Eğlence

EN UYGUN FİYAT VE EN KALİTELİ ÜRÜN POLİTİKASIYLA HİZMET VERİYORUZ

Yeni yılın ilk sayısında, eğlence sektöründe 2007 yılından bu yana yenilikçi tasarım anlayışı ile yüksek kalitede oyun grubu ekipmanları sunan ve çocukların özgürce eğlenebileceği ortamlar yaratarak oyun alanlarını tasarlayan Afacanpark’ın Kurucusu İlker Yeniev’i ağırladık.

2007 yılından bu yana eğlence sektöründe faaliyetlerini sürdüren Afacanpark’ı tanıyabilir miyiz, hangi hizmetlerle müşterilerinizle buluşuyorsunuz?

2007 yılından beri çocuk oyun grupları ve oyun merkezleri üzerine faaliyet gösteren Afacanpark olarak, çocukların yaşamında beden ve ruh sağlığı açısından oyun ve oyun gruplarının öneminin büyük olduğunu biliyor ve çalışmalarımıza ona göre devam ediyoruz. Tamamı profesyonel ve deneyimli personellerden oluşan Afacanpark, hizmet ağını genişleterek müşterilerine daha geniş bir ürün ve hizmet yelpazesini sağlamıştır. Güler yüzlü ve alanında uzman, eğitimli satış ve teknik personeliyle müşterilerinin güvenini kazanarak öz sermayesini geliştirmiş ve sektördeki saygıdeğer yerini kazanmıştır. Her zaman en uygun fi yat ve en kaliteli ürün politikasıyla Afacanpark olarak sizlere en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Yapmaya çalıştığımız işin tahmin edilenin üzerinde zor bir iş olduğunu çok iyi biliyoruz. Afacanpark olarak; hizmet verilen sektörlerde başarılı olmak isteniyorsa, mutlaka belli programlar çerçevesinde disiplinli bir şekilde çalışılması gerektiğine inanıyor ve bu düşünceyle hizmetlerimize devam ediyoruz. Yenilikçi tasarım yaklaşımı ile müşterilerimize yüksek kalitede oyun grubu ekipmanları sağlarken, etkin hizmet anlayışı sunan bir dünya markası olma yolunda ilerliyoruz. İmal ettiğimiz kaliteli, sağlıklı ve güvenli oyun alanları ile alternatifsiz olan Afacanpark oyun gruplarını dünyanın birçok ülkesinde kullanıcıların hizmetine sunuyoruz. Afacanpark olarak; iç mekan oyun alanlarında ninja parkuru, trambolinler, mini oyun alanları, kum havuzları, hareketli oyun grupları ve dış alan oyun parklarında müşterilerimize hizmet veriyoruz.

Eğlence alanları denildiğinde akla ilk gelen güvenlik önlemleri oluyor, sizin ürün gruplarınızda sağladığınız güvenlik unsurları nelerdir?

Oyun alanlarında çocukların özgürce ve güvenli oyun oynayabilmesi için TSE, EN ve TÜV standartlarına bağlı kalarak ürünlerimizin projelendirme, imalat ve kurulumunu gerçekleştiriyoruz. Çocukların oyun alanlarında özgürce hareket edebilmesi oldukça önemlidir. Çocukların özgürce oyun oynayabileceği ve eğlenebileceği alanlar yaratırken, tüm olumsuzlukları öngörerek mekan tasarımları yapıyoruz. Afacanpark Oyun Alanları’nda güvenlik birincil önceliğimiz olmaktadır. Oyun alanlarının tasarımı ve üretiminde çeşitli önlemler alınmaktadır. Bunlar: Yumuşak ve kullanım alanına uygun zemin tasarımı ve uygulamaları, Keskin köşelerde korumalık kullanımı ya da törpüleme işlemleri, Malzeme seçimine uygun oyun kurgusu oluşturmak (oyunun oynama şekline göre malzeme seçimi sayesinde istenmeyen kazaların önlenmesi), Boya ve kaplama malzemesi kullanımında sağlıklı kaliteli malzeme tercih edilmesi, Taşıma özellikli oyun gruplarında yük taşıma kapasitesini maksimum tutmak ve gerekli yerlerde uyarı işaretleri bulundurmak, Tasarım ve üretimde park parçalarının çocuk ergonomisine uygun yapılması, Kavrama ve tutmada kolaylık sağlayacak malzeme ve boyut kullanılması.

2023 yılında eğlence sektöründeki yeni trendler neler olacak, sektörde farklılaşan nelere tanıklık edeceğiz?

Çok katlı interaktif oyun alanları ve dijital similasyon oyunlarının birleşmesi ile sektörün daha da genişleyeceğini öngörüyorum.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sektörümüzde imalatçıların, fi rmaların ve yan sanayi tedarikçilerin çoğalması ile Türkiye’nin, dünya eğlence endüstrisinde hak ettiği kaliteli ve yenilikçi ürünler imal eden lider ülkelerden biri olacağını düşünüyorum.