Haber

Kadınlar kalite konusunda iyi bir detay ve detaycı

EuroGap Şirketler Grubu Test ve Laboratuvar Sorumlusu Selvi Bayram Alpaslan’ı ağırladığımız Mart sayımızda toplumsal kalkınmanın önündeki en büyük engelin toplumsal cinsiyet eşitsizliği olduğunu belirten Alpaslan, kadınların kalite konusunda iyi bir detay ve detaycı olduğunu vurgulayarak yetenek dönüşümüyle alakalı en yeni yönlerini ortaya çıkarmak adına stratejiler geliştirdiklerini ifade etti.

EuroGap Şirketler Grubu’nda istihdam edilen kadınların çalışma ortamından bahseder misiniz?

EuroGap Şirketler Grubu’nda çalışma ortamında adaptasyon sürecinde hiçbir zaman zorluk yaşanılacağını düşünmüyoruz. Çünkü gerek yönetim gerek çalışma arkadaşları süreç içinde gösterdikleri içten yaklaşımları, profesyonel duruşu, oryantasyon eğitimleri ve uygulama prosesleri ile ilgili kurumsal davranışları sayesinde zorluk yaşanmamaktadır. Sektörümüzün ana teması olan kurumsal ve planlı çalışmalar ile kadınların bu sektörde lider ruhlu olduklarını bilmekteyiz. Bu anlayış içerisinde ekip olarak çok daha başarı elde etmekteyiz.

İş dünyasında yetenek dönüşümü engellenen kadınlara devam etme gücü verecek neler söylersiniz?

Toplumsal kalkınmanın önündeki en büyük engel, toplumsal cinsiyet eşitsizliği. Toplumun yarısını oluşturan kadınların iş dünyasındaki yeri yüzde 30’u geçmiyor. EuroGap Şirketler Grubu olarak biz kadın istihdamından, kadınlar ile ekip olmaktan gururlu ve mutluyuz. Sektörümüzün birçok departmanında (planlama, operasyon vb.) kadınların daha başarılı ve toparlayıcı olduğunu yaptığımız tetkiklerde gözlemlemekteyiz. İş dünyasında yetenek dönüşümü engellenen kadınlara desteğimizi ve arkalarında olduğumuzu söylemek isteriz çünkü kadın KALİTE konusunda iyi bir DETAY ve DETAYCIDIR…

EuroGap Şirketler Grubu’nda kadınların yetenek dönüşümünü sağlamak ve daha verimli, etkili ve eşit iş ortamında çalışmalarına alan açmak adına nasıl bir strateji geliştirdiniz?

EuroGap Şirketler Grubu planlı ve programlı çalışma ortamı ile kadın ekip arkadaşlarımızın beklentilerini karşılayacak şekilde organize olup; esnek çalışma saatleri, sürprizler ve motivasyon toplantıları yapılarak verimli, etkili ve eşit şekilde çalışmalarına olanak sağlayıp yetenek dönüşümüyle alakalı en yeni yönlerini ortaya çıkarmak adına stratejiler geliştirmekteyiz.

İş ve sosyal hayatınızdaki dengeyi nasıl koruyorsunuz?

Önceliklerinizin ne olması gerektiğini değil, ne olmasını istediğinizi belirlemek, iş ve özel yaşam dengesini kurmanız açısından önem taşıyor. Bu nedenle günlük iş planı oluşturup, planımızı zamanında yerine getiriyoruz. Bu işleyiş bize zaman kazandırıyor ve sosyal hayatımızı engelleyecek aksi bir durum teşkil etmiyor. Yoğun iş temposu dönemlerinde yönetimin organize ettiği sürprizler bizi mutlu etmektedir.