Perakende

YAPTIĞIMIZ HER İŞİN ODAĞINDA MÜŞTERİLERİMİZ VAR

Nihan Giyim’in yatırım ve projelerinden konuştuğumuz Eylül sayımızda Nihan Giyim Perakende Genel Müdürü Talha Yavuz; 20’nin üzerinde yeni mağaza açarak istihdam oluşturmaya devam etmek istediklerini belirtti.

Nihan Giyim olarak şubeleriniz hakkında bilgi verir misiniz? Ankara merkezli bir marka olarak ra’daki oluşumunuzdan söz eder misiniz?

2002 yılında kadın hazır giyim kategorisinde üretici olarak faaliyetine başlayan fi rmamız, uzun yıllar toptan satış ile perakende mağazalarına satış yapmıştır. Daha sonra markalaşma yolunda adımlarını atarak 2016 yılında açtığı ilk Nihan mağazasıyla perakende sektörüne girmiştir. Özgün tasarımlarıyla sektöre modern bir anlayış kazandıran, özellikle gençlerin tercih ettiği bir marka haline gelmiştir. Tasarımdan sevkiyata üretimin bütün aşamalarını 4.000 metrekarelik merkezimizde gerçekleştirmekteyiz. Türkiye genelinde 16 mağazamız, 3 bayimiz, 50’ye yakın satış noktamız ve online satış faaliyetlerimiz de bulunmaktadır.

Türkiye’de en çok hangi ilde mağazalarınız var? Yeni yatırım ve projeleriniz nelerdir? Yurt dışı çalışmalarınızdan okuyucularımıza söz eder misiniz?

Türkiye’de en çok İstanbul’da mağazalarımız bulunmakta. Orta Doğu ülkelerinde bilinirliğimizin fazla olması sebebiyle yurt içinde de yabancı müşteriler tarafından aranan bir marka haline geldik. 20’nin üzerinde yeni mağaza açmayı ve istihdam oluşturmaya devam etmek istiyoruz. Yurt dışında büyüme stratejimizi öncelikli olarak Mena bölgesinde, Nihan markamızı iyi temsil edebilecek bayilikler üzerinden yapmak istiyoruz.

Müşteri memnuniyeti adına çalışmalarınız ve onlar için hazırladığınız kampanyalarınız neler oluyor? Ürün gamınızı hangi ürünler oluşturuyor?

Yaptığımız her işin odağında müşteri bulunmaktadır. Müşterilerimizin ürünlerle ilgili beklentilerini anlamak, koleksiyonlarımızla ilgili fi kirlerini öğrenmek için düzenli araştırmalar yapmaktayız. Çağrı merkezi ve sosyal medyada müşterilerimizin bizimle ilgili bildirimlerini takip etmekteyiz. Ürünlerimiz için bir yıllık garanti ve bir aylık değişim hakkı tanımaktayız. Müşterilerimize belirli dönemlerde farklı ve nitelikli kampanyalar düzenlemekteyiz. Sektör içinde gelişen fi yat dinamikleri göz önüne alınarak ürünlere fi yat belirlenmektedir. Böylece ürünlerimiz ulaşılabilir fi yat aralığında kalmaktadır. Bundan dolayı da müşterilerimizden olumlu dönüşler almaktayız. Ürün yelpazemiz oldukça geniştir. Dokuma, örme, denim ve triko gruplarından koleksiyonumuzu oluşturmaktayız. Spor, casual, şık, ofi s, klasik ve basic temalı çeşitler kaşe kaban, kapitone, trençkot, mont, manto, tunik, etek, pantolon, elbise, bluz, yelek ve birçok ürün grubunda çeşit sunmaktayız. Bunun yanı sıra, şık takım elbise ve abiye gruplarımız, aksesuar çeşitlerimiz de bulunmaktadır.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Kurulduğumuz günden bugüne kadar tarz ve kaliteli giyinmeyi seven kadınlar için yenilikçi ve modern tasarımlardan oluşan koleksiyonlar hazırlamaya devam etmekteyiz. Her geçen gün büyümemizi devam ettirerek marka olma yolunda emin adımlarla faaliyetlerimizi sürdürme azmi ve kararlılığındayız. Perakendeciliğin dinamiklerini değiştiren e-ticareti stratejik önceliklerimizin arasına alarak büyütmeyi hedefliyoruz.