Perakende

BRİONİ’YE ÖZGÜ TASARIMLARLA, 72 YILLIK TECRÜBE MUTFAKLARDA

72 yıllık tecrübesi ile kaliteli ürün üretmeyi misyon haline getiren Brioni, ürettiği ürünlerinde Greblon kaplamalarını kullanarak insan sağlığına son derece dikkat ediyor. Global pazarda 55 ülkeye ihracat, Türkiye içi ise 350 bayiye ürün dağıtımı yaparak hızla büyümekte olan Brioni hakkında Firma Ortağı Etem Aşçı ile Eylül sayımızda buluştuk.

Brioni’den kısaca bahseder misiniz? Ürün gamınız, sunduğunuz hizmetlerden söz eder misiniz?

Brioni’den kısaca bahseder misiniz? Ürün gamınız, sunduğunuz hizmetlerden söz eder misiniz? Brioni, 1950’den beri mutfak pişirme grubunda üretim yapan bir fi rmadır. Bandırma OSB’de bulunan 14.500 m2 hammadde üretim tesisimizde üretim sürecine başlayan ürün, İstanbul İkitelli OSB’de bulunan 5.500 m2 üretim alanına sahip fabrikamızda son bulmaktadır. Tüm üretim süreci, hammadde halinden başlayıp bitmiş ürün haline gelene kadar titizlikle sürdürülmektedir. Ürünlerimiz, kendine has özel tasarımları ve 72 yıllık tecrübe birikimi ile birleşip mutfaklarınıza sunulmaktadır

Ürünlerinizde kaliteden asla ödün vermediğinizi biliyoruz. Bu bağlamda ürünlerde kaliteyi en üst seviyede tutmak adına dikkat ettiğiniz hususlar nelerdir?

Firmamız, sadece yüksek kalite ürün üretmeyi misyon haline getirmiş bir fi rmadır. Brioni yüksek kaliteli hammaddeden üretime başlayarak dünyaca ünlü Alman Greblon kaplamalarını kullanıp, diğer yan mamüllerde de kaliteden taviz vermeyerek pazardaki önderliğini sürdürmektedir. Brioni ürünleri, normal tencere ve tavalar gibi seri üretim yapılamamaktadır. Ürünlerin üretimi, yüksek bir özveri içinde hassas el işçiliklerine dayanan bir süreçten geçmektedir. Bu yüzden hızlı bir biçimde daha fazla ürün üretmek yerine, daha az ürünü hakkınca üretip kalitemizden asla taviz vermemekteyiz.

Mutfak ürünlerinde olmazsa olmaz unsur sağlıklı olmalarıdır. Ürünlerinizde sağlık açısından kullandığınız malzeme – materyaller hakkında ürünleriniz üzerindeki çalışmalarınızdan da kısaca bahseder misiniz?

Sağlık kalite ile doğru orantılıdır. Daha önce de belirttiğim gibi, ürünün tüm materyallerinde en kaliteli seçimleri yapmaktayız. Tencere ve tavalarda her bir parça önemli olsa da, en önemli materyali kaplamadır. Bu sebeple ilk günden bu yana kaplamalarımızda sadece dünyada kaplama üretiminde lider olan Alman menşeili Weilburger fi rmasının Greblon ürününü kullanmaktayız. Bu ürün; sağlığa zararlı olan APEO, PFOA, BPA maddelerini içermez ve Avrupa Parlamentosu ve Konseyi’nin (AT) 1935/2004 sayılı 3.maddesi gıda ile temas gerekliliklerini karşılar. Ayrıca (AT) 1935/2004 sayılı yönetmeliğin 17. maddesine göre ise izlenilebilirliği sağlanmaktadır.

Brioni olarak çevre ve doğa adına ne gibi faaliyet ve çalışmalarınız var? Bu konu kapsamında önem verdiğiniz hususlar nelerdir?

Yaşamamız için önce doğayı yaşatmamız gerekir. Bizler de üretici olduğumuz için en büyük rol bizlere düşmektedir. Üretim sürecinde oluşabilecek zararlı gazları son teknoloji fi ltreleme sistemleri ile bertaraf etmekteyiz. Ayrıca sevkiyat araçlarımız özellikle çevreye ve doğaya gaz salınımı minimum yapan araçlardır. Biz doğayı korumak için elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Hatta bu konunun üzerine ayrıca bir çalışmamız daha var. İlerleyen dönemde üretim tesislerimizde elektriğimizi güneş enerjisinden sağlamayı planlıyoruz. Böylece dünyada bıraktığımız karbon ayak izimiz çok daha az olacak, gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakıp sorumluluğumuzu yerine getirmiş olacağız. Dileğimiz bizim gibi tüm üretici fi rmaların aynı hassasiyeti taşımalarıdır.

Satış sonrası da hizmetleriniz devam etmekte. Müşterilerinize satış sonrası sunduğunuz imkânlardan söz eder misiniz?

Brioni bir tencere üretim fabrikası olduğundan dolayı, oluşacak herhangi bir olumsuzlukta müşteriler direkt fabrika ile muhatap olmaktadır. Böylece ürün iade, ürün değişimi ve yedek parça için aylarca beklemek zorunda kalmadan sorunlarına hızlıca çözüm bulabilmektedir. Müşterilerimiz bize Brioni müşteri hizmetlerinden, hatta sosyal medya aracılığı ile şirket WhatsApp hattından da bize ulaşabilirler. Sürekli hizmette olan güler yüzlü müşteri temsilcilerimiz sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına beklemektedirler. Tüm Brioni ürünleri 2 ila 3 yıl garanti süresine sahiptir. Biz düzgün kullanıma bakıyoruz. Garanti süresini aşmış bir ürün düzgün kullanılmış olduğu takdirde, ürün inceleme ekibimiz ürünü inceledikten sonra oluşacak herhangi bir problemde yardımcı olmaktadırlar. Çünkü biz evlerin daimi bir parçası olmak istiyoruz.

Yeni yatırım ve projeleriniz var mı? Yurt içi ve yurt dışı için yürütmekte olduğunuz ve ilerleyen zamanlarda gerçekleştirmeyi düşündüğünüz faaliyetlerden de bahseder misiniz?

Brioni global pazarda 55 ülkeye ihracat, Türkiye içi 350 bayiye ürün dağıtımı yapmaktadır. Her gün gelişen teknoloji ve dünya modası ile aynı doğrultuda ilerleyişimiz aslında her gün Brioni’nin yatırımlarına devam ettiğinin simgesidir. Brioni ailesi olarak yaptığımız ihracatlarla ülke ekonomisine katkı sağlayıp, ülkemizde daha fazla istihdam sağlamaktayız.

ZUCHEX Fuarı’nda katılımcı olduğunuzu biliyoruz. Bu yıl fuardan beklentileriniz nelerdir? Fuar adına öngörülerinizden bahseder misiniz?

ZUCHEX Fuarı dünya çapında yerini almış, çok talep gören önemli bir organizasyon. Biz “Brioni” olarak her sene yeni koleksiyonlarımızın lansmanlarını ZUCHEX’te gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden gelen misafi rlerimiz ve biz de çok heyecanlı oluyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de, dünyadaki tasarımlardan çok farklı yeni bir modelin lansmanını gerçekleştireceğiz. Yeni model lansmanı haricinde sizlere Brioni’nin yeni çok özel ürünlerini tanıtacağız.