AVM Öne Çıkanlar

FORUM TRABZON BÜYÜYOR VE YENİLENİYOR

Bünyelerinde bulunan çoğu markanın toplam ciro sıralamasında 2022 yılını Türkiye’de ilk 10’da bitirdiğini ve bunun yanında ciro performansında ülke birincisi olan markalarının da olduğunu belirten Forum Trabzon AVM Genel Müdürü Caner Sabaner, AVM’lerini keyifli bir alışveriş noktası konumuna getirmek amacıyla hayata geçirdikleri yenileme ve büyüme projelerini de okurlarımız için anlattı.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nin en büyük projesi olarak öne çıkan Forum Trabzon’un güncel kiralanabilir alan ve doluluk oranı nedir, marka karmanızdan da söz eder misiniz?

Trabzon’un ve bölgenin, ulusal ve uluslararası alanda çekim merkezi olan Forum Trabzon mevcut 51.300 m2 kiralanabilir alanı ile %100 dolulukta hizmet vermektedir. Paribucineverse, Migros, Koçtaş, Mango, Boyner, Lcw, Teknosa, Deichmann ve Defacto gibi anchor markalarımızın yanı sıra; Lacoste, Gant, Nautica, Guess, Tommy Hilfiger, Adidas ve Nike gibi markalarımızla da ziyaretçilerimize hizmet veriyoruz.

2023’ün ilk çeyreğinde ciro hacmi ve ziyaretçi sayılarından okurlarımız için söz eder misiniz, yaz mevsimine dair öngörüleriniz nedir?

2023 ilk çeyrek performansından önce 2022‘yi Forum Trabzon olarak nasıl kapattığımızdan bahsetmek isterim. Forum Trabzon’da gerek m2 cirosunda gerekse mağaza toplam ciro sıralamasında, çoğu markamız 2022 yılını Türkiye’de ilk 10’da bitirdi. Özellikle bölgede turizmin yoğun olduğu yüksek sezonda ciro performansında ülke birincisi olan markalarımız var.

2023 yılı ilk çeyrek ciro hacmimiz, bir önceki yıla göre aynı trend ile ciddi oranda artışla gerçekleşti. Bu sene şehrimize ve bölgeye, geçen senenin en az 2 katı kadar turist bekleniyor. Dolayısıyla ciro performansı noktasında özellikle yüksek sezonda ve 2023 kapanışında sadece bölgesel değil, ülke çapında tekrar rekor cirolar bekliyoruz. Yurt dışında satışı gerçekleşen tatil paketlerinde Forum Trabzon bölge destinasyonu olarak geçmekte. Bu anlamda şehrimizin ve bölgenin turizm potansiyeline verdiğimiz katkı da bizim için ayrı bir gurur kaynağı.

Yaz ayları yaklaşırken AVM’nizi daha keyifli bir alışveriş noktası haline getirmek için yeni projeleriniz var mı?

Mart 2022 itibari ile Artaş Grubu bünyesine geçen Forum Trabzon, ziyaretçilerimize alışveriş merkezi deneyimini en iyi şekilde sunmak için yoğun bir yenilenme ve büyüme süreci içerisinde ayrıca inşaat çalışmalarımız devam ediyor. Sorduğunuz sorunun cevabı olarak “Forum Trabzon Büyüyor ve Yenileniyor” diyebiliriz. Bu vesile ile de ilerleyen günlerde daha detaylı lansmanını da yapacağımız büyüme projemizden kısaca bahsetmiş olalım.

Artaş Grubu olarak ciddi bir yatırım ile mevcut AVM’mizi yenileme çalışmalarımızı tamamladık. Şu an AVM’mizin güney ve batı cephelerinde büyüme inşaatımızı devam ettiriyoruz. Bununla beraber markalarımız da bu değişime paralel kendilerini yeniliyorlar. Büyüme projemiz de tamamlandığında, Forum Trabzon’un ulusal ve uluslararası mevcut başarısını katlayacağımızı söyleyebiliriz.