Ürün ve Hizmet

TEPE KURUMSAL ÇÖZÜMLER’DEN AVM MÜŞTERİLERİNE KAPSAMLI HİZMET

Tepe Kurumsal Çözümler Kurumsal Satış ve Pazarlama Yöneticisi Gözde Sargın ile AVM’ler için sundukları hizmetleri konuştuğumuz Aralık sayımızda Sargın, kapsamlı bir hizmet modeliyle müşterilerinin iş süreçlerini kolaylaştırdıklarını aktardı.

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş. olarak AVM’ler için verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Tepe Servis ve Yönetim A.Ş., 2008’de temizlik hizmetleri şirketi olarak çıktığı yolculuğuna bugün entegre tesis yönetimi şirketi olarak devam etmektedir. AVM’lerin cam, peyzaj, müşteri ortak alanları ve yönetim alanlarının temizliğini ve teknik bakımını içeren kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. Dezenfeksiyon hizmetleri konusunda da iş ortaklarımıza destek veriyoruz.

Gerçek zamanlı iş takip sisteminiz olan Ontime’dan söz eder misiniz, kullanıcılarınız için avantajları nelerdir?

Tepe Servis olarak kendi geliştirdiğimiz iş takip yazılımı Ontime ile iş emri takibi, makine bakım onarım takibi, günlük iş planı, mobil ekip rota takibi ile tüm operasyon süreçlerimizi uzaktan erişimli, mobil ve gerçek zamanlı olarak yönetirken; müşterilerimizin istediği şekilde raporlamalar da gerçekleştirebiliyoruz. Benzersiz QR kodlar ile anket, ölçümleme, demirbaş takibi, yönetsel raporlar ve gerçek zamanlı izleme sunuyoruz.

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. olarak AVM’ler için verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Güvenlik hizmeti sağladığımız ülkemiz genelinde yer alan 48 AVM’de fi ziksel güvenliklerimizin dışında son teknoloji kamera sistemleri, video analitik yazılımları, X-ray ve metal kapı dedektörleri, kişi sayaç ve yoğunluk tespit sistemleri, salgın hastalık kontrol üniteleriyle hizmet veriyoruz. Tepe Savunma, AVM güvenlik hizmetleri alanında ülkemizin en çok tercih edilen şirketlerinden biri.

Tepe Kurumsal Çözümler olarak diğer hizmet şirketlerinizin AVM’lere sunduğu hizmetler nelerdir?

BCC Catering bünyesinde; çalışanlarına sağlıklı yemek hizmetini, planlanmış yemek saatleri arasında sunulmasını isteyen, toplu yemek hazırlık, lojistik ve satın alma operasyonlarıyla uğraşmak istemeyen işletmelere oldukça faydalı bir çözüm sunuyoruz. Yemek hizmeti, çalışan memnuniyeti açısından önemli bir ek fayda kalemi. Adonis Endüstriyel Temizlik Ürünleri A.Ş. ile; ihtiyaç duyulan temizlik ve hijyen çözümlerini geniş ürün yelpazemizle sunuyoruz. Tedarik edemeyeceğimiz ürün neredeyse bulunmamakta. Tesis yönetiminin eğitimli temizlik personelleri ile Adonis’in profesyonel ürünleri buluştuğunda maliyet ve performans optimum seviyede oluyor. Tepe İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetleri A.Ş. bünyesinde de AVM’lerde, iş sağlığı ve güvenliği hizmetleri ile spesifi k eğitimler ve tatbikatlar gibi ek hizmetler sunuyoruz. Güncel mevzuat takibi, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve yönetmeliklerle ilgili bilgilendirme ve danışmanlık hizmetleri de sunduğumuz çözümler arasında.

Ortak hizmet/ ortak fayda konseptinizle iş ortaklarınıza sağladığınız avantajlar nelerdir?

Bilkent Holding Kurumsal Hizmet Grubu çatısı altında hizmetlerini sürdüren Tepe Servis ve Yönetim A.Ş.; Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. ve BCC Catering’in güçlerini, bilgi ve tecrübelerini daha iyi müşteri deneyimi sunmak için birleştirdi. AVM yönetimleri temizlik, güvenlik ve catering gibi hizmetleri tek bir gruptan çoklu hizmet alarak maliyet avantajı sağlıyor. Diğer bir avantaj ise ortak kullanım alanlarındaki yetki karmaşasının önüne geçilmesi. Sahada birbirleriyle sinerji içinde çalışan ekiplerin aynı kültürden gelmesi, grup sinerjisi sayesinde işe entegre olmakta kolaylık ve personel motivasyonu ile iş verimliliği en üst seviyede gerçekleşiyor.

Sonuna geldiğimiz 2022 yılını bünyeniz dahilinde değerlendirir misiniz, 2023 hedefl eriniz ve yeni yatırımlarınız neler olacak?

Tepe Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. olarak Türkiye’de dijital dönüşümü destekleyen ilk fi rmayız. Bu kapsamda 2022 yılında şirketimizin en önemli gelişmelerinden birisi dijital dönüşüm oldu. ‘Bas Konuş’ ve ‘Vardiya Sistemi’ adında iki önemli dijital çalışmanın hayata geçtiği ‘Tepe Dijital Saha’ projemizle, 2021 yılında Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından düzenlenen 13’üncü KSS Zirvesinde ödüle layık görüldük. 2023 yılında da dijital dönüşüm sürecimize devam edeceğiz. Önem verdiğimiz bir diğer konu ise nitelikli personel yetiştirmek ve istihdam etmek. İş birlikleri sayesinde yıl sonuna kadar çalışan sayımızı 15 binin üzerine çıkarmayı hedefl iyoruz. Beyaz yaka kadın çalışan oranımız yüzde 45, bu oran ile sektörde fark yaratıyoruz.