Eğlence Öne Çıkanlar

ŞÖHRET PAKİŞ, EXECUTIVE BOARD AWARD ÖDÜLÜNÜ ALDI

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri olan, Dünya Su Parkları Birliği (World Waterpark Association, ABD) tarafından verilen ve su parkı sektörün en prestijli ödüllerinden biri olan “Executive Board Award” ödülüne bu yıl Şöhret Pakiş layık görüldü.

“Executive Board Award” ödül töreni 5 Ekim’de ABD’nin Nevada eyaletindeki, Las Vegas kentinde Caesars Forum Konferans Merkezi’ndeki Dünya Su Parkları Birliği fuarına eş zamanlı büyük bir ilgi ve Disney, Universal, gibi önde gelen Amerikan parklarının üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti. Şöhret Pakiş’e bu özel ödülü Dünya Su Parkları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Andrew Chafatelli ve Dünya Su Parkı Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Chris Landgrave takdim etti. Amerika merkezli ve tüm yönetim kurulunu Amerika’nın en mühim tema ve su parkı işletmecilerinin ve tasarımcılarının oluşturduğu Amerikalı özel bir jüri tarafından belirlenen  “Executive Board Award” ödülü, her yıl su parkları ve rekreasyon alanında anlamlı değer ve katkıda bulunan ve özel başarı gösteren kişi veya kuruluşlara verilmektedir. Bugüne kadar bu prestijli ödüle Avrupa’dan ve Türkiye’den layık görülen ilk kadın yönetici Şöhret Pakiş oldu. Ödül bugüne dek Amerika dışında, bir yıl sadece Çin’e gitmişti. Bugüne dek Avrupa kıtasından bu ödüle layık görülen ilk kişi Şöhret Pakiş oldu.

Pakiş, profesyonel kariyerine Pfizer İlaç Şirketi’nin İK Departmanında İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak başladı. Pfizer’de altı ay geçirdikten sonra İnsan Kaynakları Müdür Yardımcılığına terfi etti. Bir süre sonra ailesinin işi olan Polin Waterparks’a katılmak için Pfizer’den ayrıldı ve tüm İK, pazarlama ve satış departmanlarını yönetti. 20 yıl boyunca eğlence sektöründe çalıştı.

Şöhret Pakiş, odağını yalnızca pazarlama ve iletişime çevirdi. Polin Waterparks’ta Pazarlama ve İletişim Direktörü olarak görev yaptığı süre boyunca şirket 110 ülkede projeler gerçekleştirdi. Yıllar boyunca şirketin güçlü bir iletişim ağı geliştirmesine yardımcı oldu ve dünyanın her yerinden insanlarla tanıştı. Bu süre zarfında Pakiş, pazar araştırması yapan bir ekipte çalışmış ve pazar dinamiklerini yakından takip etme şansı buldu.

Her zaman yeni bilgiler arayan Pakiş, geçtiğimiz günlerde Dr. Sinan Canan’ın “AçıkBeyin Belgeselleri” dizisine katıldı. Şöhret, su kaydırakları ve uygulamalı sinirbilim arasındaki bağlantı üzerine araştırmalara öncülük ediyor ve nörorekreasyon alanındaki ilk nicel çalışmayı geliştirdi. Nörorekreasyon olarak adlandırılan bu yeni fenomen, rekreasyon ve nörobilim arasındaki ilişkiye dair yeni bir kavram ve/veya araştırma alanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Rekreasyon ve sinirbilim arasındaki olası ilişki üzerine yapılan son çalışmalar, davranışsal, fonksiyonel, fizyolojik ve nörokimyasal etkiler açısından rekreasyonun anlaşılmasına büyük katkı sağlama potansiyeline sahiptir.

Bu prestijli ödülü almaktan son derece onur duyuyorum. Gerçekten tüm kalbimle sevdiğimi söyleyebileceğimi hissediyorum. Ve bu her zaman hedefimdir – kalpten liderlik etmek” diye konuşan Şöhret Pakiş, “Dünyanın her yerinden harika insanlarla harika projeler üzerinde çalıştığım birçok fırsat için inanılmaz derecede minnettarım. Bu fırsatları hazinem olarak görüyorum. Önümüzdeki yıllarda tüm deneyimlerimi ve geliştirdiğim güçlü bağlantı ağımı tüm sektöre hizmet etmek için kullanmayı umuyorum.” dedi.