AVM

OASİS BODRUM’DA ALIŞVERİŞ KEYFİNİ YAŞATMAYA DEVAM EDECEĞİZ

2023 yılının ilk çeyreğinde kaydettiği başarılı ciro artışı ve artan ziyaretçi sayılarıyla Oasis Bodrum AVM düzenlediği etkinliklerle hayatı renklendirmeye, sosyal yaşamın bir merkezi olmaya ve alışveriş keyfini yaşatmaya devam edecek. Oasis Bodrum AVM Genel Müdürü Özgen Özyurt ile bir araya geldiğimiz Haziran sayımızda hayata geçirecekleri çalışmaları konuştuk.

Bodrum’un gözdesi Oasis Bodrum AVM olarak bünyenizdeki etkinlikleriniz nelerdir, özellikle yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte müşterilerinizin interaktif olarak katılım sağlayabileceği ne tür projeler düşünüyorsunuz?

Oasis Bodrum olarak, alışveriş merkezi deneyimini sadece alışverişle sınırlı kalmayacak şekilde zenginleştiriyoruz. Müşterilerimize benzersiz bir deneyim sunabilmek için çeşitli aktiviteler ve birbirinden farklı etkinlikler ile yaz dönemini karşılıyoruz. 27 Mayıs – 2 Haziran tarihlerinde, Türkiye’nin dört bir yanından gelen üreticilerin birbirinden lezzetli yöresel ürünleri Bodrumluların beğenisine sunuldu. Trabzon, Balıkesir, Merzifon, Afyon, Kayseri, İzmit, Gümüşhane, Malatya, Beypazarı gibi çeşitli il ve ilçelerin yöresel ürünleri fuarda yerini aldı. Bir diğer etkinliğimiz ise; yaz aylarında vazgeçilmez etkinliklerimiz arasında yer alan Açık Hava Sineması, Haziran ayından itibaren ziyaretçilerimiz ile buluşacak. Bu etkinlikte ziyaretçilerimiz, yaz akşamlarında açık havada film keyfinin tadını çıkarabilecekler. Ziyaretçilerimizin yaz aylarında keyifl i ve eğlenceli zaman geçirebilmelerini sağlamak için etkinliklerin planlanması devam etmektedir.

“Lezzetin Merkezindesiniz” mottosuyla yeme-içme tarafınızda yenilikler yaptığınızı görmekteyiz. Bu konu bağlamında bir AVM olarak çalışmalarınızdan söz eder misiniz?

Perakende sektörü, geçtiğimiz yıllardan bu yana tüketici alışkanlıkları ve işletme modellerinde birçok değişim yaşadı ve biz de bu değişime ayak uydurarak çalışmalarımızı sürdürdük. Oasis Bodrum olarak, 150’den fazla mağazamız ile ziyaretçilerimize geniş ürün yelpazesi ve özellikli marka karması ile güvenli, konforlu ve keyifl i alışveriş ortamı yaratırken, tüm aile bireyleri için de farklı yeme–içme alternatifl eri sunuyoruz. Türk ve dünya mutfağına hakim restoranlarımızın yanı sıra özellikle gençlerin buluşma noktası haline gelen Gloria Jean’s, Caffe Nero gibi markaların kiralaması gerçekleştirilmiş olup kendine has dekorasyonu, lezzetli atıştırmalıklarıyla Irish Pub, Oasis Bodrum bünyesinde yerini alarak ziyaretçilerimize keyifl i bir atmosfer yaşatacaktır. Oasis Bodrum’da geçirilen zaman diliminin kalitesini artırmak için değişen tüketici alışkanlıklarına ayak uydurarak çalışmalarımız devam edecek.

2023 yılının ilk yarısında ciro hacminiz ve ziyaretçi oranlarınız konusunda okurlarımızı bilgilendirir misiniz, 2. yarıya yaklaşırken öngörüleriniz nelerdir?

2023 yılının ilk çeyreğinde önemli bir ciro endeks artışı kaydettiğimizi ve ziyaretçi sayısının da artmaya devam ettiğini söyleyebiliriz. İlk çeyrekte ciro artışımız %70 oldu. Aynı şekilde ziyaretçi oranlarımızın da artmaya devam etmesi, alışveriş merkezimizin başarılı bir dönemden geçtiğini gösteriyor. Genel olarak, 2023 yılının ilk çeyreğinde kaydettiğimiz başarılı ciro artışı ve artan ziyaretçi sayılarıyla yakaladığımız olumlu ivmeyle birlikte 2023 yılını başarılı bir şekilde tamamlayacağımızı öngördüğümüzü ifade edebilirim.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Oasis Bodrum olarak, sürekli gelişen ve yükselen sektörümüzde bölge halkına en iyi hizmeti vermeye, hayatı renklendirmeye, sosyal yaşamın bir merkezi olmaya, alışveriş keyfini yaşatmaya devam edeceğiz.