Ürün ve Hizmet

Mimsan, fuarda yüksek verimli ısıtma teknolojilerini sundu

Isıtma sektörünün öncü kuruluşlarından Mimsan, İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX Fuarı’nda yenilikçi ve yüksek verimli teknolojilerini sektör profesyonelleri ile buluşturdu.

Mimsan, yenilikçi ve yüksek verimli teknolojileri ile İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen ISK-SODEX 2023 Uluslararası Isıtma, Soğutma, Klima, Havalandırma, Yalıtım, Pompa, Vana, Tesisat, Su Arıtma, Yangın ve Güneş Enerjisi Sistemleri Fuarı’na katıldı. Mimsan fuarda; STEAMPACK paket tip buhar kazanı, Göknar serisi pelet kazan, Premix brülörlü yoğuşmalı yer tipi sıcak su kazanı ve BK serisi katı yakıtlı manuel yüklemeli kat kaloriferi çözümlerini sergiledi.

Sınıfının en çevreci teknolojisi

Mimsan’ın fuarda sergilediği patentli teknolojisi STEAMPACK paket tip buhar kazanı ziyaretçilerden büyük ilgi gördü. EN 12953 standardına uygun olarak, 1.600 kW’a kadar üretilen buhar kazanı, sıfır emisyon değeriyle sınıfının en çevreci teknolojisi olarak tanımlanıyor. Doğalgaz ve LPG ile çalışan ve 4 – 10 bar arası işletme basıncında 500kg/ h-5.000kg/h kapasite aralığında üretilen STEAMPACK’da monoblok paket içerisinde; degazör, kondens ve ekonomizörü standart olarak sunuluyor.

Alev–duman borulu, gaz yakıtlı ve kendinden ekonomizörlü olan paket tip buhar kazanı STEAMPACK, özel tasarımı sayesinde baca gazından maksimum ısı transferi sağlayıp, kazan çıkış sıcaklığını 150°C seviyelerinin altına düşürerek, sistem verimini %105 mertebesinde tutuyor. Tak-çalıştır mantığı ile dizayn edilen ve şase üzerine monte edilen STEAMPACK, bu özelliği sayesinde kolay taşıma ve kolay kurulum imkanı da sunuyor.

Yüksek kapasite seçenekleri

Mimsan’ın sıfıra yakın emisyon değerleri ile bireysel konutlardan endüstriyel tesislere varıncaya kadar çok geniş bir yelpazede kullanıma sunduğu PREMİX brülörlü tam yoğuşmalı yer tipi sıcak su kazanı da fuarda yoğun ilgi gören çözümler arasındaydı. Yüksek kapasite seçenekleri ve zarif tasarımı ile dikkat çeken PREMİX kazan, 1.600 kW’a kadar üretiliyor.

Isıtmada yüzde 95 verim

Mimsan’ın fuarda sergilediği Göknar serisi pelet kazan teknolojisi de sektör profesyonellerinden tam not aldı. Uzun ömürlü, çevreci ve ısıtmada yüksek verim sağlayan pelet kazanlar, 25 kW ve 35 kW kapasite aralığında, iç ve dış mekan alternatifleriyle ve 4 farklı modelde üretiliyor. Kompakt tasarımı ile kolay kurulum avantajı; manuel veya opsiyonel olarak sunulan otomatik türbülatör temizleme sistemi ve dijital kontrol paneliyle de kullanım kolaylığı ve yüksek konfor sunan Göknar serisi pelet kazanlar, özel tasarlanan brülör sistemi ile ısıtmada %95’lere varan oranlarda verimlilik sağlıyor.