Eğlence Öne Çıkanlar

OKKO OLARAK BÜYÜK VE GÜZEL İŞLERE İMZA ATIYORUZ

Okko Group Yönetim Kurulu Başkanı M.Onur Karadağ ile Şubat sayımızda sağladığı hizmetleri, macera parkı sektörünü ve ürünlerinde aldıkları güvenlik önemlerini konuştuk.

2023 ATRAX Fuarı sizin için nasıl geçti, kendi bünyeniz dahilinde fuarı değerlendirir misiniz?

Atrax Fuarı bu sene genel hatlarıyla oldukça verimli geçti. Hem yurt içinden hem yurt dışından nitelikli müşteriler vardı ve verimli toplantılar, görüşmeler gerçekleştirdik. 10.yılında en verimli geçen fuardı. Emeği geçen tüm Tureks Fuarcılık ailesine başta Nergis Aslan olmak üzere teşekkür ediyorum.

Ürünlerinizin güvenliği konusunda hangi hususlara dikkat ediyorsunuz, kullandığınız materyalleriniz hakkında bilgi verir misiniz?

Biz yoğun güvenlik gerektiren macera parkları sektöründe iş yapıyoruz. Dolayısıyla güvenlik bizim sektörümüzde ilk önceliğimizdir. Tüm işlettiğimiz ve satış yaptığımız parklarda bağlı olduğumuz EN 15567-1 ve EN 15567-2 standartlarında yüksek güvenlikli donanımlarla, yüksek kaliteli ürünlerle ve yoğun eğitimlerden geçirilmiş personellerle çalışıyoruz. Özellikle işletme ve güvenlik prosedürlerinden hiçbir zaman taviz vermeyen bir şirket politikası izlemekteyiz. Bununla ilgili düzenli bakım ve check-listlerle her an her parkımızı denetliyor, tüm çalışanlarımıza çalışan güvenliği ve müşteri güvenliği konularında düzenli eğitimler verip bunları da sahada her zaman denetliyoruz. Özellikle kritik noktalarda tecrübeli arkadaşlar istihdam ediyor, yeni gelen çalışma arkadaşlarımıza da oryantasyon sürecinde yoğun bir güvenlik eğitimi veriyoruz. Belirli saatler eğitim ve saha tecrübesi olmayan arkadaşlarımızı kritik noktalarda çalıştırmıyoruz.

Hangi yaş aralığına hitap etmektesiniz, yurt dışı çalışmalarınız ne yönde?

Biz parklarımızda yaştan ziyade boy ve kilo gibi kıstaslara göre kullanım sağlıyoruz. Bazı parkurlarımızda 140 cm altında çocuklarımızı, ziplinelarımız da ise 20 kg’ın altında misafirlerimizi ağırlayamıyoruz. Bunun dışında genelde parklarımızda 4 yaş sonrası her çocuk için eğlenecek üniteler bulunmaktadır. Yurt dışı ile ilgili olarak da bir ihracat birimimiz bulunmakta. Birçok ülkeye satış yapıyoruz. Özellikle Çin pazarının kapalı olması biz Türkiye’deki imalatçılar açısından önemli bir fırsat oldu. Yabancı yatırımcılar Türkiye’yi kaliteli ve ekonomik ürünler satan bir ülke olarak kabullendiler ve önemli ölçü de birçok ülke tedariklerini Türkiye’ye kaydırdılar. Eğlence sektörümüzde zaten oldukça güçlü oyuncular var ve bizler kendimizi dünyaya ifade edebildik. Dolayısıyla sektörümüz hem yurt içinde hem yurt dışında hızla büyüyor. Biz de Okko olarak güzel işlere imza atıyoruz. Ülkemiz konumu, doğal güzellikleri ve güçlü firmalarıyla hem imalatta hem turizmde oldukça önemli bir yerde bulunuyor. Yüksek teknolojili ve yüksek kaliteli işler ve hizmetler sunuyoruz. Yerli ve milli birçok ürünümüz dünya pazarında önemli ödüller alıyor. Sektörümüz açısından önümüzdeki yılları çok daha verimli geçireceğimizi düşünüyorum.