Ürün ve Hizmet

HER YIL 3 YENİ ÜRÜN HEDEFİMİZLE, SEKTÖRE KATMA DEĞER SAĞLIYORUZ

Odin Safety olarak glokal bakış açısıyla yereldeki güç ve deneyimlerini global pazarlara aktardıklarını belirten Odin Safety Proje Yöneticisi Kübra Sarımsak, her yıl 3 yeni ürün hedefiyle AR-GE çalışmaları yürüttüklerini ve böylelikle sektöre katma değer sağladıklarını ifade etti.

Yüksekte çalışma gerektiren sektörlere sağladığınız çözümlerle iş sağlığı ve güvenliği alanında Odin Safety olarak gerçekleştirdiğiniz inovatif çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Odin Safety olarak üretimini ve sahada kurulumunu yapmış olduğumuz yatay yaşam hatlarımız, dikey yaşam hatlarımız, noktasal ankrajlarımız yenilikçi ve üstün özelliklere sahip olduğundan; üretimini yaptığımız tüm ürün gruplarımız inovatif çalışmaların ürünüdür. Bu bakımdan baktığımızda kullanıcı dostu ve yüksek güvenlikli ürünler üretmek görevimiz olduğu gibi inovatif yaklaşımımızın bir sonucudur.

Global pazarda Odin Safety’nin konumu nedir, yurt dışında sektörün gelişimine sağladığınız katkılardan söz eder misiniz?

Sektörün önemli bir dinamizmi var. Bu dinamizm çerçevesinde Odin Safety olarak aslında sektörün bilişenlerini yerel ya da global diye ayırmayıp “glokal” olarak tanımlayan yani yerel oluşturduğumuz güç, deneyim ve inovatif yaklaşımı global pazarlara aktarıp global pazarda yer edinme noktasındayız. 2022 bu açıdan baktığımızda önemli yurt dışı pazarlarına önemli ihracatlarımızın olduğu yoğun bir yıl oldu. Yine Odin Safety olarak glokal bakış açımızdan ödün vermeden 2023 yılında ihracat miktarlarımızı artırma noktasında gerekli tüm alt yapı çalışmalarımızı tamamladık.

Yatay ve dikey yaşam hatları ile ankrajlar konusundaki çalışmalarınız nelerdir, yüksekte çalışma gerektiren iş alanlarında bu ürünlerinizle nasıl bir koruma sağlıyorsunuz?

Bildiğiniz üzere Odin Safety; yatay yaşam hattı, dikey yaşam hattı ve noktasal ankrajların üretiminde kurulumundan bu yana yıllara dayanan tecrübesini yenilikçi çözümler ile harmanlayıp sektöre çok güçlü bir biçimde girmiş ve ilerleyen yıllarda bu güçlü girişini teslim etmiş olduğu yüzlerce proje ile perçinlemiştir. Bu yaklaşım ile Odin Safety olarak her yıl yeni tasarım ve patent çalışmaları yapılmış 3 yeni ürün hedefi ile AR-GE hedefl eri olan ve sektöre katma değer sunan bir kurumuz. 2022 yılında 3 yeni ürün hedefi mizi yeni bir yatay yaşam hattı serisi, yeni nesil profi l şaryosu ve zipline sistemleri için özel bir makara üretip sertifi kalarını alarak tamamlamış bulunuyoruz. 2023 yılı AR-GE hedefi mizde bulunan 3 yeni ürünün ise tüm teknik çalışmaları tamamlandı ve test çalışmaları başladı. Yıl sonuna kadar ise hedefi miz bunların sertifi kalarını tamamlayarak 2023 yılı sonunda lansmanını yapmak olacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Odin Safety olarak öncelikle tüm ülkemizde ve tüm dünyada iş kazası vakalarının hiç olmadığı bir yıl diliyoruz. Buna ürettiğimiz ürünler ve üretmeyi planladığımız ürünler ile kendi payımıza katkı sunmayı hedefl emekteyiz.