Eğlence

MİSAFİRLERİMİZİN MUTLULUĞU İÇİN GÜVENLİ VE AYRICALIKLI HİZMETLERİMİZE DEVAM EDECEĞİZ

TMR Eğlence Merkezleri  Kurucu Ortakları Ömer Temur ve Uğur Kaykaç ile gerçekleştirdiğimiz söyleşide; mağazalarında misafirlerine sundukları avantajları, her yaştan ziyaretçinin mutluluğu için güvenli ve ayrıcalıklı hizmetlerine getirdikleri yenilikçi bakış açılarını ve sektörde yaratacakları farklılıkları konuştuk.

TMR Eğlence Merkezleri olarak oyun alanlarınızda sunduğunuz hizmetlerinizden söz eder misiniz? Ziyaretçileriniz için sunduğunuz avantajlar ve öncelikleriniz nelerdir?

Smart Play ve Funny Day mağazalarımızda önceliğimiz her zaman güvenlik ve hijyen olmuştur. Yaptığımız araştırmalar ve raporlamalarımızda ziyaretçilerimizin mağazalarımızda ağırlıklı olarak ortalama 45 dakika ile 1.5 saat zaman geçirdiklerini gözlemledik. Bu süreç içerisinde misafirlerimizin sağlığı ve güvenliği için ekstra önlemler alıyoruz. Tüm mağazalarımız, mağaza açılışlarımızdan önce detaylı olarak temizlenmektedir. Ayrıca norm kadro üzerinde çalışan sayısı ile faaliyet göstermemiz sebebiyle çalışma arkadaşlarımızın minik misafirlerimiz üzerindeki kontrol gücünü arttırarak çocuklarımızın oyun esnasında güvenli bir şekilde eğlenmelerini kendimize amaç edinmekteyiz. Mağaza kapanışlarımızda uygulamaya koyduğumuz raporlama sistemimiz dolayısıyla arızalı makine kontrollerimizi yaparak, makine arızalarını hızlı bir şekilde çözüme ulaştırıp müşterilerimizin oyun çeşitliliğinde yaşayabilecekleri sıkıntıları minimize ediyoruz.

Eğlence dünyasını yaptığınız projeleriniz ile farklı kılmaya devam ediyorsunuz. Oyun ve eğlence adına teknolojiyi bünyenizde ne boyutta kullanıyorsunuz?

Teknoloji sadece faaliyet gösterdiğimiz sektörün değil artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Biz de tüm mağazalarımızdaki makinelerimizi ve oyun parkurlarımızı teknolojik gelişmeler doğrultusunda yeniliyoruz. Şirket bünyemizde uzunca süredir yapmakta olduğumuz AR-GE çalışmalarımız dışında, yurt içi ve yurt dışındaki üretici partnerlerimizle de teknolojik yenilikler doğrultusunda henüz üretimi dahi gerçekleştirilmemiş birçok makine ve oyun grubu modelleri hakkında çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarımız doğrultusunda kısa bir süre zarfında sektörde belki de ilk olacak bir çok oyun grubu ve makinalarımızı ziyaretçilerimiz ile buluşturmuş olacağız.

Çocuklar kaliteli vakit geçirirken güvenlikleri de oldukça önemlidir. TMR Eğlence olarak güvenlik açısından aldığınız önlemler nelerdir?

Çocuklarımızın mağazalarımızda güvenli bir şekilde zaman geçirmesi firma prensiplerimizin ilk sırasında bulunmaktadır. Mağazalarımızın dekorasyon aşamasından itibaren, güvenlik konusunda ufak da olsa risk teşkil edebilecek her detayı kontrol ediyoruz. Ayrıca makinelerin mağaza içi m2 yerleşimi, makinelerin kullanım tarzlarına göre birbirlerine yakınlık ölçütleri de çocukların güvenlikleri açısından son derece önem teşkil eden konulardır. Soft Play oyun alanı olarak ifade ettiğimiz macera parkurlarımızda ise mağaza norm kadrosunun üzerinde çalışma arkadaşlarımızı istihdam ederek çocuklarımızın daha kontrol edilebilir şekilde eğlenmelerine fırsat veriyoruz.

