Ürün ve Hizmet

AVRUPA TAŞIMALARI İÇİN ALTERNATİFLERİMİZİ ÇOĞALTTIK

Avrupa taşımalarında güçlü bir organizasyona sahip olan Batu International Logistics, yaptığı taşımaların yüzde 90’ını bu bölgeye gerçekleştiriyor. Kara yoluna alternatif olarak intermodal ve minivan taşıma çözümlerini sunan şirket, ETGB lisansı sayesinde mikro ihracat gönderileri için de alternatif yaratıyor. Batu International Logistics Genel Müdürü Efe Göktuna projelerinden bahsetti.

Batu International Logistics olarak kurulduğumuz 2002 yılında hizmetlerimize uluslararası kara yolu taşımacılığı ile başladık. Yaptığımız yatırımlar doğrultusunda bugün deniz, hava, demir yolu, intermodal, minivan, ısı kontrollü taşımacılık, proje taşımacılığı, fuar ve etkinlik lojistiğinin yanı sıra; depo yönetimi, gümrükleme ve dış ticaret alanlarında da kapsamlı ve entegre hizmetler sunuyoruz. Gebze ve Konya’da depoları bulunan şirketimizle başta kimya, FMCG, otomotiv ve tekstil olmak üzere pek çok sektör ve müşteriye özel çözümler üretiyoruz. Uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Kıta Avrupası’ndaki başarımızı Orta Doğu, Türk Cumhuriyetleri ve Uzak Doğu olmak üzere çok geniş bir coğrafyaya yaydık. Batu International Logistics olarak, ABD ve Afrika pazarında da yeni iş birliklerine imza atmayı planlıyoruz.

Müşterilerimizin ihtiyacını özenle tespit ederek, maliyet ve beklenti anlamında en etkin çözümü üretebilme kabiliyetlerimizle sektörde ön plana çıkartıyoruz. Avrupa operasyonlarında intermodal ve minivan taşıma çözümlerimizle kara yoluna alternatif yaratıp, mikro ihracat gönderileri için ise A’dan Z’ye çözümler sunmaya devam ediyoruz.

Minivan ile 48 saatte Avrupa’ya ulaşıyor

Avrupa taşımaları, toplam iş hacimlerimizin yüzde 90’ını oluşturuyor. Türkiye ile Avrupa arasındaki ve Avrupa içi taşımalarda uzun yılların getirdiği bir deneyime sahibiz. Bağlı bulunduğumuz networkler sayesinde birçok ülkede ofisimiz var gibi hareket edebiliyoruz. Ayrıca grup şirketlerimizin Avrupa ülkelerindeki ofis ve depolama alanlarını da kullanıyoruz.Bu sayede Avrupa’daki taşımalarımızı daha efektif ve koordineli şekilde düzenleyebiliyoruz.

Hızlı çözümler üretiyoruz. Güçlü ve geniş tedarikçi ağımız sayesinde tüm Avrupa ülkelerine ve bu ülkelerden Türkiye’ye düzenli komple ve parsiyel taşımalar gerçekleştiriyoruz. Minivan taşımalarımızla bin 300 kiloya kadar ADR dâhil tüm yükleri, 48 saatte Avrupa’nın birçok noktasına ulaştırabiliyoruz.

Kara yolu taşımacılığı, pandemi sürecinin en zor zamanlarında ciddi bir sınavdan geçti. Batu International Logistics olarak bizler, pandeminin en başında ve etkilerin azaldığı günümüzde kara yoluna alternatif olarak intermodal taşımalarımızı ön plana çıkardık. Rekabetçi navlunlarla müşterilerimize maliyet avantajı sunduk, sunmaya devam ediyoruz. Ayrıca mirlivan taşımalarımızla sınır kapılarındaki uzun tır kuyruklarına takılmadan hızlı şekilde teslimat yapabiliyoruz. Bu da kara yolundaki yoğunluğa alternatif çözümlerimizden biri olarak öne çıkıyor.

Yurt dışında yeni açılımlar olacak

Uzak Doğu pazarında 2021 yılı boyunca deniz ve hava taşımacılığında geliştirdiğimiz acente ağımızı ve yarattığımız hacmi daha da büyütmeyi hedefliyoruz. Bu pazarda tüm destinasyonlara hizmet verecek şekilde yapılanmayı planlıyoruz. Ayrıca ABD ve Afrika pazarı, yeni iş birliği alanlarımız olacak.

Toplam iş hacmimiz içinde önemli bir yer tutan intermodal taşımaların oranını her yıl artırıyoruz. Bu sayede emisyon hacmini düşürerek Yeşil Mutabakata katkıda bulunuyoruz. Ayrıca Alman Sanayi ve Ticaret Odası katkılarıyla, odanın tüm üyelerini bilinçlendirmeye yönelik “Go Green” projesini hayata geçirdik.

Mikro ihracatta A’dan Z’ye hizmetler E-ticaretin yoğun olduğu ülkelerde bu alanda hizmet verecek gümrük şirketleri ve acenteler ile sözleşmeler imzaladık. Şu an tüm Kıta Avrupa’sında A’dan Z’ye iade süreçlerini de içine alacak şekilde e-ticaret hizmeti veren bir yapıyız. E-ihracat hizmeti verdiğimiz müşterilerimizin de artışı ile iade ve gümrük süreçlerini onlar adına hızlandırıyor, geniş depo ve acente ağımızla sorunsuz bir ihracat ve e-ticaret deneyimi sunuyoruz.