Franchise

Yummy Cheese Pasta’nın hedefi, 2024 sonunda 50 şubeye ulaşmak

Yummy Cheese Pasta Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Şen ile bir araya geldiğimiz Şubat sayımızda markalarının kuruluş hikayesini okurlarımızla paylaşan Şen, ayrıca franchise sistemlerinin detaylarını da anlattı.

Yummy Cheese Pasta’yı tanıyabilir miyiz, sektöre giriş hikayenizi okurlarımızla paylaşır mısınız?

Yönetim Kurulu Başkanı Korhan Şen ve Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Emre Çatalbaş tarafından fast food makarnacılık fikriyle ortaya çıkan Yummy Cheese Pasta markası, Aralık 2022 yılında Sakarya Serdivan ilçesinde butik bir işletme olarak faaliyetine başlamıştır.

Sakarya halkının göstermiş olduğu yoğun ilginin hemen ardından Sakarya Adapazarı’nın meşhur tarihi caddesi olan Çark Caddesi’nde 2. şubesini açmıştır. Aynı zamanda İstanbul Sancaktepe’de yatırımcılarla bayilik anlaşması yapılmış ve marka kısa sürede 3 şubeye ulaşmıştır.

Haziran 2023 yılında yeni yapılan anlaşmalarla beraber Yönetim Kurulu Üyesi Candan Çörekçioğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Cengizhan Karakuş’un da firmamıza katılarak aktif rol alması ile beraber hızla büyüyen Sakarya’nın yerel markası Yummy Cheese Pasta, gücüne güç katarak büyüme hızını önemli ölçüde artırmıştır. 1Başvuru, sadece 10 dakikanızı alacaktır. Her şey uygunsa franchise yetkilimiz size kısa süre içerisinde dönüş sağlayacaktır. 2İş geçmişinizin ve finansal durumunuzun değerlendirilmesinin ardından başvurunuzun içeriği ve başvurduğunuz bölgeye göre ilerleme modeli belirlenecektir. 3Sizin önerdiğiniz ve bizim size önereceğimiz lokasyonlar birlikte değerlendirilerek en uygun lokasyona karar verilecektir. Sürecin en önemli aşamalarından biri, lokasyon seçim sürecidir. 4Bu aşamaya kadar her şey yolunda giderse size bir franchise sözleşmesi iletilecektir. Sözleşmeyi imzalamanız ve finansal prosedürleri yerine getirmeniz halinde artık Yummy Cheese Pasta mağazanızın kapılarını açmaya çok yakın olacaksınız. 5Bizim tarafımızdan projelendirilen ve tüm ekipman/dekorasyon tedariki sağlanılan mağazanızın mimari ekiplerimiz tarafından kurulum ve montaj işlemleri yapılırken, operasyon ekiplerimiz tarafından da seçilen personele 15 günlük eğitim süreci başlatılacaktır. Böylece siz sadece işlemekte olan sürecin bir parçası olacaksınız. 6Belirlenen açılış tarihinde, sizlerle omuz omuza yeni işinizi kutlayacağız.

Türkiye genelinde kaç şubeye ulaştınız, 2024 yılında büyüme yolculuğunuzda kaç şubeye ulaşmayı hedefliyorsunuz?

Aralık 2023 itibari ile 12 aktif şube ve 12 şantiye ile ticaret hayatına devam etmektedir. Hedefimiz 2024 yılının sonunda 50 şubeye ulaşmaktır.

Yummy Cheese Pasta’nın büyüme stratejisinin bir parçası olan franchise sisteminin detaylarından bahseder misiniz, yatırımcılara sağladığınız avantajlar nedir, marka çatınız altına girmek isteyen yatırımcı adaylarında aradığınız kriterlerden de bahseder misiniz?

Günün şartlarına göre belirlenen tabela bedeli ve aylık cirodan %5 gibi bir royalty bedeli karşılığı bayilik anlaşmaları yapıyoruz. Bunun karşılığında taze hamur ve taze soslarımızı kendi imalathanemizde üreterek vakumluyor ve şoklayarak soğuk depolarda muhafaza ediyoruz. Donuk ürünler soğuk zincir araçlarımızla şubelerimize sorunsuz şekilde ulaştırılıyor ve şubelerde bu ürünlerin kullanılmasını sağlıyoruz.

Franchise’lar için sağlanan eğitim programlarında şube açılışından hemen önce bayilik tarafından görevlendirilen bir çalışma arkadaşı Sakarya’ya gelerek burada en az 1 haftalık bir eğitim sürecinden geçiriliyor. Bu eğitimde firmamızın misyon ve vizyonundan başlayarak hamurun ve sosların üretiminden muhafazasına, satışa hazırlanmasından misafirlerimize sunulmasına, misafir karşılamadan satışın tamamlanmasına, ödeme bilgisinden maliyet hesabına kadar bütün eğitimler veriliyor. Daha sonrasında mağaza açılışından yaklaşık bir hafta kadar önce eğitim departmanımızdan yetkili bir çalışma arkadaşımız açılacak olan mağazanın bulunduğu şehre giderek orada çalışacak ekip arkadaşlarına gerekli eğitimleri veriyor. Eğitim sürecinin bitmesinin ardından açılışı yapılan mağazanın işleyişi ve sistemi işler hale gelene kadar şubede destek vermeye devam ediyor.

1-Başvuru, sadece 10 dakikanızı alacaktır. Her şey uygunsa franchise yetkilimiz size kısa süre içerisinde dönüş sağlayacaktır.

2İş geçmişinizin ve finansal durumunuzun değerlendirilmesinin ardından başvurunuzun içeriği ve başvurduğunuz bölgeye göre ilerleme modeli belirlenecektir.

3-Sizin önerdiğiniz ve bizim size önereceğimiz lokasyonlar birlikte değerlendirilerek en uygun lokasyona karar verilecektir. Sürecin en önemli aşamalarından biri, lokasyon seçim sürecidir.

4-Bu aşamaya kadar her şey yolunda giderse size bir franchise sözleşmesi iletilecektir. Sözleşmeyi imzalamanız ve finansal prosedürleri yerine getirmeniz halinde artık Yummy Cheese Pasta mağazanızın kapılarını açmaya çok yakın olacaksınız.

5-Bizim tarafımızdan projelendirilen ve tüm ekipman/dekorasyon tedariki sağlanılan mağazanızın mimari ekiplerimiz tarafından kurulum ve montaj işlemleri yapılırken, operasyon ekiplerimiz tarafından da seçilen personele 15 günlük eğitim süreci başlatılacaktır. Böylece siz sadece işlemekte olan sürecin bir parçası olacaksınız.

6-Belirlenen açılış tarihinde, sizlerle omuz omuza yeni işinizi kutlayacağız.