Memnun etmesi en zor kişiler çocuklardır. Sizi tercih eden aileler ve onların çocuklarını memnun etmek adına çalışmalarınızdan söz eder misiniz? Müşteri memnuniyetinizi en üst seviyede tutmak adına neler yapıyorsunuz?

Günümüz çocuklarının ne kadar şanslı olduğu veya şansız olduğu konusunda sanırım hepimizin yaşadığı bir ikilem mevcut. Çocuklarımız teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak farklı eğlencelerin tatlarını alabiliyor olsa da, bizlerin jenerasyonunun yaşadığı sokak eğlence kültüründen de uzak kaldıkları bir gerçek. Mağazalarımızda dönem dönem çocuklarımız için yaptığımız sokak oyunları aktivitelerimizle minik misafirlerimize belki de hiç yaşamadıkları oyunlarla buluşma fırsatı veriyoruz. Müşteri memnuniyeti konusuna değinmek gerekirse; açıkçası biz mağazalarımızı ziyaret eden büyük küçük hiçbir bireyi müşteri sıfatı ile isimlendirmiyoruz. Gerek bizim gerekse de mağazadaki çalışma arkadaşlarımız için mağazalarımıza gelen her birey bizim misafirimizdir mantığı ile hareket ediyoruz. Misafirlerimizin memnuniyeti ise gerekli temizlik ve güvenlik önlemlerinin alınmış olduğunu gördüğü bir oyun alanında yapmış oldukları harcamanın karşılığını alıp almadığının kıyasıyla ortaya çıkmaktadır. Bu noktada lokasyonlarımızın bulunduğu bölgelerde yapmış olduğumuz ekonomik gösterge ve analizlerle fiyat politikamızı belirlemeye çalışıyoruz. Bu konuda almış olduğumuz geri dönüşlerde de doğru fiyat politikası oluşturduğumuzu da belirtebiliriz.

Kadronuzu oluştururken dikkat ettiğiniz hususlardan bahseder misiniz?

Faaliyet gösterdiğimiz 16 adet mağazamızda önceliğimiz tabii ki güleryüzlü, içinde insan ve çocuk sevgisi barındıran, konusunda uzman çalışma arkadaşlarınızın olması. Ancak biz konunun sadece çalışan personelin karakteristik yapısı ile ilgili olmadığını düşünüyoruz. Çalışma koşullarından ve gelirinden memnun olmayan bir kişinin işini maksimum düzeyde yapabileceğine inanmıyoruz. Bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımızın özlük hakları konusunda son derece hassas davranıyoruz. Çocuk eğlence sektörünün yaklaşık 1.5 sene faaliyetini durdurmak zorunda olduğu bir dönemde, şirketimiz genelinde sadece %2’lik bir personel kaybı yaşamamız personel seçimi ve yönetimi konusunda ne kadar doğru bir yol haritası çizdiğimizi de bize tekrar gösterdi.

Franchise sisteminiz nasıl ilerliyor? Sağladığınız imkânlar hakkında okuyucularımızı bilgilendirir misiniz?

Perakende piyasaların pandemi etkisinden çıkışının etkisi ile birlikte ciddi bir franchise mağaza açılış talebiyle karşı karşıyayız. Franchise taleplerini öncelikle markalarımızın misyon ve vizyonuna uygun olması koşulu ile değerlendirmeye alıyoruz. Bunun akabinde yatırımcımız ile dekorasyon, oyun alanı konsept ve makine parkı çeşitliliği konusunu birlikte istişare ederek, mağaza açılışına kadar geçen tüm sürecin içerisinde yer alıyoruz. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde Türkiye’nin bir çok il ve ilçesinde Smart Play ve Funny Day Franchise mağazalarımızı da faaliyete geçirmiş olacağız.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Öncelikle derginizde bir kez daha bize yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Etik ve ahlaki değerlerimizden ödün vermeden çıktığımız bu yolda TMR Eğlence Merkezleri İşletmeciliği A.Ş. olarak Smart Play ve Funny Day markalarımız ile değerli misafirlerimizin mutluluğu için güvenli ve ayrıcalıklı hizmetlerimizi sunmaya tüm yeniliklerimiz ve farklıklarımızla devam edeceğiz.