Öne Çıkanlar Perakende

Müşterilerimizden aldığımız ilhamla gelecek inşa etmeyi planlayan bir markayız

60 yıllık sektör deneyimiyle markalarını ve pazardaki paylarını yukarılara çekmek için müşterilerin hem aklında hem de alışveriş çantasında daha fazla olmayı arzu ettiklerini vurgulayan DUFY CEO’su Emrah Gümüş, müşterilerin isteklerine, önerilerine ve taleplerine çok değer veren, güçlü bir bağ kurmayı amaçlayan ve onlardan aldıkları ilhamla bir gelecek inşa etmeyi planlayan bir marka olduklarının altını çizdi.

Erkek modasına yön veren bir çizgiye sahip olan DUFY 2024 yılına nasıl başladı, yılın ilk yarısına ilişkin performansınızı değerlendirir misiniz?

Bizim için başarılı bir başlangıç oldu. Müşterilerimize yakın olmayı, onların açısından bakmayı anladığımızı ve hikayemizi her anlamda kendilerine doğru aktardığımızı düşünüyorum. Geride bıraktığımız süreçte müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz ettiğimizi ve bunun da meyvelerini toplamaya başladığımızı görüyoruz. Yapmış olduğumuz AR-GE çalışmalarının kıymeti de burada ortaya çıkıyor.

DUFY’nin yaza özel trend parçaları neler, yaz koleksiyonunuzu hazırlarken hangi unsurlardan ilham aldınız?

Bu sene müşterilerimize yeni deneyimler yaşatmak istedik. Sürdürülebilir ve ekolojik ürünlerimiz ile renk paletinde pastel tonların ağırlıkta olduğu fonksiyonel ceketler, çok yönlü aksesuarlar ve yeniden yorumlanan rahat ve şık pantolonlar koleksiyonumuzun temelini oluşturuyor. Yeni sezon koleksiyonumuzu oluştururken hem şık ve rahat hem de zamana uygun olarak müşterilerimizin tarzlarına uygun seçenekler yaratmayı arzu ettik. Şu ana kadar da bu konuda çok başarılı olduğumuzu düşünüyorum.

Büyüme yolculuğunuzda yurt içi ve yurt dışında hedefl ediğiniz lokasyonlar nereler, bu lokasyonları tercih etme nedenleriniz nedir?

Hedefl ediğimiz lokasyonlar kendimizi tüketicilere anlatabileceğimiz, ihtiyaçlarına cevap verebileceğimiz ve karşılıklı olarak birbirimize değer katabileceğimiz her yer. Bu konuda her zaman olduğu gibi yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Özellikle bayilik anlamında bu yıl içerisinde 50’ye yakın mağaza açma hedefimiz mevcut ve bu yolu yarıladığımızı düşünürsek hedefimizin de üzerinde yılı tamamlayabiliriz.

Perakendede değişen moda algısını DUFY olarak nasıl yönetiyorsunuz, ürün gruplarınızı oluştururken tüketicilerin tercihleri tasarımlarınızı ve materyalaksesuar seçiminizi ne yönde etkiliyor?

Biz zaten müşterilerinin isteklerine, önerilerine ve taleplerine çok değer veren, güçlü bir bağ kurmayı amaçlayan ve onlardan aldığımız ilham ile bir gelecek inşa etmeyi planlayan bir markayız. Her ürünümüzde aslında müşterilerimizin izleri mevcut, çünkü hem online hem de offl ine kanallarda müşterilerimizi dinliyor ve onlarla empati kuruyoruz, yani aslında ürünlerin tasarımları zaten müşterilerimize ait.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

Değer odaklı anlayışımız ve vizyonumuz ile birlikte yatırımlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Müşterilerimizin seslerine kulak vermeye devam edecek ve onların isteklerini, taleplerini merkeze alarak hareket edeceğiz. Geride bıraktığımız 60 yılın deneyimi ile kendimizi ve pazardaki payımızı yukarılara çekmek için müşterilerimizin hem aklında hem de alışveriş çantasında daha fazla olmayı arzu ediyoruz.