Haber Öne Çıkanlar

Barratt London, Türk firması Unique London ile ufukları genişletiyor

İngiltere’nin en büyük konut üreticisi Barratt Developments Plc’nin bir parçası olan Barratt London, Türkiye’deki Londra emlak piyasasına olan yüksek ilginin ardından şirketin Londra’daki son projelerini Türk yatırımcılara pazarlamak için Türkiye’nin lider acentesi Unique London ile özel bir anlaşma imzaladı.

Yeni ortaklık, Unique London’ın Türkiye ile ilgili kapsamlı gayrimenkul bilgisinden yararlanarak Barratt London’ın portföyünün gücünü sergilemeyi amaçlıyor. Unique London, Londra’da gayrimenkul arayan Türk alıcılar konusunda uzmanlaşmış, Londra merkezli bir gayrimenkul danışmanlığı şirketidir.

Barratt London’ın Uluslararası Satış ve Pazarlama Direktörü Stuart Leslie şunları söyledi:”Deneyimli bir emlak firması olan Unique London ile yaptığımız iş birliği, Londra’da yeni yatırım yapmayı düşünen veya mevcut emlak portföylerini geliştirmek isteyen Türk alıcılara stratejik danışmanlık hizmeti vermeyi amaçlıyor. Londra dünyanın dört bir yanından yabancı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ederken, Türkiye de İngiltere’de yatırım için öne çıkan bir pazar haline geliyor. Bazı yatırımcılar Londra’ya kalıcı olarak taşınmaya karar veriyor, bazıları çocuklarını Londra’da üniversiteye göndermek istiyor ve bazıları da Londra’da çok güçlü olan kira piyasasının getirilerinden faydalanmak istiyor.

Leslie, sözlerine şöyle devam etti:”Başkent Londra’nın stratejik konumlarında yer alan ve önemli ölçüde sermaye kazancı ve çok yüksek kira getirileriyle desteklenen kapsamlı bir konut geliştirme portföyüne sahip olan Unique London’ın, Londra ve Türkiye’de bulunan yatırımcılar arasında çok önemli bir köprü kuracağından eminiz.”

Yüksek kira getirisi, eğitim ve ulaşım kolaylığı

Genel Müdür Arzu Uygun liderliğindeki Unique London ekibi, Türkiye ve İngiltere’deki yatırımcılara gayrimenkul yatırımı, ipotek ve kira yönetimi de dahil olmak üzere Londra’da emlak danışmanlığı hizmetleri konusunda sahip olduğu bilgi birikim ile zengin bir deneyim sunuyor. Arzu Uygun, “Londra emlak piyasası sürekli büyüyor ve Barratt London’ın küresel gücünü sergilediği Türkiye piyasası da bu trendden etkileniyor. Türk alıcılar için temel faktörler arasında yüksek kira getirisi, eğitim ve ulaşım kolaylığı öne çıkıyor. Ayrıca, yüksek kira getirisine sahip uzun vadeli yatırım fırsatları arayan alıcılar için Londra’daki Bermondsey, Barnet ve Tooting gibi lokasyonlara yönelik artan bir talep olduğunu gördük.”  ifadelerini kullandı.

Barnet’in bol yeşilli bölgesinde yer alan Ridgeway Views, 47 dönümlük Mill Hill Koruma Alanı içinde yer alıyor ve proje 460’tan fazla bir, iki ve üç yatak odalı daireyi kapsıyor.

Proje, Totteridge Vadisi’nin yeşil alanlarının korunaklı manzarasını sunarken, sakinlerine özel spor salonu, konsiyerj, kafe ve fitness parkuruna da ev sahipliği yapıyor. Konut sakinleri, mevcut 240 elektrikli şarj noktasından ve Mill Hill East Metro İstasyonu ve Mill Hill Broadway İstasyonu aracılığıyla yakındaki ulaşım bağlantılarından yararlanabilecek ve çevrekent hayatının tadını çıkarırken Londra’nın merkezine kolay erişim sağlayabilecek.

Barnet, eğitim alanında başkentin en yüksek performans gösteren bölgelerinden biridir ve ilkokulların %33’ü üstün olarak derecelendirilmiştir. Üç gramer okulu, kız çocukları için Henrietta Barnett Okulu ve St. Michael’s Katolik Gramer Okulu ve son olarak da erkek çocukları için Queen Elizabeth Okulu derece saygın okullardır.

Özel okullar arasında, 13 ila 18 yaş arası çocuklar için gündüzlü ve yatılı bir karma okul olan Mill Hill School özellikle iyi bir üne sahiptir. Mill Hill Okul Vakfı, 3 ila 7 yaş arası Grimsdell okulunu, 7 ila 13 yaş arası Belmont hazırlık okulunu ve dünyanın dört bir yanından gelen 13 ila 17 yaş arası çocuklara mükemmel bir eğitim sağlama konusunda uzmanlaşmış Mill Hill Uluslararası Okulu’ndan oluşmaktadır.

Ridgeway Views’de tek yatak odalı bir daire için fiyatlar 422.000 £’dan başlıyor ve yatırımcılara %4,7’ye varan kira getirisi elde etme fırsatı sunuyor.