Eğlence Öne Çıkanlar

ÇOCUKLARIMIZA HAYALLERİNİ GELİŞTİREBİLECEKLERİ BİR ORTAM YARATTIK

0-16 yaş arası çocuklara hitap eden, eğlenirken öğrenme imkanı sağlamasının yanı sıra çocukların hayal dünyalarını geliştirebilecekleri bir konseptte dizayn edilen Dino Lino Funpark, Gebze Center’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dino ve Lino karakterlerinin hikayesini de dinlediğimiz Dino Lino Funpark Kurucusu Mustafa Dal ile Şubat sayımızda bir araya gelerek keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Açılışını gerçekleştirdiğiniz Dino Lino Funpark’ı okurlarımız için anlatır mısınız, hangi yaş aralığına hitap eden oyun grupları bu merkezde yer alıyor, oyun gruplarının özellikleri neler?

Çocukların eğlenirken öğrenme imkânı buldukları Dino Lino Funpark, her yaştan çocuğa (0-16) hitap ediyor. İlk şubemizi açtığımız Gebze Center’da 2.300 metrekare alan üzerine kurulu Soft Play oyun alanı, Trambolin Park, Bot Kaydırak, Tırmanma Duvarı, Kum Havuzu, Su Parkı, VR-AR ünite eğlencelerinin yanı sıra farklı türde eğlencelerin yer aldığı eşsiz bir Eğlence Panayırı oluşturduk. Yüksek güvenlik önlemleri, tecrübeli ekibimiz ve kaliteli hizmet anlayışımızla eğlencenin dozunu artırmaya devam ediyoruz.

Dino ve Lino karakterleri nasıl doğdu, yeni markanıza ismini veren bu karakterlerin orta çıkış sürecinden bahseder misiniz?

Dino Lino uzun yıllar boyu üzerinde titizlikle çalıştığımız bir marka aslında. Sektördeki yarım asırlık tecrübemizle çocuklarımızın hayal dünyasını hayata geçirmek istedik. Sizlere kısaca hikayelerinden bahsetmek isterim.

Dino ve Lino iki kardeş dinozorlardır.

Tarihte son kalan dinozorlar, macera ve eğlence dolu yeni hikâyelerinden habersizce ormanda dolaşırken buldukları araçla ormandan kaçmak isterler ve kendilerini bir zaman yolculuğunda bulurlar. Geçmiş dönem orman hayatından bir anda modern şehir hayatına merhaba derler. Etrafı keşfetmekle meşgul olan kardeşleri, o sırada kendini resme vermiş olan Kaya fark eder ve onlarla arkadaş olmak ister. Uzun sürecek dostluklarının başlangıcı da böylelikle başlamış olur… Şehir hayatına alışmaya çalışan Dino ve Lino kardeşlerin en büyük destekçisi Kaya olacaktır. Kaya; duvar resimleri yapan, zeki, biraz da yaramaz bir çocuk olmasına rağmen çok büyük hayalleri vardır. Hayallerini Dino ve Lino kardeşlerle paylaşır ve Eğlence Panayırı kurmaya karar verirler… Biz de Dino Lino Funpark olarak bu arkadaşların hayallerine ortak olmak istedik ve eğlence sektörüne farklı bir soluk getiren bu projeyi hayata geçirdik.

Dino Lino Funpark ile eğlence sektöründe neler değişeceğini düşünüyorsunuz, sizi ziyaretçilerinizin nezdinde farklı kılan noktalar neler olacak?

“Yeni nesil eğlence” mottosuyla sıfırdan dizayn ettiğimiz Eğlence Panayırımız ile eğlence sektörüne yeni bir ivme kazandırdık. Enerjisini atamayan çocuklar için tasarladığımız ve her bir bölümünde ayrı ayrı oyunların bulunduğu Dino Lino Funpark, çocuklarımızın kişisel yeteneklerini de geliştirme ortamı sağlıyor. Çocuk misafirlerimizin hayal dünyalarını paylaşıp, beraber olmaktan mutluluk duydukları maskotlarımızla bizi farklı kılan en önemli nokta; biz çocuklarımıza eğlence ortamı sunmanın yanı sıra hayallerini resmedebildikleri, kendilerine özel bir eğlence ortamı oluşturabildikleri, kişisel becerilerini geliştirebildikleri eşsiz bir ortam sunuyoruz.