Perakende

TAKİP EDİLEN BİR MARKA OLMAK BİZİ GURURLANDIRIYOR

İç giyim sektöründe inovatif ürünler üreterek kadınların hayatını kolaylaştıracak adımlar atan Yeni İnci, hali hazırdaki 5 şubesiyle hizmet veriyor. Yıl sonuna kadar 5 şubeyi daha bünyesine ekleme hedefiyle çalışmalarını yürüten Yeni İnci adına Yönetim Kurulu Başkanı Furkan Atakan yeni projelerini anlattı

Her sezon koleksiyonlarınızı hazırlarken ilham kaynağınız neler oluyor? İç giyimde yenilik yaratmak için ne gibi çalışmalarınız var?

ç giyimde her sene trendler değişiyor, biz de dünya trendlerini yakından takip ediyoruz. Özellikle modanın kalbi olan şehirleri ziyaret ederek oradaki yeni akımları, tasarımları ve kumaşları inceliyoruz. Konfor, rahatlık ve kalite herkesin ilk tercihi oluyor. Biz de Yeni İnci olarak tüketicileri memnun edecek ürünler üretiyoruz. Biz işe hayal kurmakla başlıyoruz. Bir hayal kuruyoruz ve yola çıkıyoruz. Ardından da kadınlar ne ister sorusunu soruyoruz her gün kendimize. Kadınların hayatını kolaylaştıracak ve her an kendilerini mutlu hissedecek inovatif ürünler üretiyoruz. Son dönemde ürettiğimiz iki farklı ürün var, bunlar sektörün ve özellikle kadınların ihtiyaçları. Kum saati külot ürettik ve bu ürünümüz kadınlar tarafından yoğun ilgi gördü. Birçok kadın fi ziksel olarak Kim Kardashian olmak istiyor, biz de Yeni İnci olarak buradaki açığı gördük ve kum saati külotu piyasaya sunduk. Bir diğer ürünümüz de bacak düzleştiricimiz. Bacaklarından şikayetçi olan ve daha güzel bacaklara sahip olmak isteyenler kadınlar için özel ürettiğimiz bu aksesuar sayesinde kadınlar daha düzgün bacaklara sahip oluyor. Dünyadaki akımları takip etmek, hayal kurmak ve taklide düşmemek sektördeki en büyük farkımız. Takip eden değil, takip edilen bir marka olmak bizi gururlandırıyor.

Online alışveriş, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de oldukça tercih edilmeye başladı. Sizin müşterilerinize online alışverişte sunduğunuz avantajlar nelerdir?

Özellikle pandemi sonrasında tüketici alışkanlıkları elbette değişti. Tüketiciler online kanallara yöneldi ve tüm alışverişlerini online kanallardan yapmaya başladılar. Ancak bizim sektörümüz iç giyim olduğu için buradaki durum biraz daha farklı. İç çamaşırını online’dan satmak oldukça zor. Tüketiciler hala bu ürünleri deneyerek almak istiyor. Yeni İnci olarak online alışveriş için keyifl i bir projemiz var, şu anda fi zibilite çalışmaları devam ediyor. Her şey tamamlandığında Yeni İnci web sitesinden alışveriş yapanlar kendi sütyenlerini kendileri tasarlayabilecek. Kendi ölçülerine uygun istedikleri model ve kumaştan tasarlanan ürünler Yeni İnci kalitesiyle dikilerek kendilerine ulaştırılacak.

Şubeleşmeniz hakkında okurlarımıza bilgi verir misiniz? Yurt içi projelerinizin yanı sıra yurt dışı çalışmalarınız da var mı? Önümüzdeki dönemlerde yeni yatırımlarınız olacak mı?

Mağazacılık bizim için yeni bir yolculuk. Yeni İnci tabelasıyla mağazalarımızı açmaya başladık. Şu anda 5 perakende mağazamız var. İlk mağaza deneyimimizi Olivium AVM’de yaşadık ve çok iyi sonuçlarla karşılaştık. Yıl sonuna kadar 5 mağaza daha açarak bu yılki hedefl erimize ulaşacağız. Irak, İran ve Azerbaycan’da da Yeni İnci tabelasıyla mağazalarımız mevcut. 5 yıl içinde Yeni İnci tabelasıyla 100 mağazaya ulaşmayı hedefl iyoruz. Önce yurt içindeki organizasyonumuzu başarıyla tamamlayacak, daha sonra da yurt dışı hedefl erimizle mağazalaşma stratejimizi hayata geçireceğiz. Önceliğimiz marka bilinirliliğimizi güçlendirmek ve yurt dışındaki pazar payımızı büyütmeye devam etmek. Bunun yanı sıra fi ziksel mağazacılıkta hedefl ediğimiz sayıya ulaşarak büyümemizi sürdüreceğiz. E-ticaret yatırımlarımızı da artıracağız. İç giyim sektöründe inovatif ürünler üreterek kadınların hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz.