Eğlence

ADRE’DEN ALIŞKANLIKLARIN DIŞINDA BİR ÇALIŞMA PRENSİBİ

ADRE Oyun Makinaları olarak üretim süreciniz ve sektörde bu anlamda fark yarattığınız noktalardan bahseder misiniz?

Ülkemizde, eğlence sektörünün bugüne kadar süregelen alışkanlıklarının dışında bir çalışma prensibi geliştirdik. Ürünlerimizin her birini özenle, tasarım ekibimiz ile yeniden çok boyutlu olarak ele alıyor; tüm Avrupa standartları ve ergonomik koşulları gözeterek tasarım zeminini oluşturuyoruz. Zamanla gelişen üretim bandımız ve çağın gerektirdiği güncellemeleri ürün yüzlerimize yansıtarak pazara yeni soluklar sunuyoruz. Mühendislerimiz ve endüstriyel tasarımcılarımız ile ekip olarak çevrelediğimiz eğlence sektörünün bizdeki yansımaları, daima fütüristik ve en iyiyi hedefl emek yönünde bir yaklaşım içinde tutuyor. Bu bakış açısıyla yaklaştığımız üretimimizi %100 yerli olmak üzere bir anlayış ile sürdürüyor ve dünyada ismimizi duyururken ülkemizi de olumlu temsil ediyor olmaktan mutluluk ve onur duyuyoruz. Günden güne gelişiyor, ürün yelpazemizi tasarım patentli ürünlerimiz ile genişletiyoruz. Bu doğrultuda ülke ekonomisine yine olumlu katkılar sunuyor olmaktan gurur duyuyoruz.

Üretimini gerçekleştirdiğiniz ürünlerin tercih edilebilirliğini artırmak adına hayata geçirdiğiniz AR-GE çalışmalarınızdan söz eder misiniz, AR-GE yatırımlarına ne boyutta bir bütçe ayırıyorsunuz?

Daha önce de belirtmiş olduğumuz üzere, ürünlerimizde daima sağlıklı, güvenli, eğlenceli denilebilecek ‘yeni’yi aramaktayız. Bu anlayışımız bizi her tasarım sürecinde ‘daha’ ve ‘nasıl?’ soruları ile karşılaştırıyor. Bu sorulara cevap bulmak için çıktığımız süreçte ‘yeni tasarım ürünlerimizin’ araştırma ve geliştirme rotasını oluşturmuş oluyoruz. AR-GE departmanımız durmaksızın çalışmalarına devam ederken özetle şu aşamalardan geçiyor: Yeni ürün ihtiyacı, yeni ürün için piyasada benchmark çalışması, çıkan sonuçlar ile yeni ürün için toparlanan brief tasarım stüdyosuna aktarılır. Departmanlar arasında sürekli bir alışveriş ortamı sağlanarak proje, belirlenmiş çalışma periyodunda sağlıklı bir şekilde deadline sürecine ulaştırılır. Ardından üretime start verilir.

İçinde bulunduğumuz ekonomik dalgalanmaların, ADRE Oyun Makinaları’nın üretim aşamasına etkileri nasıl oldu?

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

İçinde bulunduğumuz ekonomik inişçıkışlar ne yazık ki bizleri de bir miktar olumsuz etkiledi. Üretim yapabilmek ve üretimimizi ihraç edebilmek adına ihtiyaç duyduğumuz lojistik ve tedarikçi ağımızdan yana çıkan yüksek bütçeler nedeni ile zaman zaman karlılığımızda düşüşler yaşandı. Üretimde ve pazarda gelinen noktaları takip ederek piyasa dinamiklerince alımsatım dengesini kurduk ve benzer metodlar ile de devam etmekteyiz.

Tüm zorluklarına rağmen severek yaptığımız işimize, yılmadan her zaman ilk günkü heyecan ile devam etmekteyiz. Türkiye’nin, bizim gibi irili ufaklı üretici fi rmalara vereceği desteklerin, ülke ekonomisinin kalkınmasında büyük ölçüde rol oynayacağını samimiyetle söyleyebiliriz. Biz ADRE Oyun Makinaları olarak, günden güne gelişen teknoloji ile yenidünya trendleri arasında yerimizi almayı hedefl iyor ve ilerlemeye var gücümüz ile devam ediyoruz