FinTech

APPSFLYER’IN EN ÖNEMLİ HEDEFİ, MÜKEMMEL BİR MÜŞTERİ DENEYİMİ SUNMAK

AppsFlyer Türkiye-Orta Doğu Satış Direktörü Ece İnanç Stepien ile Eylül sayımız için gerçekleştirdiğimiz söyleşide, perakende sektörü için hayata geçirdikleri çalışmaları ve sektörlerinde yarattıkları farkları konuştuk.

Perakende sektörü adına yaptığınız çalışmalardan söz eder misiniz?

Perakende sektöründe, mobile geçiş yapan perakendecilerden mobil öncelikli markalara kadar çeşitli uygulamalarla çalışıyoruz. Bunlar arasında Hepsiburada, Etsy ve eBay gibi markaların uygulamaları bulunuyor. Teknoloji ve müşteri başarı ekiplerimiz bu uygulamaların kendine özgü gereksinimlerini destekleyebiliyor. Müşteri yolculuğunun her aşamasında birleşik içgörüler sunuyoruz. Böylece uygulamalar marka tutarlılığını korurken; ilgi çekici, yüksek dönüştürücü deneyimler yaratabiliyor. Deeplinking ürünümüz, uygulamalara kullanıcıların hoşuna gittiği kişiselleştirilmiş deneyimler sunarak onların alışveriş akışında kalmasını ve ROI’nin artmasını sağlıyor.

İçinde bulunduğumuz gizlilik çağında, kullanıcı düzeyinde verilere dayanmak bazı riskleri de beraberinde getirebiliyor. Bu konu ile ilgili geliştirdiğiniz herhangi bir proje var mı?

Kendimize, şirketlerin kullanıcı düzeyindeki verileri paylaşmadan verilerini bir araya getirmelerine izin verebilecek bir tür işbirliği bulutu oluşturursak ne olacağını sorduk. Buna Gizlilik Bulutu (Privacy Cloud) adını verdik. Ana hedef, daha iyi ve daha güvenli bir dijital deneyim ortaya koymaktı. Gizlilik Bulutu, kullanıcı gizliliğini korurken son kullanıcı deneyimini iyileştirme amacı taşıyor ve ekosistem işbirliği ve inovasyon için güvenilir bir açık platform sunuyor. En nihayetinde, AppsFlyer olarak en önemli hedefi miz mükemmel bir müşteri deneyimi sunmaktır.

Sizi sektörünüzde rakiplerinizden ayıran özellikleriniz nelerdir? Verdiğiniz hizmetlerde güvenliği sağlamak adına ne gibi önlemler alıyorsunuz?

AppsFlyer, her büyüklükteki ve her sektördeki şirketin daha iyi ürün ve pazarlama kararları almasını ve müşteri gizliliğini korumasını sağlar. Yaklaşık 89.000 aktif mobil uygulamayla çalışıyoruz. Veri koruma AppsFlyer için son derece önemli. Güvenlik geliştirme yaşam döngümüzdeki katı kontrol noktaları, altyapı ve uygulamaların sürekli izlenmesiyle platformumuzun herhangi bir zamanda sürekli olarak güvenli olduğundan emin oluyoruz. Ayrıca, ortaklarımız hesaplarına her giriş yaptığında deneyimin güvenli olduğundan emin olmak için uyguladığımız kapsamlı önlemler de bulunuyor. Bulut işimizin bir uzantısıdır. Bu yüzden sadece AWS ve GCP gibi güvenlik konusunda en az bizim kadar hassas ortaklarla çalışıyoruz. DDoS saldırısı koruması, WAF, API koruma araçları ve 7/24 izlemeye ek olarak altyapımızı korumaya yardımcı olmak için çok katmanlı kontroller kullanarak veri merkezlerindeki ortamları izliyoruz. Web sunucularımız, müşteri cihazları ile web hizmetlerimiz ve API’lerimiz arasındaki bağlantıların güvenli olmasını sağlamak için güçlü şifreleme protokollerini destekler. Hem transit hem de beklemede olan veriler güvenlik açığı bırakmadan şifrelenir.