Eğlence

Okko Global: 2023’te yeni pazarlara ürünlerimizi sunmak adına önemli adımlar attık

2023 yılı içerisinde AR-GE ve ÜR-GE konusunda yatırımlar yaptıklarını ve özellikle dış pazarlarda hizmet vermek adına kurulan Okko Global ile yeni pazarlara ürünlerini sunmak adına önemli adımlar attıklarını belirten Okko Group Yönetim Kurulu Başkanı M.Onur Karadağ ile bir araya geldiğimiz Aralık sayımızda Karadağ, 2024 yılında alacakları aksiyonlardan da bahsetti.

2023 yılı genelinde hayata geçirdiğiniz yatırım ve projeleriniz neler oldu? Ekonomik dalgalanmalar, yaşadığımız deprem ve seçim dönemi eğlence sektörüne yönelik talepleri nasıl etkiledi? Sürdürülebilirlik ve verimlilik odağında nasıl bir vizyon geliştirdiniz?

Okko Group olarak eğlence sektöründe faaliyet göstermekteyiz. 2023 yılı, özellikle deprem ve seçim gündemiyle hem ekonomik hem de sosyal anlamda ülkemizi derinden etkileyen bir yıl oldu. Bu durum bizim sektörümüzü de oldukça etkiledi. Özellikle bizim gibi turistlere hizmet sunan açık alan parklarında beklentimizin altında sezon geçirmemize neden oldu. Üretim tarafına baktığımızda ise beklentimizin üzerinde yoğun bir yıl yaşayarak, birçok parkı hayata geçirdik. Özellikle dış pazarlarda hizmet vermek adına kurmuş olduğumuz Okko Global şirketimizle yeni pazarlara ürünlerimizi sunmak adına önemli adımlar attık. ARGE ve ÜR-GE konusunda yatırımlar yaptık ve keyifl i sonuçlar elde ettik.

Değişen satın alma eğilimleri, tüketici alışkanlıkları ve beklentileri doğrultusunda Okko Group olarak 2024 yılında alacağınız aksiyonlar neler olacak, hangi strateji ve hedefl erle yatırımlarınızı şekillendireceksiniz?

2024 yılında da üretim yaptığımız parklarda tema odaklı, yenilikçi, yüksek güvenlikli ve misafirlerimizin keyifl e eğlenecekleri hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.

Dünyadaki parklarda ve sektörümüzde sürdürülebilirlik ve dijitalleşme üzerine çalışmalar yapılırken; biz de Okko Group olarak bu yönde yetkinliklerimizi geliştirerek, Türkiye ve dünya pazarındaki satış payımızı artırmak adına çalışmalar yapacağız.

İşletmelerimizde dijital altyapımıza yapmış olduğumuz yatırımlar sayesinde misafir memnuniyeti adına eğitimli ekiplerimizle programlar oluşturarak, parklarımızda keyifl i zaman geçirmelerini sağlayacağız.