Uncategorized

650 ŞUBE VE 4 FABRİKAMIZLA SEKTÖRE ÖNCÜLÜK EDİYORUZ

79 ilde bulunan 650 şubesinin yanı sıra Gebze, İzmir, Ankara ve Gaziantep’teki fabrikalarıyla Türk pizza endüstrisine öncülük eden Domino’s, franchise sistemiyle de yatırımcılarına kazandırıyor. Nisan sayımızda bir araya geldiğimiz Domino’s Türkiye CEO’su Kerem Ciritci, uyguladıkları franchise sisteminin avantajlarını yatırımcı adayları için aktardı.

Operasyonlarını 81 ile ulaşmak hedefiyle sürdüren Domino’s’un halihazırda kaç şubesi bulunuyor, kısa dönemde açılışını gerçekleştireceğiniz yeni lokasyonlar nereler olacak?

Ardahan ve Tunceli haricinde bütün illerde şubelerimiz mevcut. İstanbul, Ankara ve İzmir başta olmak üzere 79 ile yayılmış 650 şubemiz ve Gebze, İzmir, Ankara ile Gaziantep’teki fabrikalarımızla Türkiye pizza endüstrisine öncülük etmekteyiz. Faaliyette olmadığımız il ve ilçelerde de restoran açılışlarına devam edeceğiz. Operasyonlarımızı öncelikli olarak 81 ile ulaşmak ve tüm Türkiye’yi kapsamak planıyla yürütüyoruz.

Gıda sektöründe yer almak isteyen yeni yatırımcılar için Domino’s ne tür avantajlar sunuyor, franchise sisteminizin detaylarından ve hem markanıza hem de yatırımcılara kazanımlarından da bahseder misiniz?

Sürdürülebilir nakit geri dönüşü sağlayan bir marka olarak girişimcilere kazandıran fırsatlar sunuyoruz. Üretimden sipariş teslimine, lojistikten tedarike kadar her alanda en son dijital teknolojileri kullanarak franchise’larımızın en verimli ve en kârlı şekilde çalışmalarını sağlıyoruz. Kuryelik dahil farklı birimlerde yetişmiş çalışanlarımızı da girişimcilik tarafındaki yetkinliklerini geliştirmelerine yönelik teşvik ediyoruz ve çalışanlarımıza franchise vererek yatırımcılık sahnesine çıkmalarının önünü açıyoruz. Girişimci adaylarımız öncelikle yoğun bir eğitim programına katılarak Domino’s’un standartlarını, restoran içi operasyonlarını ve yönetim kültürünü öğreniyorlar. Süreci başarıyla tamamlayan franchise’lar, restoranlarını açtıklarında gerekli tüm bilgi ve becerilere sahip oluyorlar. Yatırımın geri dönüş süresi ortalama 3-5 yıl olurken, yatırımcılarla anlaşma süresi ise 10+5 yıl olarak belirleniyor. Ayrıca her şubeden sorumlu bir danışman tayin ediliyor. Danışman düzenli şube ziyaretleri ile tüm süreçleri yakından takip ediyor ve bu sayede organizasyonel mükemmellik elde ediliyor. Franchise’larımızla yaptığımız anlaşma tarihlerine göre belirli oranlarda kur indirimi ve ekipman desteği gibi modellerimiz de mevcut. Domino’s olarak başlangıçtan bu yana girişimci ruhumuzu koruyoruz. Bizim için franchising, bir iş ilişkisi değil; seneler süren bir ortaklık, bağlılık ve aile olmak anlamına geliyor. Domino’s ekosistemindeki hiçbir girişimcimizi yalnız bırakmadan, tüm segmentleri kapsayan desteklerimizle zorlukları beraberce üstleniyoruz. Dünyada kanıtlanmış, gelişmiş, detaylı ve hassas franchising sistemimizle yatırımcılarımızın yepyeni başarılara imza atmasını sağlıyoruz. Öte yandan açılan her bir şube 20 kişilik istihdam yaratmak ve ekonomik kalkınma açısından katma değer üretimi demek. Dolayısıyla franchising sistemimizle girişimcilik ekosisteminin gelişimine katkıda bulunarak aslında tüm Türkiye için çalışıyor ve tüm Türkiye için değer üretiyoruz.

Evlere ya da iş yerlerine 30 dakikadan kısa sürede leziz pizzalarını ulaştıran Domino’s, servis ağının arasına dış mekanları da katmasıyla birlikte sektörde nasıl bir fark yaratmış olacak?

Mahallelerin yaşayan paylaşım alanlarına uygun hizmet vermeyi sürekli genişlettiğimiz ürün çeşitliliğimizle pekiştirmeye; ürünlerimizi belirli kalıplardan, belirli tüketim okazyonlarından kurtararak, belki bir halı saha maçı sonrasında ya da parktaki herhangi bir buluşma noktasında tüketicilerimizle buluşmaya hazırlandığımız bir süreçteyiz. Bizler yıllardır A ve B noktası arasında, hızlı bir şekilde ve en kaliteli ürünü 30 dakikadan daha önce evlere iletmek için çalışıyoruz. Her yerde dediğimiz gibi, “Sen neredeysen biz oradayız” yaklaşımıyla servis ağımızın içerisine dış mekanları da katarak tüketicilerimizin dilediği her yere dilediği her yerden sipariş vermesini sağlayacak bir kurgunun ilk adımlarını attık. Türkiye’nin en sevilen pizzacısı olarak, ‘Bize Her Yer Domino’s Bizde Her Şey Beraber’ derken restoran sayımızı ve frekansımızı da artıracağız.