karşılaşıyoruz?

Markamızın adını tüm ülke genelinde yayarak, kalitenin ve şıklığın daha uyguna alınabileceğini göstermek istiyoruz. Ürün gruplarımızda tamamı kendi sektöründe 1. sınıf malzeme ve işçilikle üretimlerimizi yapmaktayız. Balkon setlerimizde piyasa ortalamasının üzerinde kalınlıkta profil, alüminyum ve MDF malzemeler kullanmaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

AVVİO ailesi olarak gelişen ve değişen ev ve kış bahçeleri için kalıpların ötesinde daha kullanışlı ve şık tasarımlar üreterek tüm isteklere cevap vermeye çalışmaktayız. Tasarımlarımızı gerçekleştirirken görselliğe önem verdiğimiz kadar kullanıma da büyük önem vererek memnuniyetimizi en yükseklere çıkarmayı hedefliyoruz. Önceliğimizin kazanç değil memnuniyet olduğunu tüm sektöre tanıtmaya çalışmaktayız.