Ürün ve Hizmet

TÜRKİYE VE TÜM DÜNYADA SPORA KATKIDA BULUNUYORUZ

Kaya Grubu Pazarlama Direktörü Cüneyt Uslu ile Ağustos sayımızda gerçekleştirdiğimiz röportajda, Kaya Safety’nin özellikle dağcılık sporuna yaptığı katkılardan, sportif alanlardaki AR-GE çalışmalarından ve uzun vadedeki hedeflerinden konuştuk.

Kaya Grubu olarak kurulduğumuz günden bugüne kadar sporun ve sporcunun yanında olmaya çalıştık. Kaya Safety endüstriyel ürün gamımızın kullanım alanlarından biri olan dağcılık sporunu hak ettiği seviyelere taşıma konusunda, uzun yıllar verdiğimiz destekleri daha kurumsal ve çerçevesi belli olan bir yapıya taşıma kararını 2022 yılında verdik. Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun resmi sponsoru olduk ve bu sporu yapan sporcularımızın kaliteli, gerekli uluslararası standartlara sahip ve yüksek konforlu ürünlere ulaşabilmelerini amaçladık. Kaya Safety ve Kaya Ropes ürünlerinin sportif anlamda kullanılmasını ve bu konuda AR-GE çalışmaları yaparak mevcut ürünlerimizin daha da geliştirilmesini hedeflemekteyiz. Türkiye Dağcılık Federasyonu ile yaptığımız 5 + 5 yıllık sponsorluk sözleşmesi ile bu birlikteliği başlatmış bulunmaktayız. Yurt içi ve yurt dışı yapılacak olan spor faaliyetlerinin tamamında sporcularımızı destekliyor olacağız. Federasyon ile yaptığımız sponsorluk sözleşmesi kapsamında AR-GE çalışmaları için ürünlerimizi zorlu koşullarda deneyimleyip hem ürünlerin geliştirilmesi hem de yeni ürün üretilmesiyle ilgili çalışmaları bir arada yürütüyoruz.

Ülkemizin hak ettiği yere gelmesine katkıda bulunuyoruz

Dağcılık Federasyonu’nun yapmış olduğu uluslararası tırmanışlarda yer alan Kaya Safety, bu yıl Cumhuriyetin 100. yılı onuruna yapılacak olan Ağrı Dağı tırmanışında da yer alacak. Bu tırmanış Avrupa’nın çok farklı ülkelerinden 150 kadar profesyonel dağcının katılımıyla yapılacak olup firmamızın ve ülkemizdeki dağcılık kulüplerinin tanıtımının yanı sıra ülkemizin de uluslararası arenadaki bilinirliğine katkıda bulunacaktır. Sahip olduğu dağları ve doğal güzellikleriyle ülkemizin dünya çapında hak ettiği yere gelmesine Kaya Safety olarak katkıda bulunma imkânı bulduğumuz için onur duyuyoruz. Bu yıl yapılacak olan önemli dağcılık faaliyetlerinden birisi de Ekim ayında gerçekleşecek Uluslararası Dağcılar ve Tırmanıcılar Birliği (UIAA) genel kuruludur. Bu faaliyet düzenli olarak dünyanın farklı ülkelerinde yapılmakta olan ve ülkemizde ilk defa gerçekleşecek bir toplantıdır. Kaya Safety olarak burada bulunacak ve bu spor dalında kullanılacak olan ürünlerimiz ve yaptığımız geliştirmeler hakkında sunumlar yapacağız. Bu şekilde sadece Türkiye dağcılığına değil tüm dünya dağcılığına katkıda bulunacağız. Bununla beraber dış pazarlardaki hakimiyetimizi arttırarak, ülkemize ihracat yoluyla sağlamış olduğumuz döviz girdisini daha da yukarıya taşımayı hedeflemekteyiz.