Eğlence Öne Çıkanlar

DÜNYA ZİRVE DİZAYN KİOSK BÜFE ÜRÜNLERİNİ VE
FİYATLARINI ÇOK SEVDİ

Zirve Dizayn Yönetim Kurulu Başkanı Enes Eğerci’yi ağırladığımız Şubat sayımızda Eğerci ile Zirve Dizayn’ın sektörde yarattığı farklılığı ve ihracat ağını konuştuk.

Üretimini gerçekleştirdiğiniz kiosklarda Zirve Dizayn farkını ortaya koyan noktalar nelerdir, müşteri nezdinde tercih edilirliğinizi artıran faktörlerden bahseder misiniz?

Biz konteyner, prefabrik ya da moba yapmıyoruz. Biz taşınabilir mağaza standartlarında kiosk büfe üretiyoruz. Yaptığımız kiosk büfelerde montaj ve kurulum yok. Elektriği tak-çalıştır formunda pratik ürünler üretiyoruz. Kiosk büfe üretiminde Zirve Dizayn’ın bariz farklılıkları olduğu için çok fazla tercih ediliyoruz. Farklılıklara göz attığımızda; görsel tasarım, estetik ve kalite en önemli etkenlerden. 29 yıllık Zirve Dizayn geçmişinde yaptığımız anahtar teslim büyük alan uygulamalarındaki cafe-restaurant ve mağaza konseptlerini, minimal ergonomik alanlara çevirdik. 7.5 m2’den başlayıp 20 m2’ye kadar kiosk üretiyoruz. 7.5 m2’de de sabit bir cafe mağazada olan bütün detayları çalışıyoruz. Müşterilerimizin istekleri doğrultusunda mutfak dolapları, satış pencereleri, dış kısımda mermer atıştırmalık alanlar, tercihe bağlı olarak otomatik panjur kepenkler, otomatik açılır-kapanır giyotin pencereler, tente modelleri, frigorifik hidrolik satış kısımları sistemi gibi birçok model isteğe bağlı olarak üretiliyor. Son olarak da geliştirdiğimiz akıllı ev sistemini tek kumandayla kiosk büfelerde kullanarak farkındalık ve kolay kullanım oluşturduk.

Müşteri portföyünüzü kimler oluşturuyor, üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünler hangi sektörlere daha çok hitap ediyor?

Çay -kahve, dondurma, fast food, hotdog, vitamin bar, gözlükçü, çiçekçi, hediyelik eşya, taksi durağı, güvenlik kulübesi kioskları başta olmak üzere birçok alanda ilerlemeye devam ediyoruz. Müşteri yelpazemiz de alanlarda değişmeye başladı. Millet bahçeleri alanları, AVM’de iç mekan ve dış mekan alanları, parklar bahçeler, meydanlar, stadyumlar gibi çok farklı alanlara hitap ediyoruz. Belediyeler, milli saraylar, resmi kamu kurumları, çok sayıda uluslararası markalar portföyümüzü oluşturmaya başladı. 2023’te geldiğimiz nokta ise; Türkiye’nin dört bir tarafında müşterilerimiz oluştu. Dünya genelinde ise 5 kıtaya ürün gönderiyoruz. Avrupa’dan başlayarak, Amerika, Afrika, Orta Doğu ve Balkanlar’a yoğun bir şekilde ihracat yaparak ülke ekonomimize katkıda bulunuyoruz. Ülkemizde de ciddi anlamda istihdam sağlıyoruz. Dünya ürünlerimizi ve fi yatımızı çok sevdi. Artık dünya ülkelerine bayilikler, distribütörlükler vermeye başladık. Türkiye’de alanımızda tek oyuncuyuz. Rakiplerimiz daha işe yeni başlarken, biz yolumuza hız kesmeden uluslararası marka olma yolunda devam ediyoruz.

Ocak ayında düzenlenen ATRAX Fuarı katılımcıları arasındaydınız, fuarın size katkıları konusunda neler söylersiniz?

Uluslararası arenada tek hedefimiz Türkiye’nin en büyük saha üretici oyuncusu iken, artık dünyanın en büyük sektör lideri olma yolunda bize katkıları için Atrax Fuarı organizasyonu yöneticilerine teşekkürü bir borç bilirim.