FinTech

ÜYE İŞYERLERİMİZE AKICI BİR ÖDEME DENEYİMİ YAŞATIYORUZ

Kurulduğu günden bu yana sağladığı akıcı ve pürüzsüz ödeme deneyimi ile üye işyerlerinin büyüme yolculuklarında yol arkadaşı olan Craftgate, yeni yıl ile birlikte ürünlerinin başarısını yurt dışına da taşımayı hedefliyor. Craftgate Kurucu Ortağı ve CEO’su Hakan Erdoğan ile sanal POS entegrasyon süreçlerini ve 2023 hedeflerini konuştuk.

Craftgate ödeme geçidinden ve müşterilerinizin Sanal POS entegrasyon süreçlerinden bahseder misiniz?

Craftgate, online ödeme alan işletmelerin tüm bankaların sanal POS’larını, birçok ödeme/e-para kuruluşunu, alternatif ve yurt dışı ödeme yöntemlerini sistemlerine entegre etmelerini sağlayan; tüm ödeme süreçlerini tek notadan yönetebilecekleri bir ödeme geçididir. Online ödeme alan ve en az bir sanal POS’a sahip olan her fi rma, Craftgate’i kullanmaya başlayabilir. Firmalar, kayıt sürecinden sonra mevcut POS’larını panelimize tanımlayarak Craftgate’i kullanmaya başlarlar. Üye işyerlerimiz, Craftgate sayesinde, tüm ödeme süreçlerini tek noktadan yöneterek operasyonel süreçlerini kolaylaştırıyorlar. Ayrıca, katma değerli onlarca servisimiz ile ödeme başarı oranlarını artırıyor; müşterilerine de akıcı ve pürüzsüz bir ödeme deneyimi yaşatmış oluyorlar.

Sizi tercih eden müşterilerinize sağladığınız avantajlar nelerdir?

İşletmeler, sahip oldukları sanal POS’ları Craftgate Üye İşyeri Paneli’ne kolayca eklemelerinin ardından; ödemelerini, mevcut sanal POS’larını aktif/pasif durumuna getirerek; komisyon olarak en avantajlı sanal POS’lardan geçirecek şekilde yönetebilirler. Bu da üzerinden her ay milyonlarca lira ödeme geçen üye işyerlerimiz için ciddi bir tasarruf demek oluyor. Üye işyerlerine fayda sağlayan onlarca özelliklerimizden biri de, Yıldız Teknopark’taki AR-GE projemiz de olan Autopilot özelliğimiz! Craftgate’de, üye işyerlerimizin anlaşmalı oldukları sanal POS’ların çalışma durumlarını anlık olarak izliyoruz. Autopilot özelliğimizle ise üye işyerlerimiz, anlaşmalı oldukları banka veya ödeme kuruluşlarında hizmet kesintisi olduğunda dahi kesintisiz şekilde ödeme alabiliyorlar. Autopilot, herhangi banka veya ödeme kuruluşlarına ait sanal POS’larda herhangi bir arıza/kesinti yaşandığında, ilgili sanal POS’u devre dışı bırakıyor ve ödemelerin avantajlı olan bir diğer sanal POS’tan geçmesini sağlıyor. Söz konusu problem çözüldüğünde ise ilgili POS’u tekrar devreye alıyor. Tüm bu işlemler otomatik olarak gerçekleşirken, üye işyerlerimiz bu süreçte kesintisiz ödeme alıyor, müşterileri de bu durumdan etkilenmiyorlar.

2022 yılını bünyeniz dahilinde değerlendirir misiniz, 2023 hedefl eriniz ve yeni yatırımlarınız neler olacak?

Kuruluşumuzdan bu yana, ödeme sistemleri alanındaki tecrübemiz ve güçlü ekibimiz sayesinde, hayata geçirmek istediğimiz hedefl erimizi ne mutlu bize ki gerçekleştirdik. Bildiğiniz gibi, 2022 yılının Mayıs ayında yatırımcılarımız APY Ventures, Ak Portföy Girişim Sermayesi ve Boğaziçi Ventures’ın katıldığı yatırım turunda, toplamda 2 milyon dolar tutarında yatırım aldık. Yeni yılla beraber, ürünümüzün başarısını kademeli olarak yurt dışına taşımayı ve Craftgate’in ürün özellikleri ve etkin destek sistemimizle ortaya çıkan yüksek müşteri memnuniyetini koruyarak; üye işyerlerimizin büyüme yolculuklarında yol arkadaşı olmaya devam etmeyi hedefliyoruz.