Eğlence

2024’te de tüm çocukları eğlence merkezleriyle buluşturmak istiyoruz

Bursapark Kurucu Ortakları Fatih Belki ve Ramazan Belki ile Aralık sayımızda gerçekleştirdiğimiz söyleşide, 2023 yılı içerisinde yaşanan ekonomik dalgalanmaların hem eğlence sektörünü hem de Bursapark’ı nasıl etkilediğini ve yıl içerisinde hayata geçirdikleri yatırımlarla birlikte 2024 yılına dair büyüme hedeflerini konuştuk.

2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu? Ekonomik dalgalanmalar, yaşadığımız deprem ve seçim dönemi eğlence sektörüne yönelik talepleri nasıl etkiledi? Sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

2023 yılındaki en büyük yatırımımız Bursa Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki yeni üretim tesisimiz oldu. AR-GE merkezlerinden depolama ve sevkiyat alanlarına kadar son teknolojileri kullandığımız fabrikamızı geçtiğimiz yıl itibari ile faaliyete geçirdik.

Ekonomik dalgalanmalar, doğal afetler ve seçim dönemleri gibi faktörler genellikle tüketici davranışlarını etkiler ve dolayısıyla çocuk eğlence sektörü üzerinde de bir dizi etki yapabilir. Ancak, bu etkiler spesifik koşullara, coğrafyalara ve diğer birçok değişkene bağlı olarak değişebilir. Ekip arkadaşlarımızla doğru analizler yaparak, bu dönemi de hasarsız atlattığımız kanaatindeyim.

Bursapark olarak AR-GE çalışmalarımıza, dünyadaki yeni trendleri ve tüketici isteklerini göz önünde bulundurarak devam ediyoruz. Sürdürülebilirlik konusunda en önemli etkenin AR-GE çalışmaları olduğuna inanıyoruz. Bu bağlamda yeni ürünler ve projeler ile müşterilerimizi destekleyip onların da sürdürülebilir olmasını ve farkındalık yaratmasını sağlamaya çalışıyoruz.

Değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda Bursapark olarak 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedeflerle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

2024 yılında ihracat rakamlarımızı artırarak ülke ekonomisine olan katkımızı bir adım daha yukarı taşımak istiyoruz. Uzun yıllardır çabaladığımız üzere, Bursapark adını kalite ve güven ile birleştirerek global pazarda üst sıralara taşıdık ve tırmanışımızı devam ettirmek istiyoruz.

Çocuk eğlence merkezlerinin, tercih edilebilir olmak ve diğer firmalarla rekabet içerisinde kalabilmek için sürekli olarak oyun alanlarında yenilik yapmak durumunda olduğunun farkındayız. Bu doğrultuda işletmeci firmalara iş birliği yaparak, günümüz şartlarına uygun ve dünyadaki yeni trendleri yansıtan projeleri hayata geçiriyoruz.

Son olarak eklemek istedikleriniz nelerdir?

2024 yılında da bütün dünya çocuklarını çocuk eğlence merkezleri ile buluşturmak istiyoruz