Perakende

Dyson Airstrait saç düzleştirici, Türkiye’de satışa sunuldu

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan, güçlü ve odaklanmış bir hava akımıyla aynı anda saçı hem kurutuyor hem de düzleştiriyor. Kolay bir şekilde pürüzsüz, parlak, doğal ve düz bir stile hızlıca ulaşmanızı sağlıyor.

Her saç tipi için tasarlanan Dyson Airstrait™ saç düzleştirici kullanıcılara saçlarını ıslaktan kuruya düzleştirmenin yeni bir yolunu sunarken; saçlarının gücünü ve sağlıklı görünümünü koruyarak doğal ve düz bir stil elde etmelerine yardımcı oluyor. Saç telleri, açısı hassas bir şekilde ayarlanmış yüksek basınçlı hava akımlarının aşağıya ve saça doğru itildiği iki kol tarafından tutulurken; saçlar tek bir makineyle aynı anda hem kurutulup hem de düzleştirilebiliyor.

Kurucu ve Baş Mühendis James Dyson ürüne ilişkin açıklamasında, “Güçlü hava akımının nasıl kontrol edileceği konusunda bilgi sahibi olmak, Dyson Airstrait™ saç düzleştiricinin performansı için çok önemli. Son 25 yılda edindiğimiz uzmanlık, sıcak plakalar ve ısı hasarı olmadan ıslaktan kuruya düzleştirebilen bir saç bakım teknolojisi tasarlamamızı sağladı. Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, kullanıcıların saç düzleştiricilerde sevdiği kullanım kolaylığını yüksek hızlı hava akımlarıyla birleştirerek zamandan tasarruf sağlıyor ve saçın gücünü koruyor.” diyor.

Hava akımı, kontrollü hava çıkışı

Makinenin kolları boyunca iki adet 1,5 mm açıklık bulunuyor. Hava bu kanallarda hızlandırılarak aşağı doğru iki yüksek hızlı hava akımı oluşturuyor. 45 derecelik bir açıyla yansıtılan bu akımlar, odaklanmış tek bir hava akımı yaratmak üzere birleşiyor ve saçı kuruturken kontrollü bir şekilde düzleştirmek için aşağı doğru bir güç oluşturuyor. Bu yönlendirmeli hava akımı, pürüzsüz ve parlak bir görünüm için saç tellerinin hizalanmasına yardımcı oluyor.

Şekillendirmenin arkasındaki bilim

On yılı aşkın süredir saç şekillendirme bilimi üzerine araştırmalar yapan Dyson, Güzellik/Kişisel Bakım kategorisinde araştırma ve teknoloji geliştirmeyi hızlandırmak için yarım milyar sterlinlik yatırım yapıyor. Mühendislerimiz saçın yapısından hava akımı dinamiklerine kadar her şeyi detaylı bir şekilde incelerken; termal, mekanik ve kimyasal hasarları ile bunların saç sağlığı üzerindeki etkilerini de araştırıyorlar.

Saç stilinizi değiştirmek için her bir saç telindeki hidrojen bağları ısı veya nem sayesinde kırılmalı, yeni bir şekil almak üzere sıfırlanmalıdır. Islak saçı güçlü hava akımıyla şekillendirme, yüksek ısıya daha az ihtiyaç duyulmasını sağlarken, saçlardaki uçuşma ve elektriklenmeyi azaltıyor ; saçın doğal parlaklığını koruyor. Doğal olarak su tarafından zayıfl atılan bu bağlar, ıslak saçlarda daha esnek hale geliyor ve saç kurudukça aşırı ısı kullanılmadan sıfırlanabiliyor. Dyson, yeni ürünüyle optimum düzeyde ısı ve kontrollü hava akımı kullanarak saçı şekillendirmeyi başarıyor. Hava ile şekillendirme, hacim ve hareketi korurken düz stillerin oluşturulmasına olanak tanıyor. Saç kuruduktan ve hizalandıktan sonra, bağlar farklı şekillerde sıfırlanarak şekillendirilen saçı sabitliyor.

Dyson Hyperdymium™ motor

Dyson Airstrait™ saç düzleştirici, Dyson’ın güzellik teknolojilerinin kalbinde yer alan ve özel olarak tasarlanan Hyperdymium™ motordan güç alıyor. Küçük ve hafif Hyperdymium™ motor, saçı ıslak haldeyken aynı anda kurutmak ve düzleştirmek için gereken hava akımını üretecek kadar güçlü… 13 kanatlı pervanesi dakikada 106.000 devir sayısına kadar dönerek saniyede 11,9 litreden fazla havayı makineden geçiriyor. Bu, saçı kururken düzleştirmek için yeterli olan 3,5kPa’ya (Kilo Pascal: Bir basınç birimi) kadar hava basıncı üretiyor. Makinenin gövdesine sığacak kadar küçük olan 27 mm’lik motor, güçten asla ödün vermiyor.

ITJ1402, Brief CID8062349, 553, Jennifer Koch, 2 Year Usage from October 2022- October 2024 Tinka