AVM Öne Çıkanlar

NOVALAND OUTLET’TE KALİTEDEN ÖDÜN VERMEDEN KEYİFLİ BİR ALIŞVERİŞ ORTAMI SUNUYORUZ

Çatısı altında bulunan 100’ü aşkın ulusal ve uluslararası markayı ziyaretçileriyle buluşturan Konya’nın ilk outlet AVM’si olarak öne çıkan Novaland Outlet Alışveriş Merkezi, yüzde 98 doluluk oranıyla uygun fiyatlı satın alma arayışında olan Konyalıların adresi konumunda. Novaland Outlet AVM Genel Müdürü Sinan Akdemir ile bir araya geldiğimiz Mayıs sayımızda marka karmalarını, Anneler Günü’ne özel hayata geçirecekleri etkinlik ve kampanya çalışmalarını konuştuk.

Konya’nın ilk outlet AVM’si olan Novaland Outlet Alışveriş Merkezi olarak bulunduğunuz lokasyonda ulaştığınız cazibe merkezi konumunuzu korumak adına, yıl içinde hangi yeni yatırım ve projeleri gerçekleştireceksiniz?

Novaland Outlet Alışveriş Merkezi, 100’ü aşkın ulusal ve uluslararası markaları ile ziyaretçilerine keyifli bir alışveriş ortamı sağlıyor. 2015’ten bu yana Konya’nın tek outlet AVM’si olarak Vakko, Sarar, Mavi, Lee Wrangler gibi büyük markaların fabrika satış mağazalarını bünyemizde bulundurarak marka karmamızı dinamik tutuyoruz.

AVM’nizin güncel kiralanabilir alan ve doluluk oranları nedir, outlet AVM konseptiyle oluşturduğunuz marka karmanızın ziyaretçi sayısı ve cirolarınıza etkisi konusunda neler söylersiniz?

Pandeminin etkilerinin azalmasıyla AVM’nin doluluk oranı %98’e ulaştı. Kiralanabilir alanlarımız sadece fast food katında kalmışken marka karmamızı destekleyecek firmalar için ayırmış bulunuyoruz. Ekonomide yaşanan gelişmeler, haliyle ziyaretçileri uygun fiyatlı satın alma arayışına soktu. Ayak sayısındaki artıştan ziyade ciro bazlı artışı gözlemledik. Gelen ziyaretçilerin etikete yansıyan fiyatlardan dolayı toplu alışverişler yaptıklarını gözlemliyoruz.

Anneler Günü’ne özel etkinlik ve kampanya çalışmalarınızdan da bahseder misiniz?

Koşulsuz sevginin gerçek mimarlarının Anneler Günü’nü kutlarım. Novaland Outlet Alışveriş Merkezi olarak ziyaretçilerimizin büyük çoğunluğu aileler tarafından oluşuyor. Günümüzde ziyaretçiler gerek dijitalde gerekse sahada aktif rol oynuyorlar. Bu yüzden karmamızda bulunan markaların kampanyalarını destekleyerek ve işbirliği sağlayarak interaktif çekilişler düzenlemeyi planlıyoruz. Yapılacak çekilişler sonucunda anneleri sürpriz hediyeler bekliyor olacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kaliteden ödün vermeden ziyaretçilerimize keyifli bir alışveriş ortamı sağlarken, marka karmamızı genişletmeye devam edeceğiz.