Eğlence

OYUNCAKLARIMIZI DEVAMLI YENİLEYEREK SÜREKLİLİĞİ SAĞLAMAKTAYIZ

JoyPark Aile Eğlence Merkezleri İş Geliştirme Uzmanı Batuhan Bayraktar ile gerçekleştirdiğimiz Haziran röportajımızda Bayraktar; “JoyPark olarak işletmesini yaptığımız veya bulunduğumuz konumların tamamında her zaman tüm yaş ve cinsiyete hitap edecek çeşitlilikte oyun alanları oluşturmak en dikkat ettiğimiz noktalar arasında.” diyerek çalışmalarından söz etti.

Eğlence ünitelerinizi oluştururken konseptlerinize karar verme aşamasında tasarım ve güvenlik bağlamında nelere dikkat ediyorsunuz?

Sektördeki trendleri takip ederek, gerek yurt içi gerekse yurt dışı satın alımlarımızda, ürünlerin ve konseptlerin ISO 9001 kalite belgesinin bulunmasına dikkat ediyoruz. JoyPark şubelerine yerleştirilen her bir ünitenin kendi alanındaki güvenlik ve işletme standartlarına uygun şekilde seçilmesi bu konuda attığımız ilk adım oluyor. Eğer üretim sürecinde bağımsız kuruluşlar ve denetim ekibimizle yaptığımız kontroller sırasında standartlar dışında kalan bir durum gözlemlersek, üretici tarafından bu eksiklikler giderilmeden ünitelerin testlerine başlanmıyor. Eğlence ünitelerinin kurulumlarından sonra rutin bakımları da bağımsız denetleme firmaları tarafından takip edilmektedir. Ayrıca kullanıma bağlı, anında müdahale edilmesi gereken yıpranma veya hasarlar da şubelerimizdeki teknik ekiplerimiz tarafından onarılabilmektedir. Misafirlerimizin de şubelerimizdeki güvenlik uyarılarına dikkat etmesi, misafirlerimizin güvenli bir şekilde vakit geçirebilmesi için azami derecede katkı sağlıyor.

JoyPark olarak sizi diğer eğlence merkezlerinden ayrıştıran özellikler nelerdir?

Mağaza yatırım tercihlerinde, her yaş gurubuna hitap edebilmek adına, minimum 2.000 m2 ve üstü alanlar tercih edilmektedir. Bizler mevcut mağazalarımızın büyüklüğünü 2.000 ile 6.000 m2 arasında olmasına oldukça özen gösteriyoruz. Müşteri sadakatini arttırmak, müşteri devamlılığını sağlamak adına ise oyun makinalarımız ticket vermektedir. Bu ticketları biriktiren müşterilerimiz mağazalarımızda ticketlarını oyuncağa ve oyuna dönüştürebilmekte. Her yıl düzenli olarak mağazalarımızın en az %30‘ u oranında yenileme ve tadilat işleri yapılmaktayız. Gerek yurt içi gerekse yurt dışındaki fuarları takip ederek ürün ve konseptlerimizi yenilemekteyiz. JoyPark olarak işletmesini yaptığımız veya bulunduğumuz konumların tamamında her zaman tüm yaş ve cinsiyete hitap edecek çeşitlilikteki bowlingden video oyunlarına kadar olan aralıkta, geniş ve zengin donanıma sahip oyun alanları oluşturmak en dikkat ettiğimiz noktalar arasında. Bunun farkında olan ziyaretçilerimizin bizi neden tercih ettiklerinin farkındayız ve donanımımızı bu yönde devamlı yenileyerek sürekliliği sağlamaktayız.