Ürün ve Hizmet

HAN ELEKTRONİK, SAĞLAM VE GÜVENİLİR ADIMLARLA BÜYÜYOR

Han Elektronik Genel Müdür Yardımcısı F. Melis Maden ile Haziran sayımızda firmalarının müşteri beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hayata geçirdikleri çalışmaları ve sektördeki konumlarını konuştuk.

Han Elektronik olarak müşterilerinizin güncel ve gelecekteki beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yürüttüğünüz çalışmalardan söz eder misiniz?

Han Elektronik olarak, 19 yılı aşkın bir süredir güvenlik sektöründe dinamik olarak yer almaktayız. AVerDiGi, SPY, AVerFire vb. kendi markalarımızla Analog HD çözümler, Megapiksel IP çözümler, Video Analiz ve Plaka Okuma, Fiber Altyapı ve Kablosuz Aktarıcılar, Akıllı Ev Sistemleri ve Hırsız Alarm Sistemleri, Yangın Algılama Sistemlerine ek olarak giriş, orta ve üst segment yüksek teknolojiye sahip geniş ürün yelpazemiz ile müşterilerimize profesyonel bir şekilde çözüm olanakları sunuyoruz. Bunlara ek olarak Milesight, Honeywell, Axxon vb. gibi dünya devi markaların Network Kamera, Yangın Alarm ve VMS Yönetim kanalında distribörlüğünü yürütmekteyiz.

Teknolojik açıdan sunduğumuz çözümlerden bahsedecek olursak; Analog HD kamera sistemlerinde 5MP teknolojisine ek olarak 4K Analog HD kamera ve DVR’lar piyasada aktif olarak yer almaya başladı. Aynı zamanda Analog HD Sistemlerde Akıllı Analizli H265+ üstün sıkıştırma teknolojisi sayesinde %60-70 oranlılarında kayıt avantajı ile daha uzun süreli kayıt ya da daha az disk kapasitesi kullanımı sağlanıyor. Ek olarak, artık AHD sistemlerde BNC kablosu üzerinden ses transferi sayesinde tüm sistem sesli olarak devreye alınabiliyor. Bununla beraber IP sistemler tarafında mevcutta kullanılan dahili akıllı video analizli kameralar, kameraya gömülü plaka tanıma sistemi, yüz tanıma sistemleri, kablosuz alarm sistemleri, access point kablosuz aktarıcılar, IoT (Nesnelerin İnterneti) ile gerçekleşen cihaz entegrasyonları, LORA teknolojisi, akıllı tarım teknolojileri, bulut teknolojileri ve 3. parti VMS yazılımlarına ek olarak öğrenebilen yapay zeka kameraları ve yazılımları ile sistem entegrasyonu ön planda rol almaktadır.

Bu çözümlerimiz ile yurt içi ve yurt dışında birçok kurum ve kuruluşlar, askeri alanlar, bankalar, belediyeler, üniversiteler vb. gibi ciddi kurumsal projelerde partner bayilerimizle beraber projenin her aşamasında birlikte hareket ediyoruz. Bayilerimiz bizi tercih ettikleri, biz de bayilerimize her türlü desteği sağladığımız için daha sağlam ve güvenilir adımlarla her geçen gün daha da büyüyoruz. Ayrıca, giriş orta ve proje segmenti üst seviye ürün çeşitliliğimizle tüm çözüm ortaklarımıza hitap ediyor, satış, pazarlama ve teknik anlamda Türkiye’nin 7 bölgesinde belirli aralıklarla eğitim, bayi ve lansman toplantıları düzenliyor ve güvenlik fuarlarına katılıyoruz.

Sunduğunuz güvenlik çözümlerinizle geniş bir bayi ağına sahipsiniz, sektördeki payınızdan bahseder misiniz?

Kurumsal firma yapımızla 2003 yılından beri sektörün önde gelen firmalarından biri olarak, uzman proje danışmanlarımız ve profesyonel müşteri temsilcilerimiz ile elektronik ve güvenlik sektöründe müşterilerimize geniş çaplı çözümler sunmaktayız. Han Elektronik olarak;  bugün geldiğimiz noktada bünyemizde yer alan birçok farklı markaya ait ürünleri, geliştirmekte olduğumuz çözümleri; Türkiye genelindeki 3000’i aşkın bayi ağımız, her gün daha da gelişen dağıtım kanallarımız ve güçlenen yapımızla müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda, televizyon ve medya kuruluşlarına da Türk halkını elektronik ve güvenlik sektöründe bilinçlendirmek amacı ile sektörel yatırımlar yapmaktayız. Ayrıca ürün kalitemiz, satış ve satış sonrası hizmetlerimiz, müşteri memnuniyeti ve çözüm odaklı olmamız dolayısı ile pek çok firma tarafından tercih edilmekteyiz.

Günümüzde Türkiye güvenlik sektörünü değerlendirecek olursak, dünya pazarının ortalama %1’i kadar olduğunu söyleyebiliriz. Gün geçtikçe daha da artan nüfus ve hızla gelişen teknoloji, beraberinde hem Türkiye pazarında hem global pazarda güvenlik hizmetlerine duyulan talebi artırıyor. Dolayısıyla, burada bizlere düşen, en güncel ve yenilikçi teknolojiyi takip ederek, en hızlı ve akıllı çözümleri en kısa sürede, verimli bir şekilde piyasaya sokarak, güvenlik adı altında pazarda Türkiye pazarında talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda en pratik ve hızlı çözümleri sunarak ülkemizde huzur ve refahı sağlamaktır.