Ürün ve Hizmet

KARJEN, JENERATÖRLERİNİN KALİTESİNİ DÜNYAYA TECRÜBE ETTİRİYOR

Alternatörlerin üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirerek jeneratör sektöründe farklılaşan Karjen, Türkiye’de 100’e yakın bayisi ve Avrupa’dan Afrika’ya, Asya’dan Orta Doğu’ya geniş bir coğrafyaya gerçekleştirdiği ihracatıyla jeneratörlerinin kalitesini hem Türkiye’nin dört bir yanına hem de dünyaya tecrübe ettiriyor. Karjen Enerji Sistemleri CEO’su Mehmet Akif Çom ile bir araya geldiğimiz Haziran sayımızda Çom, enerji sektöründe faaliyet gösteren firmalarının ürün ve hizmetlerini okurlarımız için anlattı.

Müşteri memnuniyetini merkeze alan bir misyonla enerji sektöründe faaliyet gösteren Karjen’i tanıyabilir miyiz, müşterilerinize sunduğunuz ürün ve hizmetlerinizden bahseder misiniz?

1979 yılında kurulan Karadeniz Makina, 1984 yılında şirketleşerek hafif tip inşaat makinaları imalatına başlamıştır. Zaman içinde alanında uzmanlaşarak üretim kalitesi ve yenilikçi yönetim anlayışıyla sektörün kalıcı firmalarından biri olmuştur. 2006 yılında profesyonel olarak jeneratör imalatına başladığımızda Karjen Enerji Sistemleri adında firmamızı kurup enerji sektöründe faaliyete geçirdik. Jeneratör sektöründe bizi diğer firmalardan farklı kılan en çarpıcı özelliğimiz, alternatörü kendi bünyemizde üretiyor olmamız.

Yurt içi ve yurt dışında Karjen’in sektördeki konumu nedir?

Bugün Türkiye’de 100’e yakın bayisi ile faaliyetini sürdüren şirketimiz jeneratör üretimi alanında Karjen Jeneratör markası altında piyasada yerini almaktadır. Karjen Jeneratör yurt içi pazarında olduğu gibi; Avrupa’dan Afrika’ya, Asya’dan Orta Doğu’ya kadar birçok noktaya ürünlerini ihraç etmektedir.

Yılın ilk çeyreğini geride bırakırken bünyeniz dahilinde bu dönemi değerlendirir misiniz, yılın geri kalanında özellikle enerji verimliliğini de göz önünde bulundurarak planladığınız çalışmalarınızdan söz eder misiniz?

Bu yılın bizim ve sektörümüz için farklı olduğunu düşünüyorum. Malum hepimiz için üzüntü verici olan Ukrayna ve Rusya arasındaki savaştan kaynaklı Ukrayna’da yoğun bir jeneratör talebi ile karşılaştık. Bütün ihtiyaçlara karşılık verdik. Hemen ardından ülkemizde maalesef yüzyılın felaketi olarak adlandırılan büyük bir deprem oldu. Oradaki bütün ihtiyaçları elimizden geldiğince karşıladığımıza inanıyoruz. Yılın geri kalanı ve önümüzdeki yıllar için başta Türkiye olmak üzere, bütün dünyaya jeneratörlerimizin kalitesini tecrübe ettirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.