Perakende

ÜRETİM GÜCÜMÜZ VE DENEYİMİMİZLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYORUZ

Yurt içinde 20, yurt dışında 2 mağazası ve birçok corner noktası ile hızlı büyümesini sürdüren White Stone, yurt içi ve yurt dışı mağazalarıyla Türkiye’nin kıymetli markaları arasında yer almaya hazırlanıyor. White Stone Genel Müdürü Özgür Taşkın ile Eylül sayımızda keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Yaz aylarının sonuna yaklaşırken White Stone’un sonbahar kreasyonunda erkek modasına yön veren çizgileri neler olacak, şık erkek stilinde öne çıkan, sezona damgasını vuracak tasarımlarınızdan söz eder misiniz?

2023/24 Sonbahar-Kış sezonunda tasarım ve detaylarına önem verdiğimiz çok şık bir koleksiyon hazırladık. Her zaman olduğu gibi moda-fiyat ikilemi bizim için çok önemli. Herkesin rahat giyinmek istediği bir dönemden geçiyoruz. Müşteri taleplerini de göz önünde bulundurarak örme kumaşlarla hazırladığımız parçalar çok fazla. Özellikle gömlek ve pantolonda örme modeller ayrıca rahat kesimler markamızı tercih eden müşterilerimiz tarafından çok beğeniliyor. Bu yıl kaşe kabanlarda renkli örme kumaşlar daha ön planda olacak ve koleksiyonda da bu modeller fazlasıyla yerini aldı. Bu ay itibari ile koleksiyonlarımız mağazalarımızda yerini almaya başladı.

AVM’lerde şu anki konumunuz nedir, şubeleşme sisteminizden ve ileriki dönem yatırımlarınızdan okuyucularımıza bahseder misiniz?

Yurt içinde 20, yurt dışında 2 mağazamız ve birçok corner noktamız mevcut. Mağazalarımızın biri hariç tamamı AVM’lerde bulunuyor. Mağazalaşma sürecimizi şirket olarak kendi açtığımız mağazalarımız var. Bunun yanında franchise bayilik olarak iki ağdan yürütüyoruz. Görüşmelerimizin devam ettiği 10’a yakın nokta var. Büyüme hedeflerimizi daha çok ülkemizdeki ekonomik göstergelere göre ayarlıyoruz. Saha analizlerimizi çok iyi yapıp, doğru kitleye ulaşmaya çalışıyoruz.

Yurt dışındaki projeleriniz ne boyutta, global çaptaki hedefiniz nedir?

Yurt dışında 2 mağazamızla birlikte, üretici marka olmamızdan dolayı kaban-mont grubunda ciddi bir ihracatımız mevcut. Mağazalaşma konusunda Balkan ülkelerinde görüşme yaptığımız lokasyonlar var. 2024 ilk çeyreğinde faaliyete başlamayı ümit ediyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Markamız Aktaş Grubun bünyesinde, Akkar Konfeksiyon olarak güçlü bir yapıya sahip. Üretim gücümüzle sektör deneyimimizle büyümeye devam ediyoruz. White Stone’un önümüzdeki 5 yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışı mağazalarıyla ülkemizin kıymetli markaları arasında yer alacağından kuşkumuz yok.