Öne Çıkanlar

PAYTR’DAN ÜYE İŞ YERLERİNE YENİ ÖDEME HİZMETLERİ

E-ticaret firmalarını banka başvuruları ve işlemlerindeki uzun süreçlerden kurtararak firmalara zaman tasarrufu kazandıran PayTR; güvenlik teknolojilerine yatırımlar yaparak, uyumlu altyapısı ile fraud, sahtecilik önleme ve 3D Secure çözümleriyle müşterilerine güvenilir bir hizmet sunuyor. PayTR CEO’su Tarık Tombul, Eylül sayımızda PayTR hakkında merak edilen soruları yanıtladı.

PayTR olarak sunduğunuz çözümlerde kolay yönetilebilirlik adına verdiğiniz hizmetlerden bahseder misiniz?

Çok yönlü bir fi ntek şirketi olarak, yeni ürün ve hizmetlerimizle sektördeki etkimizi artırmaya ve işletmeler ile tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz. PayTR Sanal POS sayesinde e-ticaret fi rmaları tüm bankalara ayrı ayrı sanal POS başvurusu yapmalarına gerek kalmadan, tek sözleşme ve tek entegrasyonla yerli ve yabancı tüm kartlardan ödeme alabiliyor. PayTR’lı üye iş yerleri sadece Türkiye’ye değil, web site satışlarını dünyanın her noktasına açarak e-ihracat da yapabiliyor ve ödemelerini farklı para birimleriyle kur dönüşüm kaybı yaşamadan alabiliyorlar. B2B ve B2C’de faaliyet gösteren ancak web sitesi olmayan işletmeler de PayTR’ın linkle ödeme yöntemi sayesinde oluşturdukları ödeme linkini SMS, e-posta ya da WhatsApp üzerinden bayileri ve müşterileriyle paylaşarak ödeme alabiliyorlar.

E-ticarette sanal POS’lar ne gibi fayda sağlıyor, şirketler ve müşteriler açısından avantajları nelerdir? Sistemlerinizde güvenliğinizi en üst seviyede tutmak adına teknolojiden ne boyutta yararlanıyorsunuz?

E-ticaret fi rmalarını banka başvuruları ve işlemlerindeki uzun süreçlerden kurtararak, değerli bir zaman tasarrufu kazandırıyor. Sanal POS, bu süreçte de tüm kredi kartlarına tek yerden entegrasyon sağlayarak fi rmaların işlerini oldukça kolaylaştırıyor. Müşterilere ise alışveriş süreçlerinde belirleyici bir kısım olan ödeme noktasında hız, kolaylık ve güvenlik sunuluyor. PayTR olarak, güvenlik teknolojilerine değerli yatırımlar yaparak PCI DSS uyumlu altyapımız, SSL sertifi kalı ödeme sayfalarımız, fraud, sahtecilik önleme ve 3D Secure çözümlerimizle müşterilerimize güvenilir bir hizmet sunuyoruz.

Firmalar doğru sanal POS seçimini nasıl yapmalı? Özellikle e-ticaret sektörü için hayata geçirmeyi düşündüğünüz yeni projeleriniz var mı?

Öncelikli olarak, maliyet ve zaman konularında boşuna harcama yapmayacakları bir iş ortağı belirlemeliler. Çalışma sürecinde danışmaları gereken bir konu olduğunda kolayca erişebildikleri ve hızlı çözüm bulan fi rmaları tercih ederlerse, satış süreçlerinde aksama yaşamazlar ve kazançları eksilmez. Firmaların, teknolojinin sağladığı bütün imkanlardan faydalanmaya çalışan ve bu doğrultuda gerekli tedbirleri alarak periyodik olarak sistemlerinin güvenliğine ilişkin gerekli kontrolleri gerçekleştiren ödeme ve elektronik para kuruluşlarıyla çalışması önemli. Yakın zamanda yeni e-para ve cüzdan çözümlerimizin yanı sıra QR ile ödeme hizmetlerimizi de hayata geçireceğiz. Tüm ödeme yöntemlerini PayTR çatısı altında toplayarak, üye işyerlerimizin ödeme süreçlerini tek noktadan yöneterek, zamandan ve maliyetlerinden tasarruf etmelerini sağlayacak altyapıyı oluşturmaya hazırlanıyoruz.