Enerji Öne Çıkanlar

Güvenli, hızlı ve çevre dostu şarj deneyimi Voltgo’da

Voltgo CEO‘su Yusuf Cenk Dağsuyu ile bir araya geldiğimiz Haziran sayımızda Dağsuyu, 2024 yılının ilk yarısında hayata geçirdikleri yatırım ve projeleri okurlarımızla paylaşırken, Voltgo’nun Türkiye’deki pazar payına da değindi.

Voltgo 2024 yılına nasıl başladı, yılın ilk yarısına ilişkin performansınızı değerlendirir misiniz?

Yılın ilk yarısında, yazılım ve donanım alanında önemli iyileştirmeler gerçekleştirdik. AR-GE sürecimize hız kesmeden devam ederek, şarj istasyonlarımızın performansını ve güvenliğini artırdık. Özellikle batarya sağlığına yönelik hesaplamalar ve sürücü güvenliği konularında geliştirdiğimiz yenilikler, kullanıcılarımızdan olumlu geri dönüşler almamıza neden oldu.

2024 yılına dinamik bir başlangıç yaptık ve yılın ilk yarısında kaydettiğimiz ilerleme, Voltgo’nun vizyonunu gerçekleştirme yolunda önemli adımlar attığımızı gösteriyor. Adana merkezli bir teknoloji firması olarak, Akdeniz Bölgesi ve çevresini hedef aldık. Bu bölgelerde yaygınlaşarak, kullanıcı kitlemizi hızla genişlettik. Şehir içi DC ve AC şarj ünitelerimiz, ev ve iş yerlerinde kullanılan AC ve Wallbox ünitelerimizle bölgedeki elektrikli araç kullanıcılarına güvenli, hızlı ve çevre dostu bir şarj deneyimi sunmayı başardık.

Yılın ilk yarısında, yazılım ve donanım alanında önemli iyileştirmeler gerçekleştirdik. Ayrıca, uluslararası alanda da önemli adımlar attık. Avrupa ve Uzak Doğu pazarlarında stratejik bağlantılar kurarak, Voltgo’nun bilinirliğini ve görünürlüğünü artırdık. Bu bölgelerdeki potansiyel iş birlikleri ve projeler, global arenada da güçlü bir oyuncu olma hedefimize katkı sağladı.

Ek olarak, sürdürülebilirlik hedeflerimiz doğrultusunda “Voltgo Sıfır Noktaları” projemizi genişlettik. Bu proje ile fosil yakıtlardan kaynaklanan karbon emisyonlarını azaltmayı ve doğaya zarar vermeyen şarj istasyonları oluşturmayı amaçladık.

Voltgo olarak, kullanıcılarımıza en iyi deneyimi sunmak için tüm enerjimizle çalışmaya devam ediyoruz. 2024 yılı, Voltgo’nun inovasyon ve sürdürülebilirlik konularında liderlik ettiği bir yıl olacak.

Türkiye’nin 81 ilinde 17 bini aşan elektrikli araç şarj istasyonlarının oluşturduğu pazarda Voltgo’nun pazar payı nedir, pazardaki payınızı artırmak adına hangi yeni yatırım ve projeleri hayata geçirmeyi hedefliyorsunuz?

Türkiye genelinde 17 bini aşan elektrikli araç şarj istasyonlarının bulunduğu dinamik bir pazar söz konusu ve bu pazarın artan hızla büyüyeceğini pazarın tüm paydaşları olarak biliyoruz. Şu anda pazarda 50’den fazla noktada 100’den fazla soket ile kullanıcılarımıza hizmet veriyoruz. Bununla birlikte Voltgo olarak pazardaki nicelik durumumuzdan daha fazla bulunduğumuz noktalardaki nitelik kalitemizi artırmak için çalışıyoruz.

Pazardaki payımızı daha da artırmak adına birkaç stratejik yatırım ve projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz:

1. Yeni Şarj İstasyonları Kurulumu 2. Yenilenebilir Enerji Entegrasyonu 3. AR-GE ve Teknolojik Geliştirmeler 4. Mobil Uygulama ve Dijital Hizmetler 5. Uluslararası İş Birlikleri 6. Eğitim ve Farkındalık Kampanyaları

Voltgo şarj istasyonlarını diğer kullanıcılara açarak yeni bir gelir modeli sunduğunuz bireysel ve kurumsal müşterileriniz bu bağlamda ne tür avantajlara sahip oluyor?

Kullanıcılarımız, Voltgo’nun işletmesine ait olan şarj noktalarında veya ev tipi şarj çözümlerini kullanarak araçlarını verimli ve hızlı bir şekilde şarj ederek fayda sağlarlar. Voltgo olarak, ticari anlamda da kullanıcılarına fayda üretmeyi, şarj işletmeciliği hedefindeki yatırımcılara şarj ünitesi, altyapı hizmetleri ve satış sonrası destek hizmetlerin profesyonel bir şekilde sağlamayı kendimize hedef olarak belirledik.

Satış sonrası servis bakım hizmetlerine ayrı bir parantez açmak istiyorum. Kurulan şarj istasyonlarının 7/24 hizmet vermesi, bu istasyonların kesintisiz ve güvenli bir şekilde aktif olarak çalışması kullanıcıların şarj etme işleminin konforu ve yatırımcıların kazançlarının devamlılığı için en önemli başlık. Beta Enerji’den elde ettiğimiz şarj ağı tecrübesi ve ekibimizin teknolojik alt yapısı ve donanımı, tüm bu süreçlerdeki tecrübemiz ile kullanıcılarımıza ve müşterilerimize satış sonrası süreçlerde de profesyonel destek veriyoruz.