AVM Öne Çıkanlar

ARCADIUM SÖMESTİRDE DE ETKİNLİKLERİYLE ADINDAN SÖZ ETTİRECEK

Sevgililer Günü ve sömestir tatiline özel etkinlik ve kampanyaları ile bu yıl da ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatmaya devam edecek olan Arcadium, sürdürülebilirlik projeleri kapsamında yatırımlarına hızla devam ediyor. Şubat sayımızda Arcadium AVM Yönetici Ortağı Elif Altaş Kırkbınar ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Hızla değişen tüketici alışkanlıkları doğrultusunda ve aynı zamanda yaklaşan Sevgililer Günü’nü de göz önüne alarak siz bünyeniz dahilinde ziyaretçilerinize ne gibi kampanya ve etkinlikler hazırlayacaksınız?

Her yıl olduğu gibi Sevgililer Günü’ne özel bir çalışma ile ziyaretçilerimize ilgi çekici bir kampanya yaparak hediyeler dağıtmayı planlıyoruz. Geçen yıl, belli tutarda alışverişe altın kaplama kolye vermiştik. Bu yıl da benzeri bir şekilde Sevgililer Günü ruhuna uygun bir hediye seçimi yapacağız. Ayrıca etkinlik olarak da Sevgililer Günü’ne özel bir repertuvar ile piyona dinletesi yapacağız.

Sömestir tatilinin de gelmesiyle çocuklar için ne gibi etkinlik ve projeleriniz olacak?

Çocuklarımız bizler için çok değerli. Yıl içinde kendileri için sık sık etkinlikler düzenlemekle birlikte tatil dönemlerinde daha yoğun programlar ile onları mutlu etmeyi çok seviyoruz. Etkinliklerimizi seçerken özellikle çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayacak, eğitici ve öğretici olmasına dikkat ediyoruz. Bu yıl sömestir için etkinliklerimizi tüm yaş gruplarını içine alacak şeklide plandık. Bu yüzden AVM’nin iki noktasında üç farklı etkinlik yapıyoruz. 5-12 yaş çocuklarının eğlenceli ve macera dolu sömestir geçirmeleri için “Survivor Kids” etkinliği, 7-9 yaş çocukları için teknoloji dolu bir etkinlik olan Robotik Kodlama Akademisi planlandı. Uzmanlar tarafından verilen eğitim sonrası katılımcı miniklerimize sertifi ka da veriliyor. Ayrıca 4-8 yaş çocuklarımız için de artırılmış gerçeklik atölyeleri planlandı. Bu etkinlikte çocuklar üç boyutlu kalemler ile objeler yapıyor ve toyi setleri ile diledikleri gibi vakit geçirebiliyorlar.

AVM’nizi sürdürülebilir kılmak adına sürdürülebilirlik politikanızdan söz eder misiniz, AVM yatırım ve finansmanları ne yönde olmalı?

Çevresel sorumluluklardan taviz vermeden enerjinin doğru kullanılması oldukça önemli hale gelmiştir. Bizler de bu sorumlulukla ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelendirmemizi geçtiğimiz yıl tamamlamış bulunmaktayız. Bu yıl hedef tüm çalışanlarımızın bu konuda ayrıca bilinçlenmesi için çalışmaların yürütülmesidir. Ayrıca verimlilik artırıcı faaliyetler için de elektrik otomasyonumuz yenilenmiştir. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da karbon ayak izimizi azaltan enerji yönetimi, geri dönüşüm projeleri ve yenilemelerimizde de karbon salınımı düşük ürün ve hizmet kullanımı tercihlerimiz arasındadır. Güneş enerjisi yatırımları için çalışmalarımız da tüm hızıyla devam etmektedir.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

AVM’ler içlerinde bulundurdukları çeşitlilik ile herkese hitap eden yaşam alanları olmaya devam etmektedir. Bizler de kapımızdan giren her bir misafirimizin ihtiyaçlarına tam olarak karşılık vererek, memnun bir şekilde evlerine dönmeleri için kendimizi sürekli geliştiriyor ve yeniliyoruz.