Uncategorized

SHAKESPEARE COFFEE & BİSTRO, MİSAFİRLERİNE MUHTEŞEM BİR DENEYİM VADEDİYOR

21 yıldır sektörde edindiği tecrübeyi 18 şubesinde farklı konseptlerle misafirlerine sunan, Türk ve dünya mutfaklarından lezzetlere yer verdiği zengin menüsüyle yenilikçi ve çağın gereklerine ayak uyduran Shakespeare Coffee & Bistro; gelecek dönemde şube sayısını arttırarak Antalya’dan çıkan bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemeyi hedefliyor. Global Gıda Genel Müdürü M. Gürol Çıragöz ile Ekim sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide sektörde yarattıkları O farklılığı konuştuk.

Okurlarımız için Shakespeare Coffee & Bistro’dan bahseder misiniz?

Shakespeare Coffee & Bistro olarak 2001 yılında Antalya’daki ilk şubemiz ile misafi rlerimizi ağırlamaya başladık. Bistro anlayışıyla; yerel tatları ve dünya mutfağına has lezzetleri, özel sunumlarla bir araya getirdik. 21 yıldır edindiğimiz tecrübelerimizle Türkiye’nin çeşitli illeri ve Bakü olmak üzere 18 şubemiz ve farklı konseptlerimizle misafi rlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz.

Okurlarımız için konseptinizden bahseder misiniz?

Farkındalık yaratan sürdürülebilir lezzetlerimizi, kaliteli servis ve misafi rlerimizin konfor beklentisini, zengin menümüz ile birleştirerek şehrin kalbinde birçok noktada Cadde konseptimizle, Antalya’da Büyük Çaltıcak şubemizle doğanın tam ortasındaki Beach konseptimizle, Tahtalı Dağı’nın zirvesinde bulunan ve teleferik ile ulaşılan Tahtalı şubemizle, Alanya’da Alanya Kalesi ve deniz feneri manzarasıyla Roof konseptimiz ve Türkiye’nin birçok ilindeki AVM şubelerimizle, misafi rlerimizin sevdikleriyle beraber en özel ve unutulmaz anlarına, bitmeyen sohbetlerine, iş toplantılarına, uzun pazar kahvaltılarına ve kahve sohbetlerine eşlik ediyoruz.

Shakespeare Coffee & Bistro farkını hissettiren ögeler nedir, sizi sektördeki diğer işletmelerden özel kılan noktalardan söz eder misiniz?

Biz yenilikçi ve çağın gereklerine ayak uyduran dinamik bir işletmeyiz. Günümüzde trend olan beslenme türlerini destekleyen ve dinamik sunumlarla harmanlayarak her yaştan ve milletten insana hitap eden menülerinden şube dekorasyonlarına, yeni ürün lansmanlarından servis standartlarındaki iyileştirmelere kadar uzanan bir dizi alanda günün gelişen ihtiyaçlarına ve sektörel iç görülere dayalı periyodik yenilikler, iş modelimizin ayrılmaz bir parçasıdır. Dünyanın değişen koşullarıyla birlikte mobilin hızla yükseldiği sektörlerde tüketici beklentileri ve tavrı da hızla değişiyor. Biz de dijital olarak buna uyum sağlayabilen teknolojik alt yapıya sahip ekibimizle birlikte gelişmelere hızla uyum sağlıyoruz. İşletmelerimizde kullandığımız kare kod ve mobil ödeme gibi temassız ödeme seçenekleri bunlardan bazıları. Bunun dışında gıda güvenliği ve misafi rlerimizin sağlığı bizler için çok önemli olup, asla konserve ve işlenmiş gıda kullanmıyoruz. Ayrıca, işletmelerimizde sıfır atık ve geri dönüşüm konularına son derece önem verilmektedir. Bunun yanı sıra kadın istihdamına ve kadının toplumsal statüsünün güçlendirilmesi de bir diğer önem verdiğimiz konularımız arasında yer alıyor.

Peki, menüde ne tür lezzetler yer alıyor?

Menümüzü her daim sezonuna özgü ürünlerle yeniliyor, geliştiriyor ve değiştiriyoruz. Shakespeare Coffee & Bistro; pazar gününe keyifl e başlayacağınız lezzetli kahvaltıları, benzersiz yemek seçenekleri, atıştırmalıkları, geniş alkollü ve alkolsüz içeceklerin bir araya geldiği özel bir menü sunuyor. Her misafi rimizin damak tadına hitap eden menümüzde ayrıca çocuklar için özel seçeneklere de yer veriyoruz. Fit menü, vegan, vejeteryan seçenekler de menümüzde unutulmadı. Hafi f atıştırmalıklardan lezzetli tabaklara, mevsimlere ve beğenilere göre şekillenen menü çeşitlerinden Türk ve dünya mutfaklarının lezzetlerini şefl erimizin yorumu ile sunuyoruz.

Önümüzdeki dönem ile ilgili projeleriniz/hedefl eriniz neler?

Shakespeare Coffee & Bistro olarak gelecek dönemde şube sayımızı arttırıp, Türkiye’de ve dünyada farklı kültürlerden daha çok misafi rimizle buluşmayı hedefl eyerek; Antalya’dan çıkan bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemeyi sürdüreceğiz. En büyük motivasyonumuz misafi rlerimizin olumlu geri dönüşleri.

Yeme-içme sektörüne girecek yatırımcılara Shakespeare Coffee & Bistro markası çatısı altına girdiklerinde ne tür desteklerde bulunuyorsunuz? Yatırımcılar için sağladığınız avantajlardan bahseder misiniz?

Antalya Merkez ofi simizde güçlü kadromuzla, kurulum aşaması ve sonrasındaki tüm süreçlerde yatırımcılarımızın her zaman yanındayız. Operasyon departmanımızla; yatırımcımız olmaya karar verdiklerinden itibaren fi zibilite süreçlerinden inşaat aşamasında uygulama ve proje danışmanlığına, menü hazırlık ve uygulama takibinden mevcut personelin işleyişe hakim olduğuna emin olunduğu ana kadar, ayrıca ilerleyen süreçte ihtiyaçları olan her anda tüm operasyon personelimizle destek vermek için hazırız. İnsan kaynakları departmanımızla; tüm işe alım süreçlerinin ve oryantasyon eğitimlerinin verilmesi, muhasebe departmanımızla; tüm kasa, POS işlemleri, envanter takip sistemleri, stok envanterleri ve bunun gibi birçok konuda hem sistemin kurulması hem de sonraki destek süreçlerinde, satın alma departmanımızla; tedarikçilerimiz ve ihtiyaç duydukları tüm satın alma süreçlerinde, pazarlama departmanımızla; tüm pazarlama faaliyetlerinin yönetilmesi sürecinde, marka ve medya iletişim departmanımızla; tüm medya ilişkilerinin kurulması, ihtiyaç duyulan görsellerin hazırlanması sosyal medya yönetimi ve medya planlaması konularında her zaman yanlarındayız.