FinTech

Para transferi alanı United Payment’in amiral gemisi

91 ülkeye 54 para biriminde Nöbetçi Transfer hizmetiyle saat sınırlaması olmadan para transferi yapılmasını sağlayan United Payment, hem güvenli hem de daha şeffaf komisyon oranlarında, daha hızlı ve daha kolay şekilde yurt dışına para transferi sunuyor. Aralık sayımızda bir araya geldiğimiz United Payment Türkiye Ülke Müdürü Adem Aykın ile firmalarının çalışma prensibini ve sağladıkları avantajları konuştuk.

United Payment’in çalışma prensibi ve para transferi alanında müşterilerinize sağladığınız kolaylıklardan bahseder misiniz?

United Payment olarak 2010’dan bu yana, ödeme sistemlerini dijitalleştirirken, sektöre yön veren pek çok yeniliği hayata geçirdik. Sektördeki birçok fintek gibi tek bir alanda yoğunlaşmıyor, ilk kez karşılaşmış olsak bile her finansal soruna ‘Neden olmasın?’ diyerek yaklaşıyoruz. Yol açan vizyoner bakışımızla, her kuruma özel, kendi dinamikleri doğrultusunda çözümler sunuyoruz. Bu kapsamda fintek alanında çözemeyeceğimiz bir sorun yok diyebiliriz. Müşterilerimiz de bu yüzden bizi tercih ediyor. Para transferi alanı ise bizim amiral gemimiz ve ülkemizi bu alanda birçok ilkle tanıştırdık. Nöbetçi Transfer ile saat sınırlamasını kaldırdık, daha hızlı ve az masrafl ı hale getirdik ve nakit yönetimini kolaylaştıran akıllı kasayı geliştirdik. Bu alanda da her zaman öncü olmayı sürdürüyoruz.

Yurt içi ve yurt dışı para transferinde United Payment’in sağladığı avantaj ve müşterilerin kazanımları nelerdir?

2017’de Türkiye’den yurt dışına para gönderim modelini kurgulayarak, Wise ile bir ilki gerçekleştirdik. Wise, dünyada para transferinde akla ilk gelen şirket. Türkiye’deki operasyonlarında sektördeki en köklü, en güvenilir ve teknolojik altyapısı en kuvvetli şirketlerden United Payment’i seçmesi tesadüf değil. Türkiye’de güçlerini birleştiren iki dev marka olarak hem güvenli hem de daha şeffaf komisyon oranlarında, daha hızlı ve daha kolay şekilde yurt dışına para transferi sunuyoruz. Para transferinin dakikalar içinde, komisyon oranını önden görebilecek, kolay bir şekilde gerçekleştirmek bir hayaldi. Bugün 91 ülkeye 54 para biriminde para transferi sağlıyoruz. Şu anda yurt dışında eğitim gören çocuklarına para gönderen ailelerin ya da iş kuran veya ihracat yapan kişilerin ilk tercihiyiz. Yine yurt dışında yaşayıp Türkiye’ye para göndermek isteyen, özellikle Almanya, İngiltere, Belçika,Hollanda ve Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşlarına destek oluyoruz. Ayrıca dijital cüzdanlar arası para transferi sağlama özelliğimiz sayesinde finteklerle de iş birlikleri yapıyoruz.

Yurt dışı para transferi alanındaki iş ortaklarınız kimler ve bu alanda nasıl bir yol izliyorsunuz?

Dünya devi Wise, Transfergo, Paysend, Remitly, Terrapay ve Aircash gibi iş ortakları ile çalışıyoruz. Son olarak Asya, Afrika ve Latin Amerika pazarının en büyük para transferi oyuncusu Dlocal’ı da iş ortaklarımız arasına ekledik. VISA ve Mastercard da bizim çözüm ortaklarımız. Partnerlerimiz konusunda çok seçiciyiz. Dünya devleriyle çalışmanın gücüne inanıyor ve Türkiye’yi temsil ettiğimiz için gurur duyuyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

İnternet doğduğunda işin boyutu ve varacağı nokta kimse tarafından tam tahmin edilemedi, fintek devrimi de böyle, her şey daha yeni başlıyor. United Payment olarak da geleneksel sistemin yarattığı tıkanıklıkları çözen görünmez gücümüzle, toplumun tüm kesimlerine ulaşmaya ve bölgenin en iyi çözümler sunan firması olmaya devam edeceğiz.