Eğlence

OYUN ALANLARIMIZLA GELECEĞE YÜRÜYORUZ

Çocuk gelişimine oldukça önem veren Magic Play, mağazalarını büyük bir özveri ile hazırlarken, kullandıkları renk, ışık ve temalarla çocukları eğlenirken aynı zamanda da öğrenmeye de teşvik ediyor. Deneyimli kadroları ile projelerine devam eden Magic Play Firma Sahibi Okan Uzun ile Ocak sayımızda keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

Magic Play’de çocukların ilgisini her daim canlı tutmak ve hayal güçlerini geliştirmek adına eğlence alanlarınızda ne gibi projeler gerçekleştiriyorsunuz?

Özenle ve uzun zaman planlanarak açılan mağazalarımızı, çocukların hayal dünyasına açılan bir kapı gibi düşünerek ilerledik. Renk, ışıklandırma, kullanılan tema ve materyallerin tamamen çocukların sağlığının ve rahat etmelerinin göz önüne alınarak oluşturulduğunu belirtmek isterim. Oyun alanlarımızda yer verdiğimiz farklı dokular ve zıt renklerin duyuları harekete geçirdiğini ve kullanılan doğa, hayvan, deniz temalarındaki hayal kahramanlarının çocuklarımızdaki heyecan ve mutluluğu destekleyici olması için özenle seçilip çalışılmış olması da ayrıca önemli bir konudur.

Alanınızda fark yaratmak için ne gibi projeler geliştiriyorsunuz?

Biz hedefl erimizi hep yenilik ve farklılık üzerine kurduk. Deneyimli kadromuzla çocuklarımızın hayatında hep bir adım önde olmayı hedefl edik. Çocuklar için hazırladığımız oyun alanlarımızı, doğayı anımsatan renk ve temalardan oluşturuyoruz. Çocuklara unutulmuş tüm sokak oyunlarını ve bunun yanı sıra kendi geliştirdiğimiz oyunları oynatarak, çocukların güzel vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Anne çocuk etkinlikleri, atölye çalışmaları, dans, el becerilerini destekleyen grup çalışmalarıyla birlikte çocukların hayal güçlerine inebildiğimiz her noktada varız. Çocuklarımızın karar verme yetkisi, oyun içinde sorumluluk alma-paylaşma ve iş birliği yapabilmelerini, fazla enerjilerini doğru bir şekilde dışarıya atmalarını ve kendilerini ifade etmeyi öğrenmelerini mağazalarımızda öğretme çabası içindeyiz.

2022 yılını kendi bünyeniz dahilinde değerlendirir misiniz, 2023 yılı hedefl erinizden söz eder misiniz?

Teknolojik gelişmeler sadece bizlerin yaşam alanını değil çocukların dünyalarını da çok etkiledi. Bu yüzden bugünün çocukları için yaptığımız her oyun alanı bizim başarı hikayemiz ve biz bu hikayemize sürekli yeni kahramanlar dahil ederek 2022’nin son günlerine 700 m2 Kuşadası Magic Play’i dahil ederek çocuklarımızın bir hayalini daha gerçekleştirdik. Artık yeni bir yıl ve yeni hedefl er diyerek 2023 çalışmalarımıza başladık. Bu yıl hedefl erimiz arasında 2000 m2 ve üstü yeni oyun alanları oluşturmak ve küçük metrekare oyun alanlarımızı büyüterek yeni düzenlemelerle ailemizdeki yerlerini renklendirmek. Ekip arkadaşlarımızla beraber Magic Play ailesi olarak, yarınımızın ışıkları olan çocuklarımızın hayatında ki önemli bir yeri teşkil eden oyun alanlarımızla geleceğe yürüyoruz.