Ürün ve Hizmet

ODİN SAFETY İLE HATTA BAĞLAN, HAYATA BAĞLAN 

Yüksekte çalışmak oldukça tehlikeli ve zor bir iştir. Odin Safety iş güvenliğini sağlamak için uluslararası sertifikalı ürünleri ile hayata bağlıyor. Tehlikeyi en az seviyeye indirmekle kalmıyor, güvenliği de üst seviyeye çıkarıyor. Odin Safety Proje Müdürü Kübra Sarımsak merak edilen soruları değerli okuyucularımız için cevapladı.

“Hatta Bağlan. Hayata Bağlanmottosu ile yola çıkan Odin Safety hakkında bilgi veriri misiniz? Verdiğiniz hizmetler nelerdir?

Motto oluşturma süreçleri uzun ekip çalışmaları neticesinde ulaşırsınız ve firmanızın vizyon ve misyonunuzun tamamını bir cümle ile özetler nitelikte olması gerekir. Bizler, mottomuzun çıkışında insanoğlunun ve hatta tüm canlıların hayatta kalma serüvenlerinin başlangıcına uzanıyor. Bildiğiniz üzere tüm canlılar anne karnındayken hayata bir kordon ile bağlanarak tutunurlar. Bizde bu metaforu kullanarak aslında insanoğlunun anne karnında olduğu dönemden itibaren bağlanarak hayata kaldıklarını; ürettiğimiz yatay yaşam hatları, dikey yaşam hatları ve çeşitli noktasal ankrajlar ile bağlanarak tıpkı anne karnında olduğu gibi hayata bağlandıklarını simgelemeye çalıştık.

Yüksekte çalışma (Çatı, GES, Gemi, Araç- Tanker- Filo- Zırhlı Üstü, Vinç Üzeri, Vinç Yürüme Yolu, Makine Üzeri vb.) gerektiren alanlarda iş güvenliğini sağlamak için uluslararası sertifikalı yatay yaşam hatları, merdivenler için dikey yaşam hatları ve yapı ankrajları üretiyoruz. Kendi ekiplerimiz ile Türkiye’nin her ilinde Kurulumu ve bakımlarını gerçekleştiriyoruz. IRATA Level 3’ü sertifikalı eğitmenlerimiz ile eğitimler veriyoruz.  

Ar-Ge çalışmalarını ve üretimini Türkiye’de gerçekleştirmektesiniz. Yeni proje ve yatırımlarınızdan bahseder misiniz?

İş güvenliği ve yüksekte çalışma sektörü gerek ülkemizde gerek ise dünyada çok dinamik bir sektördür. Dolayısı ile bu dinamizme ayak uydurup hatta bir adım öteye geçebilmek için     Ar-Ge çalışmalarının yapılması, mevcut ürünlerin geliştirilmesi gibi çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam etmektedir. Bunun dışında bildiğiniz üzere tüm dünyanın bir bakıma sorunu olan enerji ve tarım sektörleri ile ilgili de yatırımlarımız olacaktır. Bunlar ile ilgili projeler ayrıca devam etmektedir.

Rakip kuruluşlardan sizi ayıran özellikleriniz nelerdir? Sektörde fark yaratmak adına çalışmalarınız var mı?

Odin Safety olarak İş güvenliği ve yüksekte çalışma sektöründe yer alan hiçbir oluşumu rakip olarak değil paydaş olarak tanımlıyoruz öncelikle bunu belirtmek isteriz. Paydaş olarak tanımlama biçimimiz ise bizim aslında sektör içerisindeki firmalara nasıl baktığımızı özetliyor. Elbette üretim adına sektör içindeki paydaşlarımızdan bizleri ayıran teknik olarak ürün gruplarımız ve üretimlerimiz mevcuttur. Bunların gördüğü yoğun teveccüh ise teslimini sağlamış olduğumuz çok önemli projeler ile ayrıca gün yüzüne çıkmaktadır.

TOS+H Expo Fuarı katılımcıları arasındaydınız, Odin Safety adına nasıl bir fuar hazırlık süreci geçirdiniz, fuara özel çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Fuar hazırlık süreçleri her zaman heyecanlı ve yoğun olur ve itiraf etmeliyim ki bu fuar hazırlıkları bizler içinde çok yoğun geçti. Stand tasarımı ve uygulaması bakımından biraz farklı bir yorum katmak istedik. Alışılmışın dışında Odin Safety standı içinde derinlik yaratacak çeşitli üç boyutlu kutular, ışık oyunları gibi bir az mimari açıdan fütürizme göz kırpan bir özel stand uygulamamız ile yoğun beğeni topladık TOS+H Expo fuarına gerek katılımcı olarak yer alan firmalardan gerek ise fuarı ziyaret eden ziyaretçilerden. Bu anlamda en özel hazırlığımız standımız ile başladı.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Sektörün içerisinde sektörün gelişimine hizmet sunan siz değerli medya unsurlarına, sektörün ürün ve hizmet sunan tüm paydaşlarına ve sektörün ana unsuru olduğunu düşündüğümüz tüm ziyaretçilerimize çok teşekkür ederiz.