Öne Çıkanlar Ürün ve Hizmet

ÇOCUKLAR MUTLU, AİLELER HUZURLU

Playland Oyun Alanlarında, Minik Misafirlerimizin Sağlığından ve Güvenliğinden Biz Sorumluyuz! Çocuklar Playland Oyun Alanlarında Eğlenirken, Uzman Sağlık Görevlileriyle Aynı Zamanda Güvende!

Playland, çocukların çeşitli fiziksel aktivitelerini destekleyen, sosyal ve bilişsel beceriler geliştirirken de aynı zamanda da eğlenceli vakitler geçirebilecekleri etkinlik ve oyun alanları hizmeti sunmaktadır. Nova Clinic olarak Playland ile kurduğumuz iş birliği çerçevesinde ise; çocukların oyun alanlarında eğlenceli vakitler geçirecekleri bir alan oluştururken aynı zamanda sağlık koşullarının sağlanması ve tüm önleyici sağlık hizmetlerinin sunulmasına ayrıca hassasiyet gösteriyoruz. Oyun alanlarında hizmet verdiğimiz tüm oyun ekipmanlarının sağlık açısından denetliyor, oluşabilecek her türlü düşme, burkulma gibi durumlarda profesyonel sağlık ekibi ile birlikte çalışıyoruz. İnsan ve insan hayatının ancak kusursuz bir hizmet modeline emanet edilebileceğine vurgu yapıyoruz. Nova Clinic, oyun alanlarında da profesyonel sağlık kadrosu ile Playland oyun alanlarında. Nova Clinic ve Playland iş birliği çerçevesinde oluşturulan sağlık çemberinin merkeze alındığı bu röportajda Nova Clinic Özel Projeler Direktörü İmran Unal ve Playland Türkiye Sorumlusu Osman Yıldız ile oyun alanlarında sağlanan sağlık süreçleri hakkında bir röportaj gerçekleştirdik.

Playland oyun alanları içerisinde en çok hangi yaş aralığına hizmet veriyorsunuz?

Türkiye’nin eğlence merkezi olma motivasyonu ile yola çıktığımız ve hemen hemen tüm yaş gruplarına hitap ettiğimiz Playland oyun alanlarında en çok 3-12 yaş aralığına hizmet vermekteyiz. Yetişkin oyun alanlarımızda bowling ve powerjump alanlarımızda hizmet sağlıyoruz. Playland oyun alanlarında bulunan sağlık personellerinin, markanın ciro hedef ne katkı sağladığını düşünüyor musunuz? Kesinlikle. Marka değerimizin temelini oluşturan en güçlü kaslarımız ise güvenli ve sağlıklı oyun alanlarına sahip bir marka olarak bu alana yatırımlar yapmaktan geçiyor. Ebeveynlerin bize güveni en önem verdiğimiz konu başlıklarımız

Oyun Alanlarında Sağlık Çemberi Oluşturuyoruz.

“Eğlence ve sağlığın buluştuğu yer!” Playland Oyun Alanlarında, Minik Misafirlerimizin Sağlığından ve Güvenliğinden Biz Sorumluyuz! Çocuklar Playland Oyun Alanlarında Eğlenirken, Uzman Sağlık Görevlileriyle Aynı Zamanda Güvende! arasında yer alıyor. Ebeveynler bize güveniyor ve bizi tercih ediyor. Bu güveni sağlamak ve daimi tutmak için Playland oyun alanlarında profesyonel sağlık ekibimiz bulunuyor. İnsan ve insan hayatının olduğu her alanda sağlıktan ve güvenden bahsetmemek mümkün değil. Tam bu nedenle Nova Clinic’ten profesyonel hizmet alıyoruz. Nova Clinic bünyesinden istihdam edilen sağlık personelleri gene Nova Clinic tarafından dijital operasyon merkezi kanalı ile 7/24 takip ediliyor.

Oyun alanlarında sağlık çemberi oluşturuyorsunuz. Önleyici sağlık hizmetleri kapsamında sağlık çemberi süreçlerinizden bahseder misiniz?

Sağlık görevlileri, sahada aktif görev almakta ve önleyici sağlık tedbirleri oluşturmaktadır. Önleyici sağlık tedbirleri, oluşması muhtemel kazaları önceden engellemek için en kritik süreçlerden biri ifade etmektedir. Sahada bulunan sağlık personelleri anlık olarak takip edilmekte ve oluşan tüm sağlık problemlerinin analizleri genel müdürlük tarafından incelenmektedir. Nova Clinic dijital operasyon sürecini anlatmak ve tanımlamak gerekirse; taralı alanda görevli personelin, iletişim ve raporlama için kullandığı Android ve IOS cihazlarına, Nova Clinic ’e ait takip yazılımı yüklenir. Takip mekanizması ile izlenen personellerin, saha içerisindeki giriş çıkışları, konumlarını, anlık vakalara kaç dakikada müdahale edildiğini raporlanabilmekte ve hizmet alıcı olan kuruma detaylı olarak iletilmektedir. Dijital operasyon merkezi sayesinde günlük vaka analizlerin takibinin yapılması, hizmet alıcı kurum için önleyici sağlık hizmetleri kapsamında kılavuzluk etmektedir. ( Örn. burkulma, düşme, kayma vb. vakalar, hizmet alıcı firmaya çalışma sahalarında hangi lokasyonlarda güvenlik eksiklik olduğunu göstermektedir.) Nova Clinic, sanal depo sayesinde anlık tıbbi sarf malzeme takibi de yapılabilmektedir. Sarf malzemelerin takibi, dijital operasyon merkezi tarafından anlık olarak izlenir, tarafımızca belirlenen kritik stok uyarısı ile sağlık hizmeti verilen çalışma sahalarına gönderilir. Tüm bu süreçler ekseninde Playland oyun alanlarında Nova Clinic’in inovasyonla şekillen sağlık hizmeti ile birlikte bir sağlık çemberi oluşturuluyor diyebiliriz.

Oyun alanlarında profesyonel sağlık hizmetini sağlayıcılığı, aileler için bir güven endeksi oluşturuyor olmalı, bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir? Profesyonel bir sağlık hizmeti alıyor olmanız, marka değer yatırımı ile mi ilişkili?

Kesinlikle güven endeksi oluşturuyor. Marka değerimiz içerisinde güven endeksi bizim için olmazsa olmaz değerlerimizden biri. Çocuk ve ebeveyn ilişkisinin temelinde de güven var. Bu konuyu en başından beri destekliyoruz ve marka değer yatırımlarımız için Nova Clinic’ten aldığımız sağlık hizmeti de tam bu alanı destekliyor. Profesyonel sağlık hizmeti almadığımız dönemlerde çok sorun ve problem ile karşılaşıyorduk. Bu güveni inşa etmenin ancak profesyonel bir sağlık hizmeti sağlayıcısı ile çözeceğimizi düşündüğümüz için Nova Clinic ile iş birliği yaptık. Bu iş birliği ile birlikte ebeveynler gönül rahatlığı ile çocuklarını bırakıp gidebiliyorlar.

Oyun alanlarında en çok karşılaştığınız sağlık problemleri nelerdir?

Playland oyun alanlarında en çok çarpışma, burkulma ve kırık vakaları ile karşılaşmaktayız. Oyun alanlarının fizibilite çalışması yapılırken riski en düşük düzeyde tutuyoruz. Saha ve turnike çalışanlarımız risk analizini gözlemleyerek sağlık personeline ön bilgi verip önleyici tedbirler alınmasını sağlamaktadır. Soft alanda isteğe bağlı ebeveynlerin eşlik etmesi ve alanda profesyonel sağlık hizmeti vermemiz önleyici tedbirlerimiz içerisinde yer almaktadır.