Uncategorized

YOMUMU, TÜRKİYE’NİN HER İLİNDE ŞUBEŞLEŞME HEDEFİYLE YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

İzmir’de neredeyse tüm AVM’lerde bulunurken, yeni hedeflerinin diğer illerde şubeleşmek olduğunu belirten Yomumu Firma Sahibi Özcan İçli ile Eylül sayımızda franchise sistemlerinden ve yeni projelerinden konuştuk.

Yomumu olarak franchise sisteminizden, AVM ve caddelerdeki şubeleşmenizden söz eder misiniz? İlerleyen dönemde ne gibi yatırım ve projeleriniz olacak?

Şu an 9 şube ile hizmet vermekteyiz. Bu şubelerden 5 tanesi franchise olarak işletilmektedir. Bunların içerisinde hem kiosk hem de mağaza olarak hizmet verenler var. Franchise verdiğimiz şubelerimiz kiosk olursa 12-16 metrekare arası, mağaza olursa 26-40 metrekare aralığında değişmektedir. Ürünün soğuk olmasından dolayı önceliğimiz her zaman AVM olmuştur. Kışın soğuk havalarda, cadde ya da sokakta insanların gezerken soğuk bir ürün tercih etmelerini çok nadir gözlemleriz. Bundan dolayı yazlık bir bölgede değilsek önceliğimizin her zaman AVM olduğunu ve yatırımcılara da bunu özellikle vurguladığımızı söylemek isterim. Markamızın kuruluş şehri olan İzmir’de şu an istediğimiz tüm AVM’lerde varız. İnsanları, Yomumu ile buluşturmak için diğer şehirlerde şubeleşmek önümüzdeki hedefl erimiz arasında bulunmaktadır.

Yomumu’nun sektördeki diğer markalardan farkı nedir? Ürünlerin içeriği hakkında bilgi verir misiniz, kendinize özgü özel tarifl eriniz var mı?

Bu sektördeki herkesi öncelikle tebrik etmek isterim. Ülkemizde frozen yoğurda alışma süresi biraz uzun sürse de, büyük şehirlerde herkesin işini layıkıyla yaptığını düşünüyorum. Bizler sahada bunu çok rahat gözlemleyebiliyoruz. Her geçen gün insanların frozen yoğurda olan ilgisinin artması, herkesin işini ne kadar iyi yaptığını gösteriyor. Bizi diğer markalardan ayıran özelliğimiz ne sorusuna gelecek olursak; tabii ki önceliğimiz lezzetimiz ve bunun yanı sıra sektörde 48 çeşit topping seçeneğiyle hizmet veren tek markayız diyebilirim. Bu çeşitliliği de belirli zaman aralıklarıyla güncelliyoruz. Ayrıca ezmelerimiz ve özel soslarımızla da ön plana çıktığımızı söyleyebilirim.

Müşteri memnuniyeti adına yaptığınız çalışmalar nelerdir?

Öncelikle müşteri memnuniyeti bizim olmazsa olmazımız. Daha önce de söylediğim gibi, ülkemizde yeni gelişmekte olan bir sektör içerisindeyiz. İnsanların ilk frozen yoğurt deneyimi o yüzden bizim için çok önemli. Müşteriyi doğru karışımlarla buluşturup, mutlu ayrılmasını sağlamaktayız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Son olarak şunu söylemek isterim; kalori değerinin düşük olması ve probiyotik olması nedeniyle sağlıklı yaşamayı tercih eden herkesin mutlaka frozen yoğurt deneyimlemesini söyleyebilirim